Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott "szelíd"...

Menhelyről hozott "szelíd" kutya megölt egy macskát, mit kezdhetnék vele? Több (sok, teljes sztori) lent.

Figyelt kérdés

Úgy egy hete elhoztam egy menhelyről egy kutyust.Azzal a feltétellel hoztam el (mert eleve ilyet is kerestem),hogy a kutya ezer százalékra macska,kutya,gyerek barát,meg van nevelve,semmi baja,minden király.Nem is volt egy olyan agyon vert,kirakott lestrapált kutya a gazda ráunt és leadta nekik.


Miután haza hoztam már első nap is voltak gondok ugyanis a kutya beült a sarokba,folyamatosan engem nézett és ha csak egy mozdulatot is tettem morgott,vicsorgott.

Hagytam pihenni,gondoltam csak új neki a hely is meg én is.Úgyhogy tettem ki friss vizet,enni,nyitva hagytam a bejárati ajtót,hogy ha akar menjen ki egy kicsit szét nézni.

Úgy 2 órát kóvájogtam a házban,mert közben takarítottam mint bármikor máskor.Nem mondom,hogy körülötte,de azért néha rá tudtam nézni.

Ugyan ott abban a szent pontban feküdt és RÁGTA A SAJÁT HÁTSÓ LÁBÁT.Persze rólam le nem vette volna a szemét és ugyan ott morgott.


Megpróbáltam elhívni onnan,egy kicsit távolabb magamhoz kezdtem hívogatni.Oda jött aztán nyíl egyeneset kirohant a kertbe.

Azóta végül is megnyugodott valamennyire (1-2 napig ennyire rossz volt a helyzet),de gyakran van,hogy így "bekattan" és ugyan úgy morog,vagy a lábát,farkát rágja.Miközben eszik is,pedig a közelébe sem megyek.


Ma viszont ahogy reggel kimentem utána (úgy szoktam,hogy amint felkelek kinyitom neki az ajtót,elkezdem lefőzni a kávét az kb 10 perc az alatt ürít,amikor kész a kávé kimegyek,feltakarítom és leülök ameddig ő szaglászik,szaladgál,ha nagyon unatkozik dobálok labdát,tehát egy 10 percnél többet sosincs egyedül.) a szomszéd macskáját,aki miatt egyébként szelíd és macska barát kutyát akartunk megfojtotta.Amikor kimentem a szájában volt és rázta a fejével,majdnem ott kaptam szív rohamot..

És biztos,hogy nem csak találta ott elhullva a kertben vagy valami mert szokás szerint a macska a mi kerítés oszlopunk előtt pihent,amikor kinyitottam az ajtót is láttam (de hát macska barát kutya,gondoltam akkor az nem azt takarja,hogy macskát írtani szeret..)


A szomszéd egy maine coon tenyésztő neki Hópehely volt kijárós macska.A többi 5 jól elvan anélkül,hogy ki kellene engedni,de ez az egy macska nem bírta a benti tartást így kb 3-4 éve,hogy itt járkál a környéken és rendszeres "vendégünk" volt.


Na most ha annyira igaz a gyerekekkel vagy más kutyákkal szembeni szelídsége mint a macskákkal volt akkor nekem valamit sürgősen kezdenem kell ezzel a kutyával.Ugyanis én a gyerekek mellé hoztam.A nagyszülőknél van egy végtelenül kedves vizsla akivel mindig fociznak,szaladgálnak játszanak a gyerekek és nekünk még eddig mióta ők megvannak nem volt kutyánk.El is mondtam mindent bemutatkozáskor a menhelyen,tehát nem volt titok,hogy milyen ebet keresünk.

Még 1 hét 2 napig vannak a kereszt szülőknél a srácok addig tudok vele valamit csinálni (tudok egyáltalán?),ha viszont addig is ilyen agresszív,távolság tartó lesz velem szemben is,akkor kénytelen leszek vissza vinni,hát nekem nehogy megtámadja valamelyik gyereket.. :/


Nem is csináltam vele egyébként semmi olyat ami miatt ez elő jöhetett volna,haza hoztam a kocsiba,beengedtem a kertbe és aztán mint bármelyik másik kutyát hagytam,nem piszkáltam..

Első kutyának se mondanám,mivel terhesség előtt a szüleimnél (ők jugoszláv farkasölőket tenyésztenek) rengeteg kutya vett körül,foglalkoztam is a saját ebeinkel.


Mit tudok vele kezdeni? Ennyi idő alatt tehet vele csodát valaki?

Ha beviszem így állat orvoshoz max megállapíthatja,hogy degenerált a kutya,egyebet..hát mit tudna mondani,kétlem,hogy beteg.Ott vizsgálták állítólag mielőtt kijött.

Tréner tud valami megoldást ilyen helyzetben? Vissza vinni is végső esetben akarom,mert bakker mégse oldja meg a helyzetet az,hogy vissza adom és elaltatják vagy másra sózzák ugyan így..



2019. aug. 13. 00:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
86%

Szerinted miért került menhelyre?

Ne legyél naiv!

Ez a kutya még téged se fogad el. Mi lesz, ha a gyereked ujjongva ráveti magát? Ott megy neki.

Nyugodtan vidd vissza a menhelyre, egy percig ne legyen lelkiismereti kérdés. Téged átb.asztak nagyon csúnyán. Ők se forgolódnak miattad álmatlanul, pedig sokkal nagyobb kötsögség egy családot veszélyeztetni.

A felelős viselkedés az lenne, ha figyelmeztetnél másokat is, hogy az adott "menhelyet" kerüljék messzire.

2019. aug. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Alain Delon ***** válasza:
93%
Mindenféleképpen vissza kell vinned a menhelyre, mert nem igaz, amit ott ők állítottak a kutyáról. Ők is kijárnak a "kiadott" kutyákhoz ellenőrzésre, és ha nem a kívánt feltételek vannak, elviszik a kutyákat. Most az általuk ígért feltételek nem teljesültek.
2019. aug. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
83%
Vidd vissza mielőtt kart tesz masokban is
2019. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
14%

Nekem ez ilyen kamu szagú.

Épeszű ember azonnal viszi vissza, amint morog rá a sarokból. A main coon macskákat nem engedik csak úgy tekeregni. Pont azért, mert bármi baja eshet. Tenyésztőnek befektetés egy ilyen macska. A vételi árának a sokszorosát költi rá

Azt pedig tényleg messzire hallani, ha egy nagytestű macska és egy kutya verekszik. Nem adja könnyen a bundáját. Nagyon csúnya sérülést tud okozni a macska is.


Azt nem értem, hogy mi a célja a kérdésnek.

2019. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
82%
A kutyának tuti idegrendszeri problémái vannak. Azzal jártok a legjobban, ha visszaviszitek őt.
2019. aug. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
83%
15-osnek. Nem.kamu. erre elo pelda az amit en leirtam...ugyanez volt nalunk es nemvittek vissza! (Az akkor még nem ferjemnek es a 15 eves lanyanak egyutt nem.volt annyi esze, hogy egy rajuk a sarokbol morgo kutyat azonnal visszavigyenek vagy amikor eloszor harapott meg hajlektalant a parkban...es azt is ugy adzak ki igazi szeretnivalo baratsagos kutya. Hahaha...total egygazdas idegbeteg kutya, akivel ha nem foglalkoznak napi szinten fegyelmezo gyakorlatokkal, akkor egy het alatt mindent elfelejt. )
2019. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%

Azért ugye azért tisztában vagy, hogy tesztelnek menhelyen egy kutyát macskára? Baromira nem adja vissza a valóságot.


Ez az egyik. A viselkedése lehet idegrendszeri probléma, de akár epilepszia is. Ha nem lennének gyerekek azt mondanám, ha van rá időd, pénzed és energiád akkor szöszölj el vele, és hozd ki belőle a legjobbat.


A gyerekek miatt viszont én is azt javaslom vidd vissza, és úgy ordítsd le a menhelyen azt a személyt, aki a körülményeid mellé egy ilyen kutyát adott ki, hogy az életben ne felejtse el.

2019. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Most nehogy már én legyek a felelőtlen itt pár fotel harcosnak mert megpróbáltam volna segítséget kérni,hátha valakinek volt hasonló élménye és mégse kell vissza vinnem,mert szerintem akkor őt altatásra is ítélik ez alapján a viselkedés alapján.Az emberek többsége itt csak támadni tud.

Nyílván nem engedtem volna a gyerekek közelébe,már csak a macskás eset miatt sem.Nem a végsőkig küzdök érte,mert most mit tehetnék ha ezen orvos és tréner se segít,de azért egy próbát tettem érte,hátha van valaki vagy valami ami mégis foglalkozik ilyenekkel.

Ennyit még egy állat is érdemel,főleg ha már mentem érte egy jó pár kört a hetek alatt.. :D


A menhelyet már hívtam ezzel kapcsolatban ma nem tudják fogadni a kutyát úgyhogy még addig biztos marad.Persze bizton állították,hogy már pedig a kutya akit ide adtak az az ellentétje annak amit én állítok,szelíd és nagyon kedves jószág (egy ideig igen,ez félig-meddig igaz is..)

Utána beviszem és állítólag meg is fogják vizsgálni,hogy nem-e miattam lett ilyen a kutya,mert akkor burkoltan közölték,hogy fel is jelenthetnek amiért bántottam az állatot.

Mindegy,most biztos megint futok vagy 3 kört mire ez rendeződik.


Kamerát azért tettem fel a vissza fogadásig,hogy felvegyem mit csinál a kutya és legyen bizonyítékom arra,hogy tényleg nem bántom és nem azért csinál ilyeneket.Nehogy a végén tényleg rám kenjenek valamit eszembe sem jutott volna bántani,van elég baja így is.



Hópehely egy többszörösen győztes macska volt így igen,pipa volt a szomszéd hogy elvesztette a macskát (bár ilyen alapon félthette volna attól is,hogy elüti az autó,de végső esetben mindegy is,ez most az én saram) és most kiegyeztünk vele abban,hogy az állata elvesztését úgy se tudom pótolni,így nem kell kifizetni azt sem amennyiben vette a macsekot,illetve amit költött rá az elmúlt időszakban,hanem a mostani kölyök alom ami születni fog szeptemberben annak a törzskönyveztetését és állatorvosi ellátását én állom.

Szerintem végül is fair így,ígyse úgyse úsztam volna meg olcsón a dolgot.


A kutyát egyébként ő is megnézte szerinte eleve emiatt a viselkedés miatt lett leadva és alighanem a menhelyet sem tájékoztatták a kutya problémáiról.


Minden esetre köszönöm az értelmes,segítőkész válaszokat!

2019. aug. 13. 13:42
 19/30 Andizsuzsi ***** válasza:
25%

"a mostani kölyök alom ami születni fog szeptemberben annak a törzskönyveztetését és állatorvosi ellátását én állom"


Miért is? Te tényleg vagy troll vagy, vagy balek. A macska bement a ti udvarotokba, a legkisebb felelősséggel sem tartozol érte és nem a te hibád ami történt, hanem a gazdájáé, aki hagyta csatangolni. Milyen gyakran fárasztod le a kutyát? Milyen lehetőségeket adsz neki a felgyülemlett stressz levezetésére?

2019. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
64%

1. Menhelyi kutyákkal mindig több-kevesebb plusz meló van az előéletük miatt, ennek tudatában kell eldönteni, hogy te ezt tudod-e vállalni vagy sem. Mentett kutyám van nekem is, vele is kellett dolgozni, hogy csillapodjon a vadászösztöne, valószínűleg kidobott kutya, mert autóba fél beszállni, de amíg segítséget talált, biztos, hogy kiszolgálta magát kóborlása idején. Ennek megfelelően álltam hozzá a neveléséhez szocializációjához. Nekünk nem kellett kiképző, de van, amikor kiképző kell (altatás, amit javasolnak, csak legvégső esetben, amikor tényleg igazoltan olyan súlyos probléma van).

2. A kutya védi a saját területét, legyen az akár a házatok, udvarotok, akár a pokrócotok a strandon, az az övé, a tiétek, ahhoz idegeneknek semmi köze, egy menhelyi kutyánál, aki "végre" gazdis, ez fokozottan igaz lehet.

3. Hiába tenyésztő a szomszéd, mégiscsak tilosba engedte a macskáját, kijárós macskák meg macskatartó elvek, hogy a macskákat nem lehet korlátozni, ide vagy oda, akkor is hibázott, amikor a macska a ti portátokra tévedt. Erre jogszabály is kitér, akkor is, ha a macska nem ismeri a paragrafusokat, a gazdi viszont köteles ezeknek megfelelően tartani az állatait, autó is elüthetné a kijárós macskát, ha az kiszalad az útra, nem a sofőr hibája lenne.

4. Fokozatosan kell az új emberekhez és új ingerekhez szoktatni a kutyát, nem szabad egyszerre rázúdítani mindent, mert sok lesz neki. Az én mentettemnek is időbe telt (meg egy velős csontba), mire összebarátkozott a szüleimmel, de öcsémmel sokáig nem voltak haverok, vele ritkábban találkoztak, nem szabad egy menhelyi kutyától csodát várni akkor sem, ha mondjuk téged egyből elfogad gazdájának. Ha nem vagy kész a vele való munkára, hogy megfejtsd a múltját, és feldolgozzátok, akkor ne vállalj ekkora feladatot, mert egyikőtöknek sem lesz öröme benne. Én vállaltam, és megéri, egy jól kikupált mentett kutya nagyon erősen kötődik és nagyon hálás, de nem mindenki áll készen egy ilyen feladatra. Egy tenyésztőtől vásárolt kölyök már kezdetben igazi szeretetbomba, őket is el lehet rontani, de tiszta lap, egy mentett nem ilyen.

2019. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!