Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mennyi idő alatt lesz...

SOS! Mennyi idő alatt lesz vemhes egy szuka kutya?

Figyelt kérdés

Nyugtassatok meg hogy nem minden aktus után lesz vemhes egy kutya. Egy nagyon aranyos kisfiú (szomszéd) fogta a kutyámat amíg felszedtem az ürülékét és mire megfordultam már rajta volt egy kan. Pár másodperc lehetett, de nagyon félek hogy ennyi is elég ahhoz hogy vemhes legyen.

Nem az első ellése lenne, de nem a Mi kutyánk volt eddig úgyhogy többet nem tudok sajnos.


2019. okt. 17. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Másfél perc.
2019. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ivaralaníttasd minél előbb, vemhesen is lehet.
2019. okt. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van időpontunk November végére, annál előbb nem akarja megcsinálni az orvos. Most van a tüzelés utolsó hete és azt mondta utána még várni kell 5 hetet
2019. okt. 17. 20:40
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Mond meg neki hogy valószínűleg vemhes. Akkor nem fog várni.

A november már késő ha valóban vemhes...

2019. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csinálja meg, keress másik állatorvost, aki megcsinálja. Vemhesen is lehet ivartalaníttatni.
2019. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És szerintetek lehetséges hogy vemhes lett pár másodperc alatt?
2019. okt. 17. 20:52
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon ideges vagyok, hisz nem szaporítás céljából vettük magunkhoz :(
2019. okt. 17. 20:57
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Te voltál ott és te láttad mi történt, ha rajta volt a kan és párzott akkor igen, lehet vemhes mivel a kan már az elején beleengedi a permát (pár mozdulat után).
2019. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg most van a tüzelés utolsó hete, akkor már kisebb a vemhesség valószínűsége, viszont ilyenkor már a szuka elzavarja a kant, ha próbálkozik. Ami még érdekes, hogy a kutyák általában le szoktak futni néhány "udvariassági" kört az akció előtt. Csak rajta volt a kan vagy benne is? Ha benne is volt a kan és a kutyátok sem a papírforma szerint tüzel, hanem hosszabban, akkor megnyugtatót (vagy nem) pár hét múlva ultrahangon tud mondani az orvos, de a helyetekben hamarabb beszélnék vele, hogy ilyen esetben mit javasol.

Megjegyzem, oka van annak, hogy ha meg lehet választani az ivartalanítás időpontját az orvosok jobb szeretik legalább 2 hónappal utána megejteni. Úgy kevésbé vérzik, kisebb a kockázat és a hormonok sem dúlnak már annyira. De még vemhesen is lehet ivartalanítani, csak az kockázatosabb, ezért sok orvos nem rajong érte. "Esemény utáni" kezelés is van/volt a kutyáknál, azt nem tudom, most mennyire szoktak élni vele, mert nagyon megborítja a kutya hormonháztartását.

2019. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sajnos benne is, legalábbis én úgy láttam. Az én kutyám pórázon volt, de este sok kutya el van engedve a környékünkön mert nagy füves rész van, a gazdik beszélgetnek a kutyáik meg rohangálnak. Szóval futkostak körülöttünk és oda is jöttek már előtte is, de nem próbálkoztak. Hihetetlen.....tényleg csak addig nem néztem oda amíg felszedtem a piszkát :( Holnap utánakérdezek az orvosnál hogy mit kéne tenni
2019. okt. 17. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!