Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiszti a kennelben?

Hiszti a kennelben?

Figyelt kérdés

Szeptemberben örökbe fogadtam egy kutyát. Bentiként élt nálam, napi 3 sétával. A jóidő beköszöntével kiraktam napközben, de hisztizik, ha itthon vagyok. (ha elmegyek suliba, nem tudom, hisztizik-e). Kb reggel 6.50től van 14.00 vagy 14.30ig a kennelben.

Meg fogja szokni vagy mindig hisztizni fog?

Soha nem megyek ki hozzá, ha nyüszít.

Miket tanácsoltok?

(kutyaólban van szalma, rövid szőrű kutya, labrador-bull kan, ivartalan).


2019. márc. 7. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Gondolj bele, ha neked kellene abban lenne, te hogy bírnád? Mekkora a kennel?
2019. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát 4 kutyaól fér el benne, közepes-nagytestű kutyákra tervezve, ami mellett még tudnak mozogni. Délutánonként szoktam foglalkozni vele, illetve hétvégén kiképzőhöz járok kis gyakorlarozásra. Sajnos ha reggel korábban kelek, akkor a suliban nem tudok koncentrálni, így marad a délutáni foglalkozás.

Amúgy csak félve kérdezem, ha a lakásban kisebb helyen volt napközben (mármint az egész lakásban lehetett volna de a fekhelyén feküdt) akkor elvileg örülnie kéne, hogy kint jobb a mozgástere, nem?

2019. márc. 7. 11:34
 3/14 A kérdező kommentje:
/kennel magyarázat, régen amíg édesapám élt, mindig volt 4-5 kutyája, akikkel foglalkozott, azért lehet ennyi ólat a kennelbe tenni, amióta Ő nincs, miután a kutyák is utána mentek 1 kivétellel, nekem nincs lehetőségem ennyi kutyát tartani/
2019. márc. 7. 11:36
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Meg fogja szokni, majd ha beáll a rendszer akkor csak akkor fog nyüszögni, ha késel. az én kutyáim napközben nyugton vannak, de a délután 5 és a reggel 6 órai harang után mindig nyugtalankodnak, mert megszokták, hogy akkor megyek
2019. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%

Ugye te se hiszed el amit kérdezel???


Hogyan lenne már ott jobb neki, mint a lakásban ahol biztonságban van, érzi a szagod, nyugi van stb. Falkaállat, nem kerti dísz!

Ez nagyon sok magányos óra, ne tedd ezt vele!

2019. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem hisztizés, hanem szorongás, félelem.Eddig bent volt a lakásban, most ezt hogy kiraktad, büntetésként éli meg, és hogy már nem tartozik hozzád, nem szereted.

Persze hogy nem bírja, ráadásul szűk neki a kennel.Fokozatosan kellett volna bele szoktatni.

Gondolom van udvar, miért nem lehet ott? Miért kell egy szűk helyre bezárni?

2019. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Meg fogja szokni, de legyen a kennelben neki valami, amivel lefoglalhatja magát, rágcsálnivaló, játék, és ha otthon vagy, ne hagyd magára a kennelben, próbáld szoktatni hozzá, amikor van időd, 10 perc, fél óra, 1 óra... és jutalmazd, ha jól viselkedik, ne büntetésként élje meg, mert most azt érzi.
2019. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
De miért kell kennelben lennie? Szökik? Fokozatosan kellett volna szoktatni, mert ez sima szorongás...
2019. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos van amikor szükséges a kennel, pl. ha olyan helyen lakik valaki, ahol előszeretettel mérgeznek kerítésen bedobált csalikkal. Nem a kennellel van a gond, ha akkor zárod be amikor szükséges, és HA mellette kiengeded, foglalkozol vele eleget, futkározhat. Hanem azzal hogy fokozatosan kellett volna szoktatnod! Nem egyből kicsapni szegényt. Amikor én szoktattam a kutyusom, volt, hogy órákig bent üldögéltem vele, utána is gyakran volt erre szükség, idővel pedig ez elmaradt, amikor már szépen megvolt a kennelben is ha úgy hozta a szükség. (Azóta már megöregedett a kutyim és szobakutyává lépett elő. 😃)
2019. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Azért szerintem ez még alakítható, ha a kérdező megfogadja a tanácsokat és foglalkozik a szoktatással. Még nem olyan régi a dolog. Nekem is van kennel, nem abban él állandóan, akkor használom, amikor fontos.
2019. márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!