Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A betegségből való lábadozás...

A betegségből való lábadozás alatt sétáltassam a kutyám?

Figyelt kérdés

Tegnap elvittem állatorvoshoz a kutyámat. Étvágytalansággal, majd hasmenéssel indult. Másnap egy kevéske tápot megtudtam vele etetni, de hajnalban ill. napközben visszajött neki. Szóval az állatorvos 3 injekciót adott be neki. Savkötőt ill. féreghajtó tablettákat adott. Láza is volt. Ma reggel beadtam neki az előírás szerint féltabletta savkötőt ill. LAVE algás multivitamint.


A kérdésem, hogy a tegnapi lázra való tekintettel elvigyem ma egy kicsit sétálni? Rizst etetek vele, kicsi adagokban.


2014. febr. 5. 09:29
 1/6 Firestorm ***** válasza:

Még szép,hogy el kell vinni sétálni legalább 20 percre.

Kell neki a friss levegő.

2014. febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gondolom félreértettél. Én nem az a fajta kutyatartó vagyok, aki sz@rik a kutyájára. Napjában legalább 1 órát sétálunk, jól etetem, és odafigyelek rá.


Mivel beteg, így nem akartam kitenni semmiféle megterhelésnek, előtérbe helyeztem a gyógyulást. Szóval a kutya érdekeit néztem.

2014. febr. 5. 10:16
 3/6 Firestorm ***** válasza:

Te értettél félre...Senki nem állította,hogy felelőtlen vagy.

De muszáj sétálnia akkor is.

Kertesben laktok?Mert,ha igen akkor elég kivinni az udvarra kicsit,hogy a dolgát elvégezze.

Ha panelba akkor meg kötelező levinni,mert neki is kényelmetlen lenne,hogy szobatiszta kutya létére a lakásba kell elvégeznie a dolgát.Ráadásul még össze is zavarnád vele szegényt.

2014. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én lázasan is levittem, még fel is élénkült egy picit, persze utána aludt. De csak pórázon egy egészségügyi kört. Adtam rá kabátot, nehogy a láz miatt megfázzon Kb 20 percekre napi 4x. Más kutyákkal ne találkozzon, de gondolom ezt tudod.
2014. febr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A bezártság csak ront a helyzeten, vidd ki kicsit, felélénkül tőle, pláne ilyen szép időben, az meg segíti a gyógyulást. Még a kórházakban is kivisznek mindenkit a szabad levegőre, ha tehetik, fontos, hogy ne csak a négy falat bámulja az ember/állat, és belemerüljön abba, hogy jaj de beteg vgyok.
2014. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, vidd le, de csak pisi-kaki idejére, a rövid séta is jó hatással lesz rá szerintem :)


Öltöztesd be egy kicsit, főleg, ha meleg szobából viszed azonnal a hidegre.


Nekem nagyon csúnyán köhögött a kutyám (megfázott előző helyen) és én is vittem napi 4x, de max. 20 percekre. Ráadtam a kabátját is (sima fekete vízlepergetős, mielőtt valaki beleköt...) és semmi baja, rendbe is jött.

2014. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!