Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyaki gerincsérv tacskóknál....

Nyaki gerincsérv tacskóknál. Valamilyen megelőzés?

Figyelt kérdés

Üdv, van egy 10+ éves tacskónk. Tavaly jött ki rajta másodjára a nyaki gerincsérv, ugye ilyenkor egyáltalán nem tud mozogni. Ekkor szteroidokat kapott, szerencsére jobban lett. Aggódok, hogy most, a hideg érkezésével ismét kiújul (az első kb. 3-4 éve jelentkezett, a második viszont nem az azt követő évben jelent meg, de jobb félni, mont megijedni).

A kérdésem az lenne, hogy tud valaki valamilyen megelőzési módszert? Sajnos olyan házban élünk, ahol van lépcső, valamint elég sok helyre fel tud ugrani, szóval ebben túl sokat nem tudunk változtatni.

Elsősorban vitaminokra, táplálék-kiegészítőkre gondoltam, olyanokra amelyek megelőzik a tüneteket, illetve erősítik a porcot.

Tudom, hogy a legegyszerűbb állatorvost kérdezni, de igazság szerint mindig elfelejtettem, amikor találkoztam vele.


2019. okt. 5. 13:28
 1/9 A kérdező kommentje:
A te családodnak segített?
2019. okt. 5. 14:08
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nincs.


Töröltesd ezt a válaszomat is!

2019. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
A zöldkagyló kivonatot tartalmazó étrend kiegészítők segíthetnek, illetve a mi állatorvosunk javasolta kúraszerűen a Milgamma adását. (humán gyógyszer, patikában kapható)Emellett fokozottan oda kell figyelni arra, hogy a kutyán ne legyen túlsúly, mert ez is terheli a gerincet.
2019. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Azt elfelejtettem írni, hogy én csináltam a hosszabb lépcső szakaszra rámpát, így nem kell lépcsőznie a kutyának.
2019. okt. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődnék, hogy az előző válaszom miért lett lepontozva? A lépcsőzésnél a veszélyt a zökkenés közben fellépő terhelés jelenti a kutya gerincére, ezt küszöböli ki a rámpa használata. Ezt is állatorvos javaslatára készítettem, ezért engem is érdekelne, hogy mi is ezzel a baj?
2019. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Számomra hasznos volt, szóval nem én pontoztam le, de őszintén: kit érdekel, ha valakinek nem tetszik a válaszod?
2019. okt. 5. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Félreértettél. Nem a lepontozás ténye miatt írtam a kommentet, hanem mert tényleg kíváncsi vagyok arra, hogy mi a probléma a rámpás megoldással.


Egyébként nagyon szívesen, nekem is 2 tacskóm van és az egyiküknek érzékeny a gerince, ezért néztem utána annak, hogy mivel tudom megelőzni a későbbi nagyobb problémákat.

2019. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én köszönöm az eddigi válaszaid, de ha nem gond, kicsit még faggatnálak: hogy adagolod ezeket a gyógyszereket?
2019. okt. 5. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:
A zöldkagyló kivonat porcerősítő, a Milgamma pedig idegépítő/idegvédő és a kettő kombinációja nálunk eddig bevált. Mindkettőt kúraszerűen, évente kétszer, 4-6 héten keresztül. A gerincérzékenység nálunk tél végén szokott előjönni, ezért nyáron és télen adom nekik a kiegészítőt. Így (lekopogom) már 3 éve tünetmentes a kutya.
2019. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!