Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott "szelíd"...

Menhelyről hozott "szelíd" kutya megölt egy macskát, mit kezdhetnék vele? Több (sok, teljes sztori) lent.

Figyelt kérdés

Úgy egy hete elhoztam egy menhelyről egy kutyust.Azzal a feltétellel hoztam el (mert eleve ilyet is kerestem),hogy a kutya ezer százalékra macska,kutya,gyerek barát,meg van nevelve,semmi baja,minden király.Nem is volt egy olyan agyon vert,kirakott lestrapált kutya a gazda ráunt és leadta nekik.


Miután haza hoztam már első nap is voltak gondok ugyanis a kutya beült a sarokba,folyamatosan engem nézett és ha csak egy mozdulatot is tettem morgott,vicsorgott.

Hagytam pihenni,gondoltam csak új neki a hely is meg én is.Úgyhogy tettem ki friss vizet,enni,nyitva hagytam a bejárati ajtót,hogy ha akar menjen ki egy kicsit szét nézni.

Úgy 2 órát kóvájogtam a házban,mert közben takarítottam mint bármikor máskor.Nem mondom,hogy körülötte,de azért néha rá tudtam nézni.

Ugyan ott abban a szent pontban feküdt és RÁGTA A SAJÁT HÁTSÓ LÁBÁT.Persze rólam le nem vette volna a szemét és ugyan ott morgott.


Megpróbáltam elhívni onnan,egy kicsit távolabb magamhoz kezdtem hívogatni.Oda jött aztán nyíl egyeneset kirohant a kertbe.

Azóta végül is megnyugodott valamennyire (1-2 napig ennyire rossz volt a helyzet),de gyakran van,hogy így "bekattan" és ugyan úgy morog,vagy a lábát,farkát rágja.Miközben eszik is,pedig a közelébe sem megyek.


Ma viszont ahogy reggel kimentem utána (úgy szoktam,hogy amint felkelek kinyitom neki az ajtót,elkezdem lefőzni a kávét az kb 10 perc az alatt ürít,amikor kész a kávé kimegyek,feltakarítom és leülök ameddig ő szaglászik,szaladgál,ha nagyon unatkozik dobálok labdát,tehát egy 10 percnél többet sosincs egyedül.) a szomszéd macskáját,aki miatt egyébként szelíd és macska barát kutyát akartunk megfojtotta.Amikor kimentem a szájában volt és rázta a fejével,majdnem ott kaptam szív rohamot..

És biztos,hogy nem csak találta ott elhullva a kertben vagy valami mert szokás szerint a macska a mi kerítés oszlopunk előtt pihent,amikor kinyitottam az ajtót is láttam (de hát macska barát kutya,gondoltam akkor az nem azt takarja,hogy macskát írtani szeret..)


A szomszéd egy maine coon tenyésztő neki Hópehely volt kijárós macska.A többi 5 jól elvan anélkül,hogy ki kellene engedni,de ez az egy macska nem bírta a benti tartást így kb 3-4 éve,hogy itt járkál a környéken és rendszeres "vendégünk" volt.


Na most ha annyira igaz a gyerekekkel vagy más kutyákkal szembeni szelídsége mint a macskákkal volt akkor nekem valamit sürgősen kezdenem kell ezzel a kutyával.Ugyanis én a gyerekek mellé hoztam.A nagyszülőknél van egy végtelenül kedves vizsla akivel mindig fociznak,szaladgálnak játszanak a gyerekek és nekünk még eddig mióta ők megvannak nem volt kutyánk.El is mondtam mindent bemutatkozáskor a menhelyen,tehát nem volt titok,hogy milyen ebet keresünk.

Még 1 hét 2 napig vannak a kereszt szülőknél a srácok addig tudok vele valamit csinálni (tudok egyáltalán?),ha viszont addig is ilyen agresszív,távolság tartó lesz velem szemben is,akkor kénytelen leszek vissza vinni,hát nekem nehogy megtámadja valamelyik gyereket.. :/


Nem is csináltam vele egyébként semmi olyat ami miatt ez elő jöhetett volna,haza hoztam a kocsiba,beengedtem a kertbe és aztán mint bármelyik másik kutyát hagytam,nem piszkáltam..

Első kutyának se mondanám,mivel terhesség előtt a szüleimnél (ők jugoszláv farkasölőket tenyésztenek) rengeteg kutya vett körül,foglalkoztam is a saját ebeinkel.


Mit tudok vele kezdeni? Ennyi idő alatt tehet vele csodát valaki?

Ha beviszem így állat orvoshoz max megállapíthatja,hogy degenerált a kutya,egyebet..hát mit tudna mondani,kétlem,hogy beteg.Ott vizsgálták állítólag mielőtt kijött.

Tréner tud valami megoldást ilyen helyzetben? Vissza vinni is végső esetben akarom,mert bakker mégse oldja meg a helyzetet az,hogy vissza adom és elaltatják vagy másra sózzák ugyan így..



2019. aug. 13. 00:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
25%

Bocs, de ez a sztori sánta.


1. HA tenyésztő a szomszéd, akkor tudná, hogy jogszabályi kötelessége a telkén belül tartani a cicát, ergo ha bement az udvarotokba te jelentheted fel, mert birtokot háborított az állat.

2. ne is haragudj, de mielőtt elhozol egy kutyát, megismerteted a gyerekekkel, magaddal, és aztán viszed haza, nem pedig egyből durr mert kutya kell.

3. nem hiszem hogy a kutyával van a baj, ha morog rád azt jelenti, hogy TE nem vagy neki szimpatikus. elő szokott fordulni, de el kell fogadni.

4. ha visszaviszed, akkor a, vigyél a menhelynek nem kevés adományt, főleg kaját, b, soha többé ne vegyél magadhoz kutyát.


ja, és a kutya ha macskát öl, az nem az ő hibája, az én foxim is megfogja a macskát. ha a szomszéd tenyésztő és kiengedi, vessen magára, ne rád.

2019. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
60%

"kiegyeztünk vele abban,hogy az állata elvesztését úgy se tudom pótolni,így nem kell kifizetni azt sem amennyiben vette a macsekot,illetve amit költött rá az elmúlt időszakban,hanem a mostani kölyök alom ami születni fog szeptemberben annak a törzskönyveztetését és állatorvosi ellátását én állom"


Ne haragudj, ha jogi útra terelné a dolgot, még őt rántanák meg, és ezt ő is tudja, most próbálja kihasználni a te tájékozatlanságodat, semmit nem lennél köteles fizetni neki.


"5. § (1) * Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."

2019. aug. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Én már egy nap után visszavittem volna, ha így viselkedik, persze ezt látatlanban írom a te elmondásod alapján. Egy "ezer százalékra macska,kutya,gyerek barát,meg van nevelve,semmi baja,minden király" kutya nem viselkedik így.

Fajtamentők vagy valami rehabilitációra specializálódott hely kellene neki, de a gyerekek közelébe tényleg ne engedd. Lehet, hogy valami betegség okozza ezt a viselkedést, főleg, ha időnként szelíd, de mindenképpen szakember kellene ezt megvizsgálni.

2019. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
26%
Azt ugye tudod, hogy a macska leölésének semmi köze az agresszióhoz?
2019. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
80%

Nem agresszió jele ez tény,de ha egyszer egy kutya szelíd,macskához és gyerekhez szokott akkor nem tépi szét a szomszéd szőrpamacsát.

Legjobb esetben is csak megkergeti vagy megugatja,de ha közel megy nem az első dolga nyakon ragadni és szétcincálni az azért már durva lehet..

2019. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vidd vissza, ne kockáztasd a gyerekeid testi épségét. DE! Én egyébként a helyedben minden ilyen furcsa viselkedést felvennék telóval és megmutatnám a menhelyeseknek, mert mostanába rohadt nagy divat az hogy rádfogják hogy meggondoltad magad, nem tetszik a gyerekeknek stbstb aztán majd kiirnak egy csodás posztot hogy csúnya szemét örökbefogadó jól étcseszte a kutyát mert visszavitte. Ne hagyd, mutasd meg nekik szépen hogy a kutya idegileg instabil, nem erről volt szó mikor örökbefogadtad, az ilyen nem játék, amúgy mikor mi akartunk örökbefogadni minket is majdnem átcsesztek egy kutyával, a lényeg hogy totál más jellemű volt a kutya, mint amit mondtak.
2019. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
11%
#25! A szelídségnek megint mi köze a macska megöléséhez? Macskához, nyúlhoz, egérhez, bármihez lehet szoktatni a kutyát. De a vadászat még mindig nem agresszió vagy vadság. Kis etológiai alap tanulmányt javasolnék.
2019. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
90%

Vidd vissza, és inkább keress egy normális tenyésztőt, és tőle vegyél kutyát, akkor legalább azt kapod, amit szeretnél. Értem én, hogy divat az örökbefogadás, meg "adopt don't shop", de pontosan a menhelyek ilyen jellegű hazugságai miatt (lásd: kutya, macska, gyermekbarát kutya, aki morog mindenre és egy héten belül megöl egy macskát) ódzkodom tőle egyre jobban.


Mellékesen megjegyzem, pont az ilyen sztorik miatt vagyok egyre szkeptikusabb azzal, amikor a menhelyek kiírnak egy sírós hangvételű posztot, hogy szegény Buksikát már ötödszörre hozzák vissza a gonosz emberek, természetesen a felelősséget teljes mértékben áthárítva a kutyát visszaadó emberekre.

2019. aug. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett azóta, kérdező?
2019. szept. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Pfúúú...most én is menhelyről akarnék hozni, de amilyen kiírásokat olvasok itt inkább hagyom.

Elég durva, hogy így hazudoznak a menhelyesek.

Nekem is macska barát kellene....nem tudom, mit csinálnák ha az enyémet bntaná...valószínűleg ott helyben agyon ütném.

A menhelyet meg tuti feljelenteném.

2019. okt. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!