Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszédunk fel akar jelenteni...

Szomszédunk fel akar jelenteni a kutyaugatás miatt?

Figyelt kérdés

Pár hónapja új szomszédaink lettek, azóta a kutyánk folyamatosan ugat 0-24-be és így kb. mindennaposak a viták a szomszéddal, panaszkodik ez miatt, amit valamilyen szinten meg is értek.

A kutya rendesen van tartva, állatorvos is járt azóta nála aki semmi problémát nem észlelt nála.

Mit tehetünk? Már lassan azon kell gondolkoznom hogy menhelyre adjam vagy elaltassam? Mert a szomszéd feljelentést ad be ellenem ez miatt. Kinek van igaza? Mi a megoldás?



2019. szept. 13. 18:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szemben lakó szomszédunk összes eddigi kutyája megállás nélkül ugat, amint kilépnek a kapunk kívülre. Ilyen hisztérikus-szerációs ugatás, ez egészen addig tart, amíg el nem mennek a kocsival, vagy arrébb nem sétálnak kb. 30 métert. Ha hazaérnek, szintén rákezd a kutya... Ezt hallgatjuk 20 éve, harmadik kutya óta...


Nekünk most egy 6 hónapos németjuhász kan kutyánk van, eddig a hangját se lehetett hallani, most már néha ugat. Ellenben a sípolós labdáját sokszor harapdálja. Múltkor átsétált a szomszéd a kapunkhoz, az ő kutyájuk ugatott, a miénk is rákezdett, lepisszegtem meg elrúgtam a labdáját, szaladt utána, sípoltatta. Szomszéd tök kultúráltan megkérdezte, eltudnám-e tenni a sípolós labdát, mert idegesíti őket a hangja, hogy folyton ezt dobáljuk, meg a kutya is ezzel játszik magában.


Mondtam neki, hogy nem 😀 A kutya kedvence az a labda, illetve velem lehet alkut kötni: ha a te kutyád nem ugat feleslegesen mikor kiléptek az utcára, tömör labdára váltunk ami nem sípol. Tudod mit mondott? Aaaa, ez a kutya hülye (mármint a sajátja) nem lehet tanítani. Megkérdeztem tőle, hogy az előző kettő is hülye volt? Azok is pont így viselkedtek. Minket is (és mutattam körbe a szomszédokra) is zavar, mikor naponta 20-30 alkalommal ezt kell hallgatni, feleslegesen... Csak nem szólunk érte.


Azt mondta meglátja mit tud tenni. Most már hallgatjuk azt is, hogy üvölt a kutyával, hogy kussoljon, de az ugat továbbra is. 😀 A miénk meg el van a sípolós labdájával, de kapott már egy tömör gumilabdát, azt nem szereti annyira 😀

2019. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!