Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat hogy séta közben ne húzzon és rángasson?

Figyelt kérdés
Adott egy körülbelül 2 éves lány németjuhász kutya akit nemrég fogadtam menhelyről örökbe. Minden rendben van vele csak az a baj hogy el volt hanyagolva és ha sétálunk rángat össze vissza ha egy szomszéd vagy egy ház kapujához odafut egy vagy több kutya. Próbáltam már sokmindent, utána is néztem interneten hogy mit lehetne tenni de semmi nem sikerül. Nemrég volt egy műtétem de az nem tántorít el attól hogy ki vigyem sétálni csak gyomorműtétre nem szeretném ha most össze vissza rángatna! (most nem magam sajnáltatom!!)Ja még annyi hogy amikor kiviszem akkor hiába szólok rá nem is érdeklem viszont ha ki megyünk valahová és elengedem szabadon mindig visszajön ha azt mondom neki hogy Ide!

2019. okt. 14. 04:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem tudok hívni senkit de tényleg! Nem jön ide az isten háta mögé senki! Próbáltam már de költséges lenne nekem meg nincs feleslegbe annyim.A lánc póráz pedig nem egészen lánc hanem a végén bőr markoló hurok van szóval sehogy sem lánc csak!
2019. okt. 14. 14:38
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Húz megállsz, és addig nem indultok el, amig nem lazít a pórázon vagy fordul vissza hozzád.


Irányváltással is próbálkozhatsz: húz váltás ellenkező irányba. Valószínűleg az egész egy jó darabig egy helyben forgás lesz, de rá fog jönni, mit vársz tőle.

2019. okt. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Eddig nekem tényleg csak a lánc póráz vált be..."


Aha, biztos azért szakított el már 2 lánc pórázt mert annyira qva jól bevált... 😂😅 Khm...

2019. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kérdeztél, kaptál használható tanácsokat, ám te mindegyiket negálod, mert szerinted nem kivitelezhetők esetedben.

Komolyan vetted kérdésed?

2019. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ahha akkor itt a gond. Te a lóráz végét ráncigálod. Nem csoda hogy a kztyának fingja nincs mit akarsz. A pórázt soha se a legvégén fogjuk. Az ott csak dísznek van. A pórázt mindig úgy fogjuk hogy a kutya melletted van. Ha csak a póráz végét ráncigáltad nem csodálkozok hogy elszakadt mert így lendületet is tud venni a kutya és hát persze hogy szakad. Fogd úgy hogy ne feszüljön de ne is lógjon mindenfele.

Ez fontos mert a póráz végén te csak egy dísz vagy ha csak a kallantyút cibálod.

Közel kell fogni a kutyához.

2019. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

[link]


Így fogod a pórázt?

2019. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy így ahogy a pöttyös kutyánál fogja?

Ez lenne a helyes. Csak sose tekerd szorosan a keszedre mert eltörheti a csuklód ha megindul.

2019. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Előzőleg nem lánc porazokat szakított el kedves #13 ilyenen talán nem gondolkodtál? Nem tudom miert én vagyok a hibás ha nem tudok szakértőt hívni de tényleg nem tudok! A kutyát én sehogyan sem ráncigálom mivel ő eléggé megteszi ezt velem helyettem is. A pórázt soha nem fogom még a végénél csak mondtam hogy van bőr fogója! A láncot pedig nem tekerem a kezemre hanem erősen fogom amennyire tudom! Az ide oda iranyvaltas meg kajával se jött be! Ha megallunk akkor ugrál egyhegyben és mindenhogy ki akar bújni a nyakörvből! Mellesleg sem kutyát sem macskát nem bánt csak rángat ha kutyát lát.
2019. okt. 15. 14:03
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég határozott. És arról senki más se nem tehet hogy nem tud kiképzőt hívni csakis te.

Pestről is vannak kiképzők akik lejárnak vidékre.

Ha kutyát "vettél" akkor erre gondolnod kellett volna, hogy nem biztos hogy egyedül menni fog a nevelése.

A gond az hogy neveletlen a kutya és határozatlan vagy vele.


Ha nincs pénzed kiképzőt hívni akkor hogy lesz pénzed egy esetleges drágább orvosi költségre? Ha kutyád van akkor félre tett pénzednek is kell lennie az ilyen helyzetekre.

2019. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Van félre tett pénzem a kutyamra viszont mondtam már hogy aki kijönne az meg messzebb van! Szlovákiában élek nem Pesten! Itt a falutól a legközelebbi város is kilométerekre van! Nem arról van szó hogy nincs a kutyamra pénzem hanem nincs erre csak pénzem! Ha beteg lenne vagy valami probléma merülne fel akkor még a nagyobb orvosi költséget is meg tudom fizetni!
2019. okt. 15. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!