Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanításnál melyik...

Ivartalanításnál melyik dokihoz mennél?

Figyelt kérdés

Adott az 'A' doki, akihez évek óta járunk.

Családi házában van a rendelője, rendelési időn kívülre vállal műtétet. Az ivartalanítás után azonnal hazahozható a kutyus.

Az ár kb 25 ezer, de nem tartalmaz mást.

Varradszedésre nem kell visszamenni, mert felszívódik.

2 kutyánkat és 2 macskánkat ivartalanította a doki, soha semmi probléma nem volt.

A gond az, hogy szeptember elején külföldön fog tartozkódni.

Attól tartunk, hogy mire hazajönne és kapnánk időpontot, elkezdene tüzelni a kutyánk.

Emiatt merült fel a 'B' doki lehetősége.


Újonnan nyílt rendelő, a doki korábban is praktizált, de most lett saját rendelője.

Az ár 20 ezer ft, ez a műtéten kívül tartalmazza az antibiotikum, a gallér és a varratszedés árát.

Műtét után 3 órával lehetne a kutyáért menni.


Kb egyforma távolságra van mindkettő tőlünk, az árkülönbség sem döntő. (Nem ezen akarok spórolni)

De szeptemberre azonnal tudna minket vállalni.


Korábbi állataim nem viseltek gallért, nem kellett antibiotikum sem

Semmi probléma nem volt soha.

Ha nem muszáj, nem akarom feleslegesen gyógyszerrel tömni.


Szerintetek?


2019. aug. 27. 07:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#7

6-os vagyok.

Azt nem tudom, hogy injekcióban a műtét után kaptak e - ha azt mondod, hogy alap, akkor biztos kaptak - de külön tablettát nem kellett nekik adnom.

2019. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem így leírás alapján a B doki objektíve felelősséhtelejesebbnek is tűnik az A-nál, szerintem nyugodtan vihetitek hozzá a kuytát!


Az amtibiotikum és a fájdalomcsillapító nem muszáj, de baja nem lesz tőle az állatnak, és segít megelőzni egy esetleges fertőzést.


A gallérról pedig azt gondolom, hogy ALAP kellene hogy legyen, mert minden állat más, és az orvos soha nem tudhatja előre azt, hogy az adott kutya/macska fogja-e piszkálni a sebet. Ha eleve kaptok gallért, akkor még mindig megteheted, hogy megfigyeled a kutyát, és ha nem piszkálja magát, akkor nem adod rá. Ha viszont nem kaptok gallért, simán lehet baj belőle, hogy amíg alszotok, a kutya reggelre kiszedegeti a varrat felét (tudok ilyen esetről). Akkor aztán lehet vele szaladni visszana dokihoz!

2019. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!