Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti vennétek innen német juhászt?

Ti vennétek innen német juhászt?

Figyelt kérdés
Link a kommentben, remélem nem fogják törölni.
2019. okt. 17. 19:12
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
69%
Törzskönyv nélkül a te kutyád is csak németjuhász jellegű keveréknek minősül. :-) Olyat pedig menhelyeken is találsz.
2019. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
A másik link is szapi, de az legalább odaírta, hogy JELLEGŰ, tehát nem fajtatisztaként hirdeti.
2019. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

A beagle-snek legalább ismereheted az őseit.

Illetve így az ár is korrekt.

2019. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
#21-es: nem is neveztem fajtatisztának az enyémet (bár szinte biztos hogy az), annyit mondtam, hogy nekem a nj jellegű is ugyanúgy megfelel, de még csak olyasmit sem láttam menhelyen kölyökből.
2019. okt. 18. 14:20
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hobbira vettünk kutyát, de törzskönyvet kértünk. Szüleim azt mondták hogy ha már fizetünk egy KUTYÁÉRT (mert menhelyen az oltásokat fuzeted) akkor legyen fajtatiszta, keveréket az utcán is talál az ember ingyen. Én is nj-t tervezek venni, de kizárólag tk-vel. Nem azért mert kiállításra akarom vinni, hobbira lenne, de egy ilyen DP hajlamos fajtánál nem kockáztatnék meg egy szűrés nélkül lehozott almot.
2019. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Abból a szempontból teljesen mindegy hogy szaporitotol van e vagy tenyésztőtől hogy iszonyú csapott a háta. Mindegy hogy van e törzskönyv vagy nincs, ilyen kutyákat senkinek nem kellene vennie mert ez allatkinzas. :(
2019. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nem tudom, akkoriban mi volt a kölyökhelyzet menhelyeken, vagy meddig mentél el keresgélésben, most már mindegy.

Azért nézd meg ezt a kutyát, nekem valahogy egy ilyen testtartású kutya egészségesebbnek tűnik (és ha legközelebb kutyát keresel, akkor nézz szét ezen az oldalon is).

[link]

2019. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Kölyök alatt 8-12 hetest értek. Idősebbet nem vennék, annak már ki tudja milyen szocializációs problémái vannak vagy traumái. A linkelt kutyus meg nem hasonlít a standard show vonalú nj-re, bár olyat nem is nagyon lehet találni menhelyeken.
2019. okt. 19. 09:37
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvasom, a németjuhászokat pont show vonalon nagyon elrontották. Egyáltalán nem vennék ilyen vonalú németjuhászt, akkor sem, ha ragaszkodnék tenyésztőhöz. Vagy menhely, vagy egy egészséges munkavonal, és akkor vállalom, hogy foglalkozom vele rendesen. Ha ilyen a show vonal, mint annak a kutyái, akit belinkeltél, nekem az nem tetszik.
2019. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
#29 Nekem külsőre semmi bajom a munkavonalúakkal, de ők idegrendszerileg teljesen más típusok, a két vonal olyan, mintha két különböző fajta lenne. A show vonalúak családi kutyának tökéletesek, míg a munkavonalúakhoz sokkal komolyabb szakértelem kell, úgy tudom tenyésztők nem is adják szívesen magánemberhez, pláne ha nem gyakorlott a kutyanevelésben. Egy munka nj-nak másabb igényei vannak, nem tudnám biztosítani.
2019. okt. 19. 19:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!