Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik mudi kennelt ajánlanátok?

Melyik mudi kennelt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mudi kutyust szeretnénk családtagnak, mindenképpen biztos hátérrel rendelkezőt, mert gyerekek is vannak a családban. Melyik kennelt ajánlanátok, ahol családi kutyának szívesen adnák? Mert már nézegettem korábban a kenneleket, és van ahol kifejezetten sportra vagy munkára tenyésztik, és le is írják, hogy családinak nem.

A családit nem úgy kell érteni, hogy kicsapjuk a kertbe és rá sem nézünk. De nem fogunk vele hetente agility pályára járni és birkanyájunk sincsen, viszont igyekszünk az igényeit kielégíteni.

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 26. 22:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%

Hát... nem nagyon fogsz találni ilyet. Mivel a mudi alpvetően munkakutya, nem tenyésztik őket kerti dísznek. Nem jó nekik, ha nem dolgozhatnak hetente (többször) agility pályán v nyáj mellett.


Nézegesd a kenneleket, hátha születik hibás vagy ösztöngyenge kiskutya, azt TALÁN odaadják. De nem tuti.


Azt amúgy megkérdezhem, hogyha nem akartok sportolni/dolgozni a kutyával, azaz nem vagytok hajlandóak kielégíteni az alapvető igényeit, akkor miért az egyik legkeményebb magyar pásztorkutyára esett a választás? Miért nem vesztek egy olyan kutyát, ami szívesen elpenetràl a kertben, és ettől boldog?


Plusz infó: a mudi betegesen imádja a gazdáját. TILOS a kertben tartani, a gazdája mellett a helye mindig. De ha nem fárasztjátok le fizikailag és szellemileg, akkor bizony szépen szétkapja a lakást egy perc alatt. Mudi nem való családi kutyának! Plusz, beutálisan nagydumás, folyamatosan vokalizál. Erre felkészültetek? Egy unatkozó mudi, nem túlzok, képes napi 24-ben ordítani, szó szerint. Szerintem engedd el a mudit, válassz más kutyát, amik megfelelnek nektek.

2019. okt. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló! Az értő olvasást még gyakorold kérlek, úgy vélem ebben vannak hiányosságok nálad!

Attól, hogy nem töltjük minden időnket az agility pályán, még nem azt jelenti, hogy ne tudnánk feladatokat adni neki. Direkt leírtam, hogy nem lesz kicsapva dísznek a kertbe, de nem is tudom mit magyarázkodok neked... Egy kérdésből ismered az egész életem, múltam, jövőm, igazi médium vagy. Egy kis empátia szorulhatna beléd, mert a kutyádon kívűl senki sem fog szeretni, még ha azt is hazudja. Na most én is analizáltalak 3 mondatból, remélem leesett.

2019. okt. 27. 10:06
 3/20 anonim ***** válasza:
32%
Őszintén szólva én sem ajánlom a mudit, mert egyszerűen nem családi kutya és rengeteget kell fárasztani.
2019. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem mudit családi kutyának inkább menhelyeken, fajtamentéseknél nézz, ne tenyésztőknél, őket még nem rontották el, így nem véletlenül tenyésztik munkára inkább ezt a fajtát.
2019. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2019. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

pl. [link]


Ha valahol neked tetsző kutyust találsz, egyszerűen megkérded, adják-e a kutyust olyan helyre, ahol az általatok biztosított életfeltételek találhatók. Vannak tenyésztők, ahol akár juhász keze alatt dolgozó kutyák kölykeit is megkaphatod. Kérdezni kell.

Eddig két mudim volt, a 7. emeleten élek, betonban.

Tökéletesen alkalmazkodni képes, amit viszont "megbosszul", ha nem fárasztják le és félreteszik, mellőzik. Illetve, ha nem kap feladatot, unatkozni hagyják, és ha a gazdi, a család közelségét nem érezheti mindig. Gyerekekkel, háziállatokkal jó kijön.

Ugatásról viszont le kell nevelni, különben elég sokat hangoskodik. Keress hasonló mudi-fajtaismertetőket: [link]

Ha a számára fontos feltételek nem teljesülnek, akkor viszont muditartásba bele se fogjatok!

Üdv.

2019. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

Jófogásról, mi?! Az se tenyésztő lesz...


Kérdező: az értő olvasás megy, köszi, sőt, veled ellentétben, még a helyesírás is. Na sebaj. :)


Te nem érted az alapokat: egy mudinak az "adunk neki néhány feladatot" az édeskevés. Az elég mondjuk egy labradornak, goldennek, uszinak stb. Egész biztosan nem elég egy mudinak.


Erősködhetsz és személyeskedhetsz, de látod, igazam van, nem hiába nem ad el családi kutyának egy tenyésztő sem. Ez a kutya nem arra való!


A kérdésemre viszont nem válaszoltál. Miért is pont a mudi kell ennyire vérmesen? Miért nem jó egy sokkal megfelelőbb családi kutya?

2019. okt. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

#7 !

Bele sem nézel, így lövésed sincs, miről alkotsz előítéletes véleményt! Oda kell ugyan figyelni, de még aranykoszorús mestertenyésztők is előfordulnak a Jófogáson, CACIB-és fajtagyőztes szülőktől kínálva kölyköket.

(Jelenleg is egy a 2. oldalon)

Aki pedig "hobbikutyát" vesz, nem tenyészteni, kiállításokra járni akar vele, annak előbb ajánlanék olyan tenyésztőt, akinél nem a papír, a plecsni, a díjak az elsődlegesek, hanem az egészség, a stabil idegzet, a fajtát jellemző ősi tulajdonságok őrzése/továbbadása.

Jómagam 25.-én hoztam el egy fekete szukát innen : [link]

(az 5. és a 9. képen lévő eleven kisördögöt. Ha hiszed, ha nem, 100% mudiból van. :) Igaz, 200km-t utaztam érte, de megérte, ajánlhatom neked is, nem valami elkapatott ölebet, beltenyésztett "utyulukutyulut" kapsz, hanem mudit.)


[link]

Pl. ő is ad kutyát anélkül, hogy gond lenne, hová viszed és még sokakat találsz, akiknek nem az a fontos, hogy a kölykök révén újabb és újabb plecsniket hozzanak, illetve hogy csak akkor adná oda, ha az egész magyar Puszta a tulajdonodban van, ezekre menő rackanyájjal.

Kérdező! Ha nem fontos a törzskönyv, akkor kérdezz tenyésztőket,

(akár a szakma krémjét is), hogy hol tudnak neked alkalmas kutyákat! Ha az Ebtenyésztők papírjára is szükséged van, azt kikérik, csak ez megnyomja a kutyussal járó kiadást.

( Ezért van pl. a Jófogáson is annyi "mudi JELLEGŰ" kutya, mert csak ahhoz írhatják ki, hogy mudi, ha a kutya törzskönyvét is mellékelik. Mondjuk nem tudom, hogy a Jófogásnak mi a jó fene köze ahhoz, papírral rendelkezik-e a kutyus, vagy sem, de ők tudják, miért feltétel ez náluk, miért nem!)


[link]

Sok ilyen oldalt találsz és ha nem is tudsz előjegyeztetni/megvenni ilyen drága ebet, érdeklődhetsz náluk, körbekérdeznék-e a többieket, ahol --bár megbízható a tenyésztő--de van olcsóbb kutyus is. Ami nem attól olcsóbb, mert selejt. Vígy magaddal, illetve kérd hozzáértőnek a közreműködését/segítségét a vásárláshoz.


Tökéletes testmozgást jelenthet a rendszeres napi agyi-és testi fárasztás, közösségbe-járás, nem kell, hogy ugyanazt programot agilitynek nevezzék: a lényeg ugyanaz. Mintahogy lehet tornázni is, illetve teheted uazt bérlettulajként, "fitness"-címszó alatt is.

Nem a hangzatos elnevezés a fontos, hanem a tartalom, az aktív élet.

Amit szintén nem szabad megtagadni tőle, az az, hogy a családot, gyerekeket mindig lássa/egybeterelhesse. A gazdi az isten, de igényli is a közelséget, nem lehet "kicsapni", hanyagolni.

Szuper társ, családnak, gyerekek mellé is, és egyéb háziállatok mellett se kell a házicicát, papagájt, tengeri malacot száműzni, ha muditok lesz. Ne add fel rögtön, keresgélj!

2019. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%
Egy szaporított keveréked van. :) ha tetszik, ha nem. :)
2019. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező, úgy látom, már te régebben érzékelted, hová sorold #9-est: kiállította a maga pedigréjét :)

Jómagam 28 éve vagyok "mudista", nem tartom fontosnak, hogy "mentegessem magam" a visszavonhatatlan, "szakértő ítéletet" látva. Ami fontos: te ne előítéletek alapján dönts!

Pusszantás, jó egészséget, üdv mindenkinek! (# még kilenceskének is)

2019. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!