Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya hiszti, mi baja lehet?

Molnár Sándorné kérdése:

Kutya hiszti, mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdte, állandóan nyafog, telefon és kapucsengő megszólal, visitva vonyit, nem lehet leállitani. Valami tanács?
2019. szept. 4. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Ne ruházd fel a kutyádat emberi rossz tulajdonságokkal!

A kutya nem hisztizik, hanem jelez és őriz téged, a családot és a házat.

Pontosan tudja, hogy ezek a zajok azt jelentik, hogy valami idegen "került a képbe" és ő intézkedik, nagyon helyesen.

Azt kellene elérned, hogy amikor ilyenkor rászólsz, akkor hagyja abba.

Ha kölyök még, akkor ez neveléssel megoldható. Ha nem boldogulsz vele, mert eleve probléma a szófogadás, vagy nem fogja fel, hogy mit vársz tőle, akkor kutyasuli az ajánlott.

2019. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Valószínűleg irritálja a hang.

Megoldás: hatékony tiltás bevezetése.

2019. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Tudsz a csengő hangján változtatni? Ha az zavarja, ezzel kiderítheted, hátha egy másik hang nincs rá ilyen hatással. Nem tudom, a hangerő nem lehet-e kellemetlen neki, a kutyáknak alapvetően jobb a hallásuk, mint nekünk.

Nevelned kell arra, hogy mit jelent a csengő, hogy az nem rossz dolog. Az én kutyám egy idő után megtanulta, és ha nem ott vagyok, ahol megszólal, akkor jön hozzám, mint hogyha hívna, hogy jön/hív valaki, jöjjek.

2019. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!