Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne az ideális első kutya?

Mi lenne az ideális első kutya?

Figyelt kérdés

A legtöbb célpontok:

-Közepes testű

-Szeret túrázni

-Könnyen tanul

-Jól kijön a többi állattal

-Gyerekbarát

-Ha kell akkor megvéd


Tippek:Mudi,Puli,Pumi


Ami nem érdekel:golden/labrador retriever,vizsla,collie



2019. okt. 1. 22:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%

“ A kérdező kommentje:

Kinti-bent egyaránt,6 órát vagyok iskolába”


Jaaa, hogy egy gyerek vagy, aki majd a legolcsóbb szapis kutyát sírja ki a szüleitől, amit aztán majd be sem engednek a házba míg te nem vagy ott... kezdhetted volna ezzel.

2019. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Írtad, hogy a magyar vizsla érdekel azért. Írok róla pár sort, ez alapján el tudod dönteni, hogy neked való-e. Fontos megjegyezni, hogy csak a saját vizslámról tudok írni, köztük is van sokféle személyiség.


Az első tévhit, amit szeretnék eloszlatni, az, hogy vizslát csak kertben lehet tartani. Ezt általában nagy mozgásigénye miatt írják. A kutya falkaállat, nem a kert, a nagy tér teszi boldoggá, hanem ha a falkájával lehet (tehát veled). Az én kedves barátom szerintem azért is olyan nyugodt, mert itthonról dolgozom - kimondani is szörnyű! - egy panellakásban, és az egész napot velem töltheti. A lakásban igazi lustálkodóművész, van egy fotelja, ahova feljöhet, és ott egész délelőtt és kora délután kéjesen, a hátán fekve, és a lábait szétdobva szunyókál.


Amit viszont tényleg érdemes nagyon alaposan végiggondolni, hogy a vizslának tényleg extrém sok mozgás kell! Akár lakásban tartod, akár kertben, naponta vinni kell mozogni, és lehetőleg szellemileg is fárasztani kell, különben mindketten megőrültök!


Nálunk a napirend úgy néz ki, hogy reggel csak pisilni, kakilni viszem le, délben egy közepesen hosszú (30-45 perces) sétára megyünk egy közeli rétre. Itt elsősorban a kutyaiskolában tanultakat gyakorlom vele gyakori "szabadfoglalkozással" megszakítva (szaladgálhat, szimatolhat, játszunk bottal, kötéllel). Az oda- és a visszaút kivételével végig póráz nélkül van. Este pedig egyórás játékkal zárjuk a napot, van a közelben egy nagyon kedves kutyás társaság, velük szoktunk találkozni. Szinte mindig egy teljes órán keresztül játszanak az ebek. A kutyám ilyenkor teljesen megőrül, iszonyatos sebességgel szaladgál, mindent belead a játékba. Ez összesen napi másfél-kétórás elfoglaltságot jelent a kutyának. Ezen kívül nap közben a lakásban is játszom vele, átalában keresős játékot. Leültetem, helyben kell maradnia, és vagy egy eldugott jutalomfalatot, vagy engem kell megtalálnia. Ebből 10-15 perc elég arra, hogy agyilag kb. 2 órára kiüsse. A séták és az otthoni játék nagyon hatékonyan, szerintem fajtájához képest relatíve kevés idő alatt elfárasztja a kutyust.


És a bónusz: heti egy 30 km-es túrára is elmegyünk, amit gond nélkül teljesít ez a hihetetlenül szívós kutya. Nap végére azért lehet érezni, hogy elfáradt, itthon úgy kidől, mint akit lelőttek. De amíg menni kell, addig megy, és fáradtságnak nyoma sem látszik rajta.


Természete nagyon barátságos minden emberrel és kutyával. Szerintem macskához is hozzá lehetne szoktatni. Viszont ha valaki rossz szándékkal közeledne, biztos vagyok benne, hogy megvédene, a barátságos külsejéhez képest meglepően komoly, mély ugatása van, és minden helyzetben nagyon bátor kutya.


Ezek alapján gondold végig, neked való-e - az biztos, hogy sok időt és pénzt kell rá áldozni, de ez ezerszeresen megtérül, a vizsla az egyik legcsodálatosabb kutyafajta.

2019. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%

Akkor legyen kutyád, ha majd eltartod magad, és finanszírozni tudsz önállóan egy kutyát. Amit te elképzelsz, az nem megfelelő kutyatartás.


Rutinos betörők egy kis méreggel kiiktatják a kutyát, ha az utcán támadnak meg és a kutya visszatámad, és még sérülést is okoz a támadódnak, akkor nem a kutyádat fogják megdicsérni, hanem téged (illetve a szüleidet) büntethetik a kutya miatt. Támadásra uszítani a kutyádat tilos, egyedül ilyen jellegű szolgálatban lévő kutyák támadhatnak bűnözőre, de őket meg kiképzik, tehát ők sem csak úgy, és nem is alkalmas erre bármelyik kutya, még egy fajtán belül sem.

Tanulj a kutyákról, menj el menhelyre önkéntesnek (minden segítő kéznek örülnek), ismerd meg a kutyákat, olvasgass állatvédelmi törvényt és ehhez kapcsolódó rendeletet. Majd akkor legyen kutyád, ha felelősséget tudsz vállalni érte.

2019. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó vagyok, a vizslához még annyit, hogy bár bohókás, izgő-mozgó kutya, de ha kell, rendkívül fegyelmezett. Iszonyú intelligens, olyan dolgokat köt össze, hogy nem győzök csodálkozni rajta. Nagyon jól tanítható, ég a vágytól, hogy megfeleljen a gazdijának. Jutalomfalattal kiválóan motiválható.
2019. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Csak szólnék pár embernek!ATTÓL HOGY ISKOLÁS VAGYOK LEHET HOGY VAN PÉNZEM KUTYÁRA!ÉS MÉG VALAMI!A LEGTÖBBSZÖR SZAPORÍTÓS KUTYÁK KERÜLNEK MENHELYRE!
2019. okt. 2. 15:26
 16/22 anonim ***** válasza:
46%
IGEN, TUDJUK! ÉPP EZÉRT NEM TÁMOGATJUK, HOGY GYEREKEK A SZÜLEIKTŐL KISÍRJANAK EGYET, MERT A SZÜLŐ ELŐRE TUDJA, HOGY A GYEREK RÁ FOG UNNI ÉS A MENHELYEN VÉGZI MAJD, EZÉRT OLCSÓN AKAR SZEREZNI ÉS RÖGTÖN A SZAPORÍTÓS FILLÉRB...SZÓKHOZ FORDUL!
2019. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%

Van több, mint 100 ezer Ft-od egy törzskönyves kutyára? Ki tudod fizetni a felszereléseit? Tudod állni a rendszeres orvosi kiadásait? Van tartalékod arra az esetre, ha lesérül, vagy súlyosabb betegséget szed össze? Ivartalanítási költséget ki tudod fizetni? Tudod finanszírozni 10-15 évig?...


Menhelyekre, fajtamentésekhez sokféleképpen kerülnek kutyák, fajtatiszta is akár, ha mondjuk meghal a gazdi és nincs a családban olyan, aki gondoskodni tud róla, én ilyet is láttam már, vagy esetleg kiszökött kerítésen, kiugrott a hámból... stb. És attól, hogy szapis egy menhelyi kutya, még lehet nagyon jó kedvenc, a menhelyeken azért az alap egészségügyi ellátást megkapják (féreghajtás, oltási sorozatot megkezdik), amit a szapi nem biztosít, ivartalanítják vagy szerződésben kötelezik az örökbefogadót, és ezt ellenőrzik is... stb.

2019. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%

Egy gyereknek se legyen a földön akkor kutyája mert nem dolgozik még???? Ekkora hülyeséget még nem olvastam.

Nem tartom a legjobb megoldásnak a szaporítókhoz fordulást..DE azok a kicsik is megszülettek és ha tetszik ha nem gazda kell nekik IS. Nem fognak leállni a szaporítók azért mert te azt mondod ne vegyék meg, születni mindig fognak kicsik ilyen helyen, vagy csak úgy az utcán is. Én úgy fogom fel,hogy egyet legalább megmentek onnan és ivartalanítom amint lehet. Nem egy törzskönyves kutyát hirdetnek a jófogáson is...5-9 évesek... példának okáért és senkinek se kellenek. Na vajon hová kerülnek?

Azt az összeget amit egy tk-es kutyára költöttem volna ( 200.000 -től kezdődnek minimum) ,inkább támogatom a menhelyek ivartalanítási programját. ;)


Bocs az offért.


Szóval én a Mudit ajánlom, okos értelmes és mozgékony. Napi 6 órát elvan egyedül is és az sem baj ha nem bent van mindig...sőt.

Jó kutyázást.

2019. okt. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
23%
Nakunk vizslank volt 14 evig es annak 2 kolyke akik labri es vizsla keverekek voltak (sajnos mar elpusztultak, Isten nyugasztalja oket) es mindegyik egy huseges szeretu kutya volt💔
2019. okt. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
3%
Gratulálok te idiót@ szaporító
2019. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!