Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes Pomerámiai kutyusnak...

Érdemes Pomerámiai kutyusnak kutyáknak készült babakocsit venni?

Figyelt kérdés

Szóval barátnőm mondta, hogy külföldön nagy divat ez a kutyababakocsi. Nekem egy fél éves Pomi kutyám van akinek igaz kutya baja de nem igazán szeret sokat sétálni. Mivel vidéken lakom és sokat járok pestre ahova velem jöhet arra gondoltam, hogy lehet befektetnék egybe. De mivel eléggé drága nem is szólva arról, hogy az emberek milyen véleménnyel vannak róla elbizonytalanodtam. Szerintetek érdemes venni? Feleslegesen nem szeretnék kis híján százezreket költeni rá. Meg elvileg ezzel be lehet vinni szinte bárhova. (szupermarketbe, múzeumba stb.. .)

Előre is köszi a válaszokat.



2019. aug. 31. 16:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Első kézből megmondom neked, hogy múzeumból és más közintézményből úgy vágnak ki kutyástól, hogy csak füstölsz (kivéve ha segítőkutyára szorulsz vagy terápiás igazolványt tudsz felmutatni). Nem föltétlenül értek vele egyet, de tilos és ezen felesleges rugózni.


Másrészt ránéztem ezekre a babakocsikra, elég ormótlan dögöknek néznek ki. Egy jó minőségű, jó kialakítású táska egy pominak praktikusabbnak tűnik.


"Otthon hagyni sajnos nem tudom. Egyrészt megállás nélkül ugat [...] Másrészt van otthon 2 cica és a kandúr nem igazán szereti a kutyust."


Én inkább ennek a megoldására költenék. Baromira egészségtelen, hogy a kutyád nem tud egyedül lenni.

Az első problémát szeparációs szorongásnak hívják. Nem bízik benned és abban, hogy visszajössz. Kezelhető. Viszont minél tovább hagyod kezeletlenül, annál jobban rögzül a viselkedési forma és annál nehezebb lesz változtatni rajta. Pozitív megerősítést használó, problémás kutyákhoz értő házhoz járó kiképző segít megoldani.

A macska egy fokkal bonyolultabb, mert arra nehéz szakembert találni. De addig is "look at that game" - mindkét fajnak. Másrészt ott van a My Cat from Hell sorozat, ami egészen qrvajó a macska testbeszéd tanításában és magyarul is elérhetőek a könyvei, szóval van honnan tájékozódni.

2019. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Emiatt gondolkodtam rajta de aztán ennyi is volt.


[link]

2019. aug. 31. 20:18
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ez azért már kezd egyre..kimagyarázósabb lenni.A "Nekem egy fél éves Pomi kutyám van akinek igaz kutya baja de nem igazán szeret sokat sétálni." és az "Szóval bírja a hosszabb sétákat is de állatorvos ajánlásával már nem annyit engedem menni." teljesen ellent mond egymásnak.


Az egyikkel azt mondtad,hogy babakocsit akarsz,mert a kutyád NEM SZERET SÉTÁLNI.

A másikkal azt,hogy elviekben orvos ajánlásával te nem akarod sokat sétáltatni a kutyát,DE babakocsival vinnéd.


Ráadásul.."Nekem eszem ágában se lenne passzióból tologatni főleg úgy, hogy nincs rá szüksége."

Ha nincs rá szüksége akkor minek? Vagy what? Már te se tudod mi legyen.Nem kell kimagyarázni,felötlött benned,hogy tologatod a kutyádat babakocsiba.Leszavaztuk,kész.

Mert hülyeség.Innentől fogva neked kell eldönteni,hogy veszel-e vagy sem.


Nem kell kitalált sztori a kutya bajairól meg erről-arról elsőre is értettük a helyzetet,mert elsőre a valóságot írtad: Lusta a kutya (vagy legalábbis annak tartod,mert a séta nem úgy zajlik vele ahogy azt te elképzelted),otthon nem hagyhatod a macskák miatt ezért babakocsiznál hátha beviheted valahova.

Az orvos amúgy se tilt le kutyát a sétáról amikor nekik az az egészségtelen,ha nem mozoghatnak ne add már a buta dajka mesét.Csípő problémákkal meg csont gondokkal se tilt le a sétáról,hanem terápiára küld ami szintén mozgást takar.Kutya gyógytorna. :D

Megoldás: Táska,vagy neveld ha nem úgy sétál ahogy az neked kényelmes.Húzásra,ugatásra,mások után szaladgálásra van tanítási megoldás is nem kell kocsi hozzá.

Ahogy fent írták közintézménybe,étterembe nem viheted be.De bevásárló központba,boltba igen.Mások is beviszik,erre lett kitalálva a táska nem arra,hogy az UTCÁN SÉTA HELYETT cipeld benne.

2019. aug. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%
Ez a babakocs a mozgásképtelen kutyáknak jó, meg azoknak a gazdiknak, akik lusták nevelni a kutyát. Rád úgy tűnik, az utóbbi igaz...
2019. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2 éves pomim is egy lusta dög, 15 perc séta után felkéreckedik de könyörgöm, egy 2 kg-s kutyáról beszélünk. Ne csinálj már magatokból bazári majmot egy ilyen taligával azért mert nem bírod cipelni a pehelysúlyú kutyádat (ha kamupomi ami már most fél évesen 5 kg akkor elnézést). A másik, hogy ha ez a kutya gondol egyet és kiugrik akkor vége van, belepusztul egy ekkora esésbe. Én nem kockáztatnám a testi épségét egy ilyennel az 100%. Inkább vegyél egy kutyatasit amibe a hámmal rögzíteni lehet, kevésbé néz ki idiótán és messze nem olyan balesetveszélyes. Szupermarketbe pedig nem engednek be kutyát és nem tesznek kivételt, a kutyámmal akkor is kizavartak amikor volt 500g kölyökként és egy táskában volt amikor bementem.
2019. szept. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
A kutyát azért viszed ki, hogy sétáljon,nem? Amúgy a babakocsi túlzás és elég egy box...
2020. márc. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Nem mai kerdes,de én azt mondom vegyél nyugodtan. Kit érdekel mit mond,vagy gondol más, neked meg a kutyadnak legyen kényelmes. Az én kutyámnak is van. Nem azért,mert elkényeztetett,hanem mert beteg a háta, volt már lebenulva is. Nem kockáztatok csak azért,mert más furán néz.. 🤷‍♀️
2022. aug. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj,hogy ő tologatni akarja a kutyáját,csinálja ha ilyen elmeroggyant.

Hanem az,hogy ezzel árt a kutyának és azért tenné mert könnyebb mint megnevelni a kutyát és a macskákat.

Mi az,hogy a házadban nem maradhat együtt az a pár állat amit tartassz? Minek kellett ennyi ha még össze se tudtátok őket szoktatni? Gondolom egyik se ivartalan,had legyenek csak viselkedési problémáik minden tüzelési időszakban.


Nem kocsira meg vackokra kell költeni,hanem trénerre aki segít megtanítani állatot nevelni.Tönkre megy a kutya,ha séta helyett csak ül még a szabadban is,az embernek se egészséges.


Én is be szoktam tenni a baba lábához a babakocsiba amikor elfárad a 12 (!!) éves kutyám,nekem is pomerániaim van.

Fiatal korában 1-3 órás utat is jártunk vele anélkül,hogy baja lett volna.Szegényem már a korából adódóan lassul,ez az egyetlen amiért kb fél óra után kell neki egy kis pihenő.Neki is vannak ízületi problémái,arra vannak gyógyszerek,de hogy letiltani a sétáról ráadásul orvos..kétlem.


Ötletnek nem rossz,de ez nem kisbaba,ez kutya.Hagyd hogy kutya legyen..

2022. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!