Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik mudi kennelt ajánlanátok?

Melyik mudi kennelt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mudi kutyust szeretnénk családtagnak, mindenképpen biztos hátérrel rendelkezőt, mert gyerekek is vannak a családban. Melyik kennelt ajánlanátok, ahol családi kutyának szívesen adnák? Mert már nézegettem korábban a kenneleket, és van ahol kifejezetten sportra vagy munkára tenyésztik, és le is írják, hogy családinak nem.

A családit nem úgy kell érteni, hogy kicsapjuk a kertbe és rá sem nézünk. De nem fogunk vele hetente agility pályára járni és birkanyájunk sincsen, viszont igyekszünk az igényeit kielégíteni.

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 26. 22:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

"de még aranykoszorús mestertenyésztők is előfordulnak a Jófogáson"

Igen, ilyenek, mint ez:

[link]

2019. okt. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

:D Nem akarlak elkeseríteni, de nem "olyan", mint a te cikkedben található barom.

Csak szólok: az általad linkelt cikk az Origoé, én a Jófogásra utaltam. Nehéz érteni, ugye? :) Írtam: a 2.oldalon is van egy olyan tenyésztő, akinek több európai országban és messzebb is előfordulnak a kutyái.

(Konkrétabban ő, mert egyedül úgysem nem találod: [link]

Gondolhatod, nem azért van , mert selejtes kutyapótlékok, szántóföldi keverékek : D


De görcsölj, ne félj: nem nálam és a többi mudis között kell ám védened azt, amid nincs, de itt osztod! :)


Légy bátor: föl is hívhatod némelyiket, előjegyezhetsz... Nézd meg pl. a "Nyírségfia" kennelt!

[link]

( : #11-es! Csak jelzem neked: pumi és puli is van a képeken, (már, ha ismered a további két magyar fajtát) és esetleg furcsállanád, mennyiféle "mudit" látsz, osz mégis mennyire különböznek :)))


Nyírségfia 3X-os aranykoszorús... és mégsem tesz majd keresztbe a kérdés kiírójának, ha megtudja, hogy milyen körülmények közé kerül a kutya.


Kedves#11-eske! Pusza az orrod hegyére, napsugaras jóccakát néked! :)

2019. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%
Az Origó csak írt róla...
2019. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
16%

Nyilván egyik ilyen féreg sem a telepre hívja a gazdijelölteket megmutatni a kutyákat.

[link]

2019. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

A Nyírségfia, Gulakuti, Beszédes a Mudim, Csudacifra stb. Ezek mind rendes kennelek, nade egyik sem hirdet jófogáson, és hidd csak el, 50-ért egyik sem ad kölyköt, min. a háromszorosáért.


Én itt kiszálltam, szapiktól veszel keverékeket óccójér, és még hirdeted is. Szégyen vagy. :)

2019. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen azokét, akik bíztattak és segítettek!

Felvettem a kapcsolatot egy tenyésztővel, leírtam mindent őszintén, hogy ivartalaníttatni szeretném, nem fogunk versenyekre járni, de egy mozgalmas családi életet tudunk neki biztosítani. Azt válaszolta szívesen ad kutyát, a következő alomnál, ha szeretném, már számol velem. Pedig van plecsni bőven...Illetve van egy másik tenyésztő, akiről tudom, hogy gyerekek és macskák között neveli a kutyákat, neki még fogok írni biztosan.

És amiért a mudi mellett döntöttem röviden: magyar fajta; szeressen kint és bent is lenni; szőrének ápolása ne legyen időigényes, azt az időt inkább foglalkozással tölteném; pont megfelelő testméret az autóban utazáshoz, házban tartózkodáshoz, de nem is túl kicsi; tanulékony és ragaszkodó, ne legyenek vele unalmasak a hétköznapok sem.

Hosszan:

-Nem szeretnék: vadászkutyát, őrző-védőt, remegős ölebet. Nagytestűt, kistestűt. Olyan szőrt, amivel órákat kell foglalkozni, rendszeresen nyírni. Viszont rövid szőrűt sem szeretnék, mert nem fogom még a kutyát is öltöztetni vagy kézben vinni, ezt tudom a gyerekeimmel is. Kizárólagos szobakutyát, mert ha nem vagyunk itthon, nem szeretném, ha egyedül bent lenne, amikor itthon vagyunk mászkálhat felőlem éjjel-nappal. Ne legyen mentett, mert az ismeretlen előélet miatt féltem a gyerekeimet, és ne legyen a szomszéd keverékének a kölyke sem, mert ott sem lehet tudni, mire lehet számítani.

-Amit szeretnék: lehessen vele hosszabb távokat megtenni időben és térben. Figyeljen a gazdájára. Beférjen az autóba a családdal együtt. Legyen ragaszkodó, tanulékony, fogékony. Ne okozzon problémát, hogy gyerekek közé kerül. Kevesebbe kerüljön, mint a havi fizetésem.

-Ami még szóba került, de elvetettük az előzőeket figyelembe véve: uszkár, ír szetter, skót juhász, közép schnauzer.


Sokat olvastam mudis oldalakat, és nem elvették a kedvem, hanem meghozták :)

Rengeteg ötletem van, hogy mivel lehet eltölteni az együtt töltött időt, de szerencsére az internet is tele van ötletekkel, nem érzem elveszve magam. Természetesen kutyaiskolába elmegyünk, ha szükségét érezzük, több is van a közelben.


Remélem mindenkinek kielégítő a válaszom,igazából nem a fajtaválasztás volt a kérdés.


Várom még a segítő válaszokat!

Köszönöm!

2019. okt. 28. 15:44
 17/20 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, attól függetlenül, hogy nem nagytestű, a mudiban elég erős őrző ösztön van. Úgymond egygazdás fajta, szóval ha szereti is a te gyerekeidet, azt ne várd, hogy minden idegent imádjon, a családon belül is főleg egy személyt imád. Elég bizalmatlan és barátságtalan tud lenni, ami sok a fajtát kedvelő embernek igencsak előnyös. Ha neked nem, lehet nem neked való.
2019. okt. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
14%
14:36 az egy dolog hogy nincs törzskönyve a kutyának amit vettél, de azért az kicsit gáz, hogy 8 hetesen még egy chipet is sajnált belőle, ami csak úgy mellesleg törvény által előírt. De azért védjed csak. :D
2019. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
12%
Remélem, valódi tenyésztőket kerestél fel és nem jófogásos kóklert. A mentettekkel sincs semmi baj, ha odafigyelsz eléggé, nekem jó a tapasztalatom.
2019. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagytestű kutyát nem azért nem szeretnék, hogy ne nyomja agyon a gyerekeket. És csak a saját gyerekeimre gondoltam.


Természetesen tenyésztőkről írtam.

2019. okt. 28. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!