Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden westie antiszociális?

Minden westie antiszociális?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy az unokatesója vesztije minden kutyára morog, nagyobbaknak nekik is megy. Ha olyanja van akaratoskodik és undok. Nem nagyon barátkozik más kutyákkal, inkább összeférhetetlen. Mind ilyen lehet? Mert így nem igazán vonzó. Amúgy sem valami túl szép kutya.
2010. júl. 14. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én eddig személyesen két westie-vel találkoztam. Hát igazából velem rendesek voltak, de a kutyámmal már kevésbé. Mármint először elvoltak aztán a westie kicsit megbolondult és szét kellett őket választani. A másik meg soha nem játszik más kutyákkal. De szerintem nem csúnya kutyák, de nekem ezek a tapasztalataim, nem tudom hogy mind ilyen-e, de gondolom vannak kivételek.
2010. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Csak azok , amiket a gazda nem tud megnevelni
2010. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
81%

nekem westiem van, és egyáltalán nem ilyen. nevelés kérdése. ő inkább minden kutyával játszana. egyébként póráz nélkül sétál idegen városban is, autózik, és azonnal eljön egy másik kutyától, ha elhívjuk. nagyon okos kutyafajta. szerintem szép, persze csak ha szépen nyírják, néha fésülik, és havonta-kéthavonta fürdetik.

[link]

[link]

[link]

[link]


én ilyen kutyusokra a gyönyörű, szerethető, ragaszkodó, okos, és az igazi családtag jelzőt használnám :)

2010. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem!

Egyáltalán nem iylen egy westi viselkedési formája.A westi midnig vidám,örök gyerek, játékos fajta.

Amint már előttem leírták ez lehet a nevelésből kifolyólag iylen,vagy azért,mert az a westi nem is westi keresztezve van valamivel és akkor már a fajta tulajdonságai rögtön nem olyanok,mint amilyennek kellene lennie.

Az hogy melyik kutya szép és melyik nem szerintem arról sok mindenki vitatkozhatna.

Nekem a westi az örök szerelem fajta ,de viszont nem szeretem pl az amerikai staffordshire terriert. Nekem az előbb leírt fajta csúnya.

Ivett

2010. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

NEM.

Minden "veszti" olyan ahogy nevelik (már ha nevelik).

2010. júl. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha tenyésztőtől vetted, akkor a fajtára jellemző viselkedési tulajdonságokkal rendelkezik, ha neveled, akkor nem lesz gond vele.


Ha szaporítótól vetted, aki csak a haszonra gondolt, sok idegileg defektes kutya viselkedése tükröződik a kutyában Az ilyen kutyákat a tenyésztők kivonják a fedeztetésekből, ezzel szemben a szaporítók nem. A helytelen viselkedés ugye neveléssel megoldható, de lobbanékony természetét akkor is meg fogja tartani. Hasonló mint egy rigolyás ember, aki tud viselkedni, de bármikor tud fesztivált rendezni valami miatt.


Nevelni kell a kutyát! Attól, hogy esetleg nem szép, arról nem ő tehet.

2010. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Westi gazdi vagyok szerintem egyáltalán nem olyan a westi amilyennek leírtad. Sőt inkább pont az ellenkezője. Az enyém kedves, bújós, az idegenekkel kb 10 percig tartózkodó utána megadja magát kiterül, hogy dögönyözzük, a gyerekemet imádja pedig az ráfekszik és húzza-nyúzza, tegnap a szájában turkált, mindent tűr akármit csinálunk nem izgatja csak foglalkozzunk vele. Játékos, labda mániás, futkos, szeret kergetőzni, jól le kell fárasztani és akkor nyugis is tud lenni. Egyáltalán nem morgós, eddig minden kutyával elég jól kijött, soha senkire még rá sem mordult. Gyönyörű kutya, pedig én nem fürdetem havonta mert szerintem hülyeség, kiszáradna a bőre. Hetente 1-2x ahogy időm van átfutok rajta fésűvel és kb 2 havonta trimmelőkéssel is és akkor fürdetem amikor piszkos, ha látom hogy már kezd szürkülni akkor megfürdetem egyébként nem. A fülét hetente ki szoktam pucolni a szeméből meg naponta-kétnaponta kitörlöm a csipát. Tényleg gyönyörű kutya nem azért mert az enyém, mások is mondták már hogy nagyon szép:)

2010. júl. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nevelásől függ.Tegnap pl oda akartam engedni a 3 honapos kutyusomat 1 másik kb 3-4 honapos cockerhez,mire a gazdája rámszólt hogy ne,mert az ő kutyája fél...Persze hogy fél ha még 1 nála kisebb kölyök kutyát se enged oda hozzá.Na az ilyenekből lesznek az antiszoc ,morgós kutyak,de persze könnyebb a fajtára fogni.
2010. júl. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az említett kutya nem az enyém, csak egy ismerősé, de az tény, hogy egy kis bunkó, aki soha senkivel sem kedves, csak utálatoskodik. De gyanúm szerint el van keffentve a nevelése, ezért lehet olyan kis tuskó. Amúgy fajtán belül nem ronda a kutya, csak nekem nem jön be a westi fizimiskája (de ez szubjektív, erről nem akarok vitatkozni, mert mindenkinek más az ízlése)
2010. júl. 15. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!