Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja van a kutyáknak?

Mi baja van a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Tehát:Van egy nagyon okos Német Juhászkutyám (3eves)eddig semmi baj nem volt vele de mostanában van valami:Egyfolytában be akar jönni a házba,kapharja az ajtót,amikor kimegyek alig lehet tőle menni úgy bújik oda,az utcára is ki akar menni(2x sikerült is neki), ezeket régen nem csinálta...Mi a baja?

2019. szept. 8. 13:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Szerinted mi nem dolgozunk? Amikor kutyát választottunk, akkor végiggondoltuk, hogy belefér-e egy munkavonalas németjuhász az életünkbe. Mivel vállaltuk, hogy 12 évig gondoskodunk róla, így hulla fáradtan is foglalkozunk vele, mert muszáj.


Ezért lett egy kiegyensúlyozott, nyugodt kutyánk.

2019. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézus istenem... Kutyát vállalni olyan, mintha gyereket vállalnál. A normális gondolkodású emberek nem vállalnak élőlényt addig, míg nem tudják megteremteni az ehhez szükséges feltételeket. De nyilván léteznek olyan emberek akik ezt mind leszarják, és szerintem pont ilyen vagy te is. Nem szeretek látatlanban ítélkezni, de most mégis ezt teszem, mert rengeteg ilyen felfogással rendelkező emberrel találkozok, mint te, kedves kérdező, és nagyon kezd elegem lenni a felelőtlenségből.


Nekem is juhászkutyám van. Mint a legtöbb ember, én is dolgozom, de ameddig én is 12 órákat dolgoztam egy nap, nem vállaltam kutyát. Nagyon szerettem volna, úgy hiányzott már hogy legyen egy új kis családtagunk, de nem lehetett, nem tehettem ki ennek. Munkahelyet váltottam, és hoztam egy kis ebet. Az enyém aztán igazán pörgős, vérbeli kis juhász, ezért rengeteg foglalkozást igényel. De nem bánom, ha nem foglalkoznék vele ennyit, nem lenne köztünk ilyen kapcsolat... Már annyira összeszoktunk, hogy egy nezesembol is tudja, mit szeretnék tőle.

Neked javasolnám az ivartalanítást, mert nem foglalkozol megfelelően a kutyáddal, nem tudnád elkerulni a felesleges szaporulatot, és gondolom nem viszed sokszor állatorvoshoz, szóval a betegségeket se vennétek időben észre.

Illetve javaslom, hogy foglalkozz vele többet, heti 3x édes kevés, hiába vagy fáradt, felelősséggel tartozol a kutyáért.

2019. szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!