Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy sétáltassam a kutyám?

Hogy sétáltassam a kutyám?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, de én így is el szoktam vinni a kutyát sétálni. A gond csak az, hogy ha végigmegyek vele az utcán akkor az összes kutya teljesen megvadul és ugat, morog, csahol, stb. Az enyém bármelyiket fél fogára meg tudná enni, de szép fegyelmezetten, csendben jön mellettem. Ezzel nem is lenne gond, de a nagy kutyaugatásra több helyről kijönnek, meg kiszólnak (persze nekem be mernek szólni hisz egy 55 kg-os nő vagyok és nem egy 120 kg-os kétajtós szekrény). Teljesen mindegy, hogy az iránytű melyik irányába indulok, mindenhol ez van. Azt meg nem tehetem, hogy zsákot húzok a kutyára hogy "láthatatlanná" váljon és 5 kerülettel arrébb meg leveszem róla, majd sétálunk tovább szép nyugodtan.
2012. nov. 3. 10:32
 1/6 Kuroyuki Hime ***** válasza:

szerintem hagyd a szomszédokat a fenébe..ne is törődj vele, ha beszólnak...szólj vissza bátran: "Mit cseszegetnek? Csak a kutyámmal töltöm a szabadidőmet...maguk meg otthon tespednek egyfolytában"...vagy hasonló...

amúgy pedig... szerintem esetleg vidd nagyobb kirándulásokra az ebet...mondjuk ha van a közelben tó, vagy hegy, akkor oda... vagy esetleg valami nagy mezőre... csak ne sajnáld rá az időt

2012. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd sétálni nyugodtan, nem kell velük törődni. Majd megszokják. Amúgy meg vissza szólhatsz, hogy "az én kutyám csendben és fegyelmezetten jön mellettem, az ugató kutyákhoz semmi közöm, törődjön velük a gazdájuk!"
2012. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
velem is ugyanez van! a mi utcánkban is egy csomó kutya van,emiatt nem szeretem sétáltatni(de kiviszem naponta:)) amúgy meg sz@rd le őket,a te kutyás csendesen megy veled,akkor nem veled (veletek) van a probléma.meg kell nevelni a kutyájukat.nem azt mondom , az én kutyám is ugat mikor az utcán meglát egy másikat,de ha szólok neki abbahagyja.
2012. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, plusz már többször tépték meg a kutyámat a kapunk kirontó, szocializálatlan kutyák. Mikor nekem beszólnak, mindig azt mondom, hogyha majd ő sétál a kutyájával, az enyém is csaholni fog, aztán kész. Az utca nem az övéké, álljon már meg a menet ...
2012. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel nem tudsz mit kezdeni, a kutyák ugatnak, és kész. A szomszédoknak meg lehet mondani, hogy ha ez zavarja őket, akkor lehet panelbe költözni vagy tanyára a semmi közepére. Még a hülye is tudja, hogy kertes házas részen ugatnak a kutyák. Vagy ha kutyások szólnak ki, akkor meg lehet sétáltatni a kutyát, hogy ne legyen idegbeteg, és akkor esetleg képes lenne két vakkantással elintézni azt, hogy másik kutyát lát.
2012. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mondd meg nekik, hogy sétáltassanak ők is, aztán zárják el a kutyát lakásba, ha zavarja őket a saját kutyájuk ugatása :D

Mi is kétszer sétálunk nagy kert ellenére, mondjuk 95%-ban Duna parton, nem a kertek alatt. De nem érdekel, ha ugatnak a kutyák :D


Azért az nem igaz, hogy a jól szocializált kutyák nem őrjöngenek a kerítésnél! Argos kutyámnál kevesebb jól szocializált kutya van a környéken...de ha kutyával mennek el előttünk, folyamatosan csahol magas hangon...jó, ha rászólok, abba hagyja...de most is már 3 órája házat őriz :D Tegnap 3 órányi őrjöngés után behoztam a lakásba...most majd séta lesz, pedig már voltunk 3 órát délelőtt...

Itt a jó idő, sokan mászkálnak előttünk, a kutya meg teszi dolgát :D

2012. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!