Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti vennétek innen német juhászt?

Ti vennétek innen német juhászt?

Figyelt kérdés
Link a kommentben, remélem nem fogják törölni.
2019. okt. 17. 19:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%

Törzskönyv nélkül nem számítanak fajtatisztának a kutyák (mellesleg a törzskönyv nem drága valami: [link] ). Ha csak hobbira kell, és nem kell törzskönyv, mert nem akarod tenyészteni, nem érdekelnek a törzskönyves versenyek, és nem fontos, hogy elmondhasd, hogy fajtatiszta kutyád van, a menhelyek tele vannak egyébként szuper kutyákkal, és még segítesz is.


Engem nem érdekel, hogy ki milyen kupákat, díjakat szerez állítólagos tenyésztőként, épp most füleltek le egy szaporítótelepet, ami egy "mestertenyésztőé" volt, ott is voltak díjak, kupák, jól csengő cím...

[link]

2019. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, hogy nektek van-e tapasztalatotok, mert én vettem tőle. Egy éves azóta a szukám. Láttam a szülőket, engem megfogtak, nem tudom adott e volna törzs könyvet, nem hoztam szóba. Nagyon korrekt volt.

Nos a kutya felülmúlta az elvárásaimat, gyönyörű a színe, tökéletes agyilag is. Betegség eddig nem merült fel szerencsére. A fülei nagyok egy kicsit de hát az se engem se a kutyát nem zavarja.


Azért tettem fel a kérdést mert találkoztam mostanában tk-s kutyásokkal és mindenki azt mondta hogy nem kellett volna ilyen olcsón venni. Szerintem viszont hobbi kutyának tökéletes, nem munkakutya kellett hanem családtag. Én nem csinálnám másképp sőt azon gondolkodom, hogy hozok tőle még egyet.

Papírt nem láttam szűrésről, nem is tudom hogy megy ez, de a sok díj meg azok a nagyon szép szülőpárok teljesen megfogtak. Szerintem ha szapi is, igényesnek tűnt és olyannak aki törődik mind a szülőkkel mind a kölykökkel is. Az ára az egyetlen ami gyanús. Miért ilyen olcsóak? Csak a tk hiánya miatt? Kíváncsi lennék van e itt olyan akinek már öregebb kutyája van tőle mert 1 év alatt még nem sok minden derül ki

2019. okt. 17. 20:49
 13/31 anonim ***** válasza:
75%
Nekem mentett kutyám van, ha tenyésztőtől akarnék kutyát venni, alaposan utánajárnék több helyen, hogy ne fussak bele egy törzskönyves szapiba, és nem vennék olyantól, aki úgy ad el kutyát, hogy "törzskönyv nélkül" jóval olcsóbb. Az kamu. A MEOE oldala be lett linkelve, ott van az árlista, nyilvános, ott van a törzskönyv, nem attól lesz többszörös ára a kutyáknak.
2019. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy természetesen előfordulhat, hogy szerencsés módon nem lesz problémás, beteges a kutyád, hiszen sok mentett utcai mix is egészséges. Csak épp a kockázat azzal, hogy nem biztos, hogy megvan minden fontos egészségügyi szűrés, nagyobb, és ha valaki "tenyésztőtől" vásárol, akkor ezek elvárhatók a tenyésztőtől. Én úgy gondolom, aki tenyésztőtől vásárol, az nem akar lutrit, pont azért fordul tenyésztőhöz, szerintem.
2019. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

“Az a Marika nénit érdekelni fogja, hogy milyen a kutya vérvonala, törzskönyves-e?”

Nem a törzskönyv a lényeg, hanem hogy az állatkínzásnak azt a fajtáját, amit szaporításnak hívunk, nem szabad támogatni.

2019. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Na és tőle venne vki kiskutyát?


[link]

2019. okt. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
#16: Tőle biztosan nem. Szép a blabla-szöveg, de ő feketén-fehéren csak egy utolsó szaporító.
2019. okt. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
#16: Ez nekem is csak szaporítónak tűnik.
2019. okt. 18. 08:51
 19/31 A kérdező kommentje:

Reflektálva az egyik válaszra: Mielőtt megvettem volna innen, körbetelefonáltam egy csomó menhelyet, sehol nem volt németjuhász vagy legalább nj jellegű kölyökkutya. Márpedig nekem kölyök kellett, idősebb nem, mert egy kitudja milyen traumákat átélt felnőtt/fiatal kutyát sokkal nehezebb átnevelni, amihez lehet hogy kevés lennék.

A német j. fajtamentésnél NAGYON ritkán vannak kölykök de azt mindig ismerősnek szokták adni.

Ezért volt a menhely kizárva, évekig meg nem vártam volna hogy hátha x év múlva lesz valahol kölyök.

2019. okt. 18. 09:00
 20/31 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vennék. Eleve ez a hát szögellés, ez durva. Teljesen szétbarmolta a küllemvobal ezt a fajtát.


Gyanúsan olcsó. Ey tk kerül vagy 6 ezer forintba. Szóval tök baromság nem kiváltani. A másik dolog. 160-ért már bőven lehet nj-t kapni, tk-val hobbira. 15 évig minimum élnek. Ha elosztod, egy 15 éves befektetésre 150 ezer nem olyan sok, es biztos lehetsz a kutyád szüleiben, származásában, egészségében, kapsz rá garanciát stb.


Plusz, azért szokták ezt a tk nélkül jóval olcsóbb szöveget beadni a vásárlóknak, mert két lehetőség is van mögötte: 1: akármyilen alom, es ha kert tk-t azert olyan draga, mert meg kell kenni valakit, hogy keritsenek egy hamisitott tk-t, ami jellemzoen nem magyar, hanem valami ukrán, szerb, román, ilyesmi lesz. 2: az alom, ami elérhető tk-ve van, viszont ha te nem kérsz tk-t, akkor egy random masik kiskutyát odaad neki aprópénzért, aminek köze nincs az adott alomhoz, csak jol átver.


Na ezért nem vennék soha tk nelkul, nem megbizhato tebyésztőtől.

2019. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!