Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacsi méretű,9 hetes kölyökkut...

Tacsi méretű,9 hetes kölyökkutya hazahozatala 200km távolságról. Tippek?

Figyelt kérdés

Vonattal megyek, de sem hordozódoboz (vagy minek hívják), sem az ő méretére való szájkosár..meg a fene tudja , milyen előírásos kötelezők vannak még vonaton szállításkor...

Ügyes "házi praktikákat", életképes ötleteket küldjetek, hogyan, mivel tehetem kevésbé komplikálttá mindkettőnknek a kb. 3órás vonatozást!



2019. okt. 21. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Hordozó doboz/táska, erre később is szükség lehet, illetve jó sok kutya pelus. Indulás előtt ne kapjon enni, hogy ne hányjon és ne kakiljon be. Kis tálat, vizet vigyél neki.

Esetleg macska hordozó is jó lehet.

Ha zárt, akkor szájkosár nem kell, és poggyásznak minősül.

2019. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

A méretében szájkosár nem lesz, meg nem is tesszük azonnal hosszú távra a kutyára.

Mindenképp kell egy szállító box. Kérj kölcsön valakitől mert vagy a szájkosár vagy a box kötelező. Különben leszállíthatnak a vonatról vagy fel se engednek.

2019. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3%
9 hetes kutyát sehogy ne hozz haza!!!!
2019. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
#3 mi a probléma?
2019. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%

Egyrészt a kutyus túl fiatal az elválasztáshoz, még kellene pár hetet maradnia az anyjával és testvéreivel.

Másod sorban ha már az elején nem tudsz beruházni a biztonságos és szabályos szállításhoz szükséges eszközökre, akkor hogyan fogod később ellátni, orvoshoz vinni, ivartalanítani stb?

2019. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha autóval mennétek, akkor a fonott kosár még jó lehetne, de vonatra zárt hordozó kellene. Esetleg végszükség esetén fonott kosár és kis póráz és nyakörv, viszont ha ezekhez nincs hozzászoktatva, akkor egy újabb stresszforrás + a kalauz megbüntethet. Ezzel a megoldással az a gond (amellett, hogy szabálytalan), hogy ha a kiskutya kibújik valahogy a nyakörvből (ha nem szokta, esélyes, hogy meg fogja próbálni), akkor nem sok kontrollod lesz felette és ez egy vonaton nagyon veszélyes. Próbálj meg valakitől egy szállítódobozt kölcsönkérni! Csak van valaki, ha más nem, macskás vagy görényes, akinek van. Vagy vegyél egyet, mert később még kellhet.

#3: 9 hetest már simán elhozhat, mert ugyan ha tovább maradna a testvéreivel, még tanulna tőlük, viszont a gazdához való kötődés szempontjából minél később hozza el, annál rosszabb. A törvényi 8 hetes kor kompromisszum.

2019. okt. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5 !

Piszkosul lemartál, bár szerintem egy lehetsz azok közül, akik itt a GyiK-en mindenkit/bárkit meggyőznek arról, hogy "felelőtlen kutyatartók, állatkínzók", ha nem tudnak pl. 3700Ft/kg-os kajákat a kutyus elé tenni, vagy egyetlen alkalom kedvéért nem vesznek meg a későbbiekben tökéletesen felesleges holmikat.

Próbáld hinni, hogy egy nemsokára 12-14 kg-os ebet a továbbiakban még te sem ilyen szállítódobozban hoznál-vinnél! Nem egy teáscsészényi szőrgombócról van szó, aki 3-4 évesen is 3-4 kg-os zsebibaba! :)

Ha érted: nem a mindennapok részeként szükséges mindaz, amire itt kértem (és kaptam!) megoldási javaslatokat, gyakorlatias, jó tanácsokat. (Köszi érte mindenkinek)

Afelöl kétséged se legyen, hogy ami a mindennapokban szükséges lesz, az mind megtalálható a háztartásban : 2 kutyám már volt. Csakhogy akkor találtam ismerőst, akit megkérjek, hogy autóval segítsen.

A második eb pedig 5 hónaposan került hozzám.

Kölyökkajától, rendszeres orvosi ellátástól a szeretetig, törődésig mindent megkap majd a kis szutyok.

Ráadásul --most döbbenj meg! -- mindez belefér egy nyugdíjba! :)


Persze, gazdálkodni muszáj, de pl az egy alkalomra szóló hordozó árán pl. beszereztem egy 300ml.-es sampont: nálunk ez vált be! [link] Nagyon kiadós + magas minőség.


Bizonyosan mélységesen megveted és elítéled azokat, akik a maguk eszét, kreativitását is használva, házilag oldanak meg dolgokat, legyen szó bármiből. Rossz látni, hogy évről évre sokaknak a karácsony is kizárólag a fogyasztói társadalom templomaiból, a plázákból kerül ki. Blokkokon, jótállásokon mérve a szeretet.

Újévben pedig nekem panaszkodnak-ríddogálnak, hogy a sárga csekk bizony "csúszik".

No, ezeknél az embereknél igazán nagy a "szegénység"!


MOST kicsi az eb, ezenfelül MOST került olyan helyzetbe, hogy nem a saját kis tappancsain fog közlekedni.

Amint vége a fél napig tartó tortúrának, az esetleges orvosi dolgokon túljutva 9-10 hetesen kiválóan tud majd mellettem pórázon menni. Hihetetlen, ugye?

El tudom képzelni, mennyire megbotránkoztál volna, ha láttad volna, hogy a szomszédom a Volánbusz megállójában egy kicsi papír kávéspohárból kanyarított gyorsan ki egy alkalomra szóló szájkosarat! :)

Rögvest feljelentetted volna brutális állatkínzásért, ugye? :D


Köszönöm a normális válaszokat és ha egyéb ötlet érkezik, azt a többi, hasonló helyzetben lévő "kutyás" nevében is szívesen fogadom. :) Üdv mindenkinek.

2019. okt. 21. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a probléma azzal ha 9 hetesen hozzák el. 8 hetes a minimum ugyhogy pont jó korban van a kicsi.


Én tényleg azt mondom kérj kölcsön valakitől egy hordozót. Írd ki facebookra hogy szeretnél kölcsönkérni egyet egy tábla csokiért cserébe vagy ilyesmi. Én is így csináltam egyszer csak akkor nyuszi miatt.

2019. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
És velem van a baj kérdező!? 😂 sok boldogságot a kutyusodhoz és legyen valóban olyan élete amilyet lefestettél!
2019. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály értelmében 8 hetesen választható el legkorábban a kölyök, 9 hetesen ennek értelmében rendben van.

Hordozó kellhet máskor is, nekem is van, bár még sose utaztattam benne a kutyámat, de ha kelleni fog bármikor, akkor legalább nem kell kapkodni miatta.

Ha még nem szokott szájkosárhoz, pórázhoz, akkor az plusz stresszforrás egy kicsinek, ha most nem akarsz hordozót venni, akkor kérj kölcsön valakitől.

Vonaton kötelező a szájkosár+póráz vagy hordozó, helyjegyes vonaton meg csak hordozóban lehet a kutyát szállítani, de az is meg van szabva, hogy mekkora lehet legfeljebb.

Vonatra akkor is kell jegyet venni a kutyának, ha hordozóban van. Nem számít poggyásznak, ez a díjszabás szabályzatban le is van írva.


Hivatalos szabályzatok:

[link]

[link]

[link]

2019. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!