Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával meglehet szerettetni...

Kutyával meglehet szerettetni a fürdést?

Figyelt kérdés
Tegnap sikerült elkapni a kutyám, és megfürdetni. Nem is azért, mert koszos, hanem mert kint nagy melegbe van. Persze, amikor már slagozom, elmenne, de azért látszik rajta, hogy jó neki. Mondjuk mikor elengedtem,ment és egyből a földbe belefetrengettm mintha rajtam röhögne, hogy most majd jól átver, mert még koszosabb lesz...:) És nem értem. a logikáját... Fürödni nem szeretne, de mikor szakad az eső, kiáll direkt ázni. Tudom, hogy a természetbe se sokat fürdenek a farkasok, de miért nem szeret fürödni?
2010. júl. 15. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amíg kicsi addig igen, amíg nem tölti be az egy éves korát..


Onnantól szerintem lelki sérülést okozhat, vagy bünttésnek fogja venni..

2010. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a slagból nagyon hideg víz jön, azt szerintem a legtöbb kutya utálja.

Az esővíz egész más. Ha ősszel esik, akkor már nincs olyan nagy különbség a levegő és a víz hőmérséklete között, ezért nem zavarja.

Nyáron meg ki nem szereti? Én is kifeküdnék a fűbe, ha most elkezdene szakadni az eső:)


Amúgy az én kutyám utálja azt, ha kádban fürdetem, kellemes meleg vízzel (yorki), viszont ha a Duna parton sétálunk, rohan a vzbe, mint az őrült:)


Amúgy minden kutya fetreng a fűbe, ha vizes lesz. Így próbálják magukat megtörölgetni:)

2010. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az nem zavarna... de a sáros földbe fetrengett, meg húzta magát... így tiszta sár lett.
2010. júl. 15. 11:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért kell erőltetni ha nem akarja? Nem lesz semmi baja ha nemv izezed be. Az én kutyám már vagy 9 nyarat vígan átélt vizezés nélkül. Nem tudom miért divat ez, túlzott felelősségtudat... Jó hogy a kutya nem ember, de azért nem annyira nem ember hogy a jéghideg vizet is kibírja...
2010. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
80%

A mi kutyánk tegnap lett fürdetve először, most 3 hónapos.

Először beleraktam a vízbe, aztán mindenhol óvatosan bevizeztem. Után abbahagytam, és saját magát fröcskölte, beledugta a fejét a vízbe, imádta. Most is kint van a kertben egy nagy láda, ha melege van bármikor pancsolhat benne.

Bár nem minden kutya szereti a fürdetést, óvatosan kell hozzászoktatni. Az is lehet, hogy némelyik úgy értelmezi, hogy büntetni akarod, ha hirtelen teszed vízbe.

2010. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

vidd vízpartra fürdeni, azt szeretni fogja .. a slagot a kutyák nagy zöme utálja

ha nem tudsz vele lemenni valami tóra, akkor rakj ki neki gyerekmedencét .. ha akar majd belemászik

2010. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A szándékos, erőltetett fürdetést a legtöbb kutya nem szereti (slag, samponos kádas akció).

Rakj ki neki egy gyerekkádat vagy egy lavórt, hadd fedezze fel és szeresse meg magától. Ha erőszakkal vizezed be, úgy egy életre megutáltatod vele a vizet.

2010. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem menj ki a napra, és 1 óra után kérd meg a tesódat hogy ugyan slagoljon már le jó hideg csapvízzel...szerintem sikongatnál:)

Na pont ezért nem szeretik a kutyák sem:)

2010. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó, a slaggal hideg, de van amelyik kutya a kádban a kézmeleg vízet is utálja... Vajon miért?
2010. júl. 15. 15:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ha a kádasat nem szereti, az is több okból lehet:


1. nem szeret vízben állni (pl. kutyám :D)

2. nem szereti a víz hangját

3. fél a lakásban (nem benti kutyáknál pl.)

4. izgulsz, és a kutya ezt érzi, ezért ő is izgulni fog


most hirtelen más nem jut eszembe

2010. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!