Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnátok ha a saját...

Mit csinálnátok ha a saját kutyátok megharapna?

Figyelt kérdés
Ill. többször is morogna,támadólag viselkedne veletek!
2019. aug. 23. 00:12
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
80%

Attól, hogy nálatok harap, még kerülhet olyan emberhez, aki tud vele bánni. Nem egy ilyen kutyát ismerek, aki "agresszív vérengző fenevad" volt, majd egy egy típushoz értő gazda mellett kezesbárány lett. Pont tegnap találkoztam az egyikkel. 1 éves korában még nekiugrott minden kutyának és embernek, tegnap végig a gazdája mellett ült, csak rá összpotosított és egy hangja nem volt, nyugodt volt végig.

Azért mert ti nem tudtok vele mit kezdeni, más még lehet jó gazdája.

2019. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
28%
Németjuhász keverék, vagy farkas konkrétan van benne?
2019. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
76%
Kideríteném, hogy miért csinálja. Addig mennék, míg nincs meg a megoldás. A megoldás pedig NEM az altatás. Lusta, kényelmes és szívtelen ember tesz ilyet. Gondolom a nagymamát is otthonba adják majd, ha demens lesz.
2019. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
72%

Hm...nekem eddig német juhászokkal, pitekkel, és belga juhászokkal volt dolgom. Utóbbi fajta sokkal keményebb dió és makacsabb is, mint pl.a német juhász, megdolgoztatott.


Hiába volt tapasztalatom előtte X kutyával, minden fajta (és keverékei) más habitusú, másfajta foglalkozást és hozzáértést igényel. Ha a "farkas" keverékedbe belekerült pl.egy munkavonalas németjuhásznak a génje, ami dominánsabb benne mint pl.a labrador gén, akkor hiába volt előtte labradorod, kidobhatod a kukába a nevelési módszered.


Első körben ivartalanítani kellene, mert lehet csak sima dominanciaharc. Lehet idegrendszeri probléma is.


Dobálózol itt az altatással, csak azt nem értem, hogy amikor láttátok hogy nem bírtok vele, akkor miért nem fordultatok szakemberhez?

Nyilván könnyen a fejetekre nőtt, most meg már nehéz normális kutyát nevelni belőle, szóval én a helyedben kivizsgáltatás után szakemberhez mennék.

2019. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

23 Csak a Nagymama nem akart kinyírni senkit sem, olvass vissza, majdnem elharapta a torkát egy kutyának! AZT NEM SAJNÁLOD?


Én nem vállalok felelősséget azért ha emberre támadna!

24"Első körben ivartalanítani kellene, mert lehet csak sima dominanciaharc. Lehet idegrendszeri probléma is."


Te is olvashatnál,írtam,hogy ez a terv.

Viszont ha nem sikerül akkor altatjuk.

2019. aug. 24. 17:26
 26/41 anonim ***** válasza:
62%
Az én demens nagyanyám konkrétan lopkodta a késeket, és azzal aludt, mert látta a tévében, hogy idős emberekhez betörtek. Rajtam kívül meg általában nem ismerte meg a családtagokat, szóval folyamatosan felügyelni kellett, nehogy valakiben kárt tegyen. De nem ez a lényeg. Hanem hogy a TE FELELŐSSÉGED, hogy miért lett ilyen kutya. Arról nem is beszélve, hogy biztosan nem 1-2 nap alatt lett agresszív. Bőven lett volna idő és lehetőség trénerhez fordulni. Most legkönnyebb megoldásként az altatás jut eszedbe, és azzal áltatod magad, hogy ez a helyes út. Hát nem az.
2019. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
56%

Oké, hiába van nagy pofád a semmire. Az, hogy a kutya ilyen lett, maximálisan a ti hibátok. Vagy nem vizsgáltattátok ki időben, vagy félreneveltétek.


Ha lenne eszed, akkor segítséget kèrnél egy szervezettől, átveszik, elviszik suliba és kutyát faragnak belőle.

2019. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Úgy látom a két utolsó valamelyike töröltette a válaszomat,nemtetszés végett,no nem baj:


26

"Az én demens nagyanyám konkrétan lopkodta a késeket,"


Igen,el is hiszem a válaszaid alapján, hogy ilyen a családod genetikája! Lehet,hogy neked ilyen a nagymamád de nem az enyém!



"Arról nem is beszélve, hogy biztosan nem 1-2 nap alatt lett agresszív. Bőven lett volna idő"


Erre megkapod a választ,ha tényleg érdekel a kutya sorsa akkor lesz annyi időd, hogy visszaolvass.


"Most legkönnyebb megoldásként az altatás jut eszedbe, és azzal áltatod magad, hogy ez a helyes út. Hát nem az."


Majd te a saját kutyádat neveld úgy ahogy akarod,ez a kutya ill. az okozott károk az enyém,így Én döntök és állatorvoshoz viszem kutyát.


27

"Oké, hiába van nagy pofád a"


Na ezzel BIZTOS, hogy nem fogsz tudni meggyőzni ha így fogod folytatni nem biztos, hogy a kutya érdeke lesz elöl.


A fentiek rád is vonatkoznak!


Összegezve:


Ha nem tudjátok folytatni rendes hangnemben,vagy nem válaszoltok kielégítően nem veszitek figyelembe a már leírt előzményeket sem ,akkor a ti összes előzményeitekkel együtt fogom figyelmen kívül hagyni a hozzászólásaitokat és innentől nem veszem figyelembe,bármit írtok.


A kutya rendes,hivatalos állatorvoshoz lesz víve és majd amit mond az alapján döntök ha lesz lehetőség ( természetesen a válaszokat is figyelembe véve, amit kaptam itt.) Amennyiben ivartalanítást javasol vagy kutya iskolát,akkor az lesz,ha pedig altatást,akkor majd döntök az eddigiek szerint,amit leírtam.


Érdekes a többiek tudtak normálisan válaszolni,ti meg itt a végére játsszátok a bolondot!

Lehet,hogy nektek kell az " ember iskola",mert amint látom nem kaptátok meg a megfelelő nevelést főként te 83%- os!

2019. aug. 24. 23:31
 29/41 anonim ***** válasza:
68%
Megkérdezted, hogy mi mit tennénk. Leírtuk. Megsértődtél. Nem akarod figyelembe venni a válaszokat, mert neked nem tetszenek. Akkor miért kérdezel? Ez egy hatéves gyerek szintje. Épp annyit tudsz a kutyákról, amennyit a demenciáról.
2019. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Elég furcsa, hogy azonnal fel is pontoztad magad mindjárt! Mindegy csak úgy megjegyzem. Az eddigi válasuok alapján csak az ivartalanítás tűnt megfelelőnek,ezt fogom megkérdezni az orvostól,leírom majd mi történt.
2019. aug. 25. 00:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!