Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom elfogadni a kutyám...

Nem tudom elfogadni a kutyám halálát?

Figyelt kérdés

Szegény nagyon beteg volt már, menthetetlen, már menni is alig tudott, így 2 hete úgy döntöttem, amikor összeesett, hogy elviszem azonnal, hogy megszüntessék a fájdalmát. Szinte elbúcsúzni se tudtam tőle, olyan gyorsan történt minden, de simogatttam végig amíg elaludt. Szinte a születésétől velem volt, mindenhova jött velem! Csak úgy mentem bárhova (nyaralás, kirándulás) hogy ő is ott tudjon lenni velem. Bejártuk együtt az egész országot és több európai nagyvárost.

Volt egy súlyos betegségem, a diagnózis után elhagyott az akkori barátnőm, a barátok is eltünedeztek. A családom messze volt tőlem, de úgy döntöttem, hogy maradok a lakásomban, nem borítom fel az életünket (persze a család jött segíteni). Úgy gondolom, hogy a kutyám (is) segített nekem meggyógyulni! Nem hagyta hogy elhagyjam magamat, kérte a napi sétákat, mentünk együtt, nem süppedtem bele a betegségbe. Ha kellett odabújt hozzám, nagyon szeretett. Most nagyon üres a lakás, fizikai fájdalmam van már az elvesztése miatt. Nem tudom feldolgozni. Ahogy el kellett temetnem, azt nem kívánom senkinek.

A családtagok közül többen azt mondják “csak egy kutya volt”, a jelenlegi barátnőm meg már veszekedett is velem miatta. Szerinte felnőtt férfi létemre ne bőgjek mint egy óvodás, nőjjek fel, tegyem túl magam rajta. De valahogy nem megy és nem érti meg senki hogy nekem ő nem “csak egy kutya” volt. Nevetséges leírni de a legjobb barátom volt és a családtagom! Vittem ki a sírjára a kedvenceiből, a kedvenc játékát is odatettem. A barátnőm szerint hülyének néznek a szomszédok és fejezzem ezt be. Akartam neki csinálni fejfát is, de mindenki szerint megbolondultam teljesen.

Ha elmennék egy pszichológushoz, az meghallgatna engem ezzel? Vagy tényleg kicsit nevetséges az egész?


2019. aug. 25. 16:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ő épp annyira "csak" egy kutya, mint ahogy a családtagjaid is "csak" emberek.


Társ volt, akivel szerettétek egymást, és rengeteg időt töltöttetek együtt.


Őszinte részvétem.


Az altatás a lehető legjobb döntés volt: az óriási fájdalom helyett most biztosan valami szép helyen futkorászik :) Én szeretek hinni ebben. Ha nem is így van, többet már nem szenved.


Gyászold meg - sírd ki magad, add ki a bánatod. Utána engedd el.


Érthető, ha nem akarsz egy ideig új kutyát. De valakinek épp ez segít.


Nem pótolja az előző kutyát, de ő is épp annyi szeretetet ad, és ő is kérni fogja a sétát, hogy ne hagyd el magad :)

2019. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%
Én elsirtam magam, miközben olvastam. Pszichológus helyett inkább egy másik kutyát keress, menhelyről. Annyira fog téged szeretni, hogy az majd erőt ad. Az előző kutyád már nem fog feltamadni, de ezt a szeretetet te még megélheted,és megmenthetsz egy másik kutyust.
2019. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus természetesen meghallgat és segít.


Nem fogja "csak egy kutya, nyugodj meg" mondattal lerendezni a dolgot.

2019. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó hozzászólóknak is! Sokat segít ez most nekem, hogy legalább ismeretlen ismerősöktől kapok egy jó szót és támogatást!

Az is gyógyítja a lelkemet amit írtatok, hogy boldog élete volt és nem kívánhatott többet. Az elején úgy éreztem megölettem őt és elárultam. Sajnos a kutya nem tud beszélni, így nem tudja elmondani a fájdalmát. Amikor meghalt múltévben az Apám, ott meg tudtuk beszélni hogy milyen fájdalmai vannak, hogy tudja már nincs sok ideje, megbeszéltünk, lezártunk mindent mielőtt elment. Így ott egy kis sírással és sok mosollyal, szép emlékkel tudtam rá gondolni. A kiskutyámnál meg a bűntudat és az önmarcangolás lépett előtérbe “mi lett volna ha hamarabb észreveszem a dagant jeleit, mi lett volna ha nem öregségnek tulajdonítom a lassú, nehézkes járást és elviszem röntgenre, akkor lehet hogy időben kap kemoterápiát”.


Barátnőmre visszatérve, tegnap ő is kiborult, sírdogált is. Azt mondta ő is szerette a kutyát és azt ahogy én viszonyultam hozzá, ahogy ketten ember és állat ilyen harmóniában van. Azt mondja azért is szeretett belém, mert a kutyámon keresztül látta hogy milyen jó ember vagyok és családcentrikus. Sajnos náluk az apja még annyira se törődött vele mint én a kutyámmal. Azért hessegette el a dolgot, mert ő olyan hogy akkor nem történt meg. Ha nem beszélünk róla, gyorsan elfelejtjük és azt hitte nekem is az lesz a legjobb és ha nem mondom akkor neki se fáj.

2019. aug. 28. 09:34
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem! Teljesen átérzem a helyzeted, én ugyanezt éltem át kb. 1éve, még most is hiányzik az öreglány. Nekem a megoldás egy másik kutya volt, mert elvonta valamennyire a figyelmem a veszteségről. Idő, és másik kutya a megoldás, tudom ezt könnyű mondani... :(


Én csináltam neki fejfát, pirográffal égettem bele a fába, nem érdekel ki mit mondd. A barátnőd szerintem nagyon gáz, ha istenien főz, és egy virtuóz az ágyban akkor is dobnám.


Kitartást Neked!


36/F

2019. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!