Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy terület őrzésére milyen...

Nagy terület őrzésére milyen kutyát javasolnátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Régóta szerettünk volna kutyát tartani,de az igényeinknek nem tudjuk,hogy milyen kutya felelne meg,illetve,hogy mi milyen kutyának felelnénk meg.

Ezért szeretném a segítségét kérni pár tapasztaltabb kutyásnak.Nem arról van szó,hogy nem tartottam még kutyát,hanem fajtákkal nem foglalkoztam túl sokat vagy épp nem én választottam ki azt.Párat én is ismerek,de nem annyira behatóan,hogy haza merjek hozni egyet mindenféle ismerettség nélkül.


Adott egy nagy több hektáros terület,több féle-fajta-méretű állattal,így elsősorban egy állatokkal kompatibilis kutyára lenne szükségünk (lovak,egy szamár,szárnyasok,kecskék,pár bárány,struccok és nyulak).Vadász kutyákat ezért ki is lőttük,bár a következő pont miatt meg lehet,hogy pont ők felelnének meg.:

Erdő és hegyek vannak mellettünk ahonnan vadállatok (főleg róka szokott) be tudnak jönni ezektől jó lenne,ha nem tartana.Nem kell,hogy öldököljön,csak azért ne hagyja őket bent garázdálkodni ha én nem veszem észre.Elég nekem az is,ha elüldözi őket.

Van egy pár gyökér aki szintén rendszeresen bejár és lopja a tojásokat (nagy számban..),egy-egy csirke is szokott eltűnni,volt már,hogy sérüléseket hagytak az állatokon.Ezért mindenképpen olyat szeretnék aki nem retten meg,nem barátságos az idegenekkel.Nem kell,hogy harapjon,elég nekem az is,ha ugat,hogy észre vegyem és ki tudjak menni én is elzavarni őket.Szereltem fel ugyan kamerát több helyre,de az nem lát át egy kapusznin és napszemüvegen a bejárónk meg sajnos nem buta,hogy ezek nélkül jöjjön..:D


Amiket tudnánk neki nyújtani:

Mindenképpen többet szeretnénk beszerezni a kutyákból,de mindegyik a neki megfelelő ellátást ugyan úgy megkapná.Kint is lesz saját fűtött kutyaháza mindegyiknek ha esetleg úgy döntenének,hogy kint akarnak lenni egy-egy éjszaka.Kutya ajtónk lesz tehát bejárni be fognak tudni a házba.Elég nagy ahhoz,hogy akár nagy méretű kutyák is elférjenek velünk,tehát méretük mindegy.

Szaporulatot nem szeretnénk így biztosan ivartalanítva lesz mindegyik.Otthoni területeken kívül tudnának jönni velünk a hegyekbe,az erdőbe,tóhoz is (a lovakat is gyakran le kell/szeretem mozgatni) gyakran sétálunk,futunk,mozgunk úgyhogy egy aktív,masszív kutya lenne jó.

Egyedül semmiképpen nem maradnának az asszony és a gyerekekek mindig otthon vannak,és ugyan úgy lovakkal vagy gyalog,de mozognak tehát ha nem érek rá pár napig magán okok miatt akkor se maradnak egyedül vagy gondozatlanul az ebek sem.


Van esetleg olyan kutyafajta ami nekünk megfelelne? Vagy ha menhelyen szétnézek és ugyan ezeket elmondom ott esélyes,hogy találok nekünk valókat?


Előre is köszönöm :D



2019. okt. 28. 12:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

5 meteres teglafal lehen vegig,tetejen drotkotel,kamera rendszer beepitva.

Plusz kutyak.


A kutyakat kiskortol kell az allataik mellett felnevelni. Vagy ilyen helyrol venni.


Kb 5 kutya kene nektek,betanitva a teruletvedelemre.


Ki kell irnotok,h maganterulet es nem vallaltok felelosseget a teruletre belepo isegen eleteeet a kutyak miatt.

Jarjarok setalni a kutyakkal a kornyezo hazaknal,h lassak,mi var rajuk.


Tanitsatok meg ugatni es hangosan morogni is a kutyakat. Ne csak a betoro megtamadasara.



Tenyesztotol vasaroljatok. O meg tudja mondani,melyik kutyai fogjak teljesiteni ezt a feladatot.


Nagytestuek legyenek meg kistestuek is. A kicsi (20-30 kg) utanaszalad a szemetladanak es elkapja a magy meg jobban szet tudja marcangolni.


A mocskosok nem fognak bejonni,ha kutyak vannak es elkapjak oket.

2019. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha "nagy mackóban" gondolkodtok és elég határozottnak, tapasztaltnak érzed magad hozzájuk, akkor előttem már jól írták, hogy egy jó helyről származó kuvasz, komondor, kaukázusi, sarplaninac, KÁJ jó választás lehet.

Ha egy hajszálnyival kisebb, sportosabb kutyát szeretnétek, akkor például hovawart. Őket is területőrzésre tenyésztették ki, állatokkal jól összeszoktathatók, kicsit makacskodhatnak, de gyorsan tanulnak, a családért (főleg a gyerekekért) odavannak, de önállóak, találékonyak és jó túratársak (én meg elfogult vagyok ;)). A szomszédunkban óriás snauzer és egy kicsi kutya volt, az volt a munkamegosztás, hogy a kicsi jelzett, a snaci szükség esetén intézkedett. Esetleg ilyen párosban is lehet gondolkodni, de melós, ha egyszerre két kutya kerül a családba. A menhely is megérhet egy próbát, csak ne azzal kezdd egyből a mondandódat, hogy terület őrzésére kellene, mert sok helyen egyből arra gondolnak, hogy kicsapnád láncon csahos kutyának és nem adnak. Annyi hátrányuk lehet, hogy élesben derül ki, hogyan viszonyulnak más állatokhoz.

Az élelemmegtagadást megtanítani sok munka lesz, de a ti esetetekben fontos lehet. Emellett persze mindenféle elriasztó "harapós kutya", "kamerával őrzött terület" tábla is kell.

2019. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!