Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinájak hogy én legyek a...

Mit csinájak hogy én legyek a falkavezér?

Figyelt kérdés

Van egy 4.5 hónapos border colliem nincs vele baj azért rám is hallgat a kaját csak akkor eszi meg ha mondom neki hogy tied. A behívás nem megy ha kutyafutiba vagyunk nem tudom magamhoz hívni semmikor és máshol sem. Mindig én viszem sétálni én adok neki enni én fürdetem én játszok vele én nyugtatom meg ha vami van én vagyok vele az állatorvosnál is stb. Mindent en csinálok mégis valahogy apumat imádja ha én szólok neki akkor talán ide battyog de ha apa szól egyből ott terem lecsapott fülekkel és csovál. Apához anyához bújik hozzám nem ez miért van?

Apa egyszer kicsit erősebben rácsapott a popsijára mert fel tette a mancsát az asztalra és majd nem bele evett a sült húsba. Anyát is imádja meg mindenkihez bujik(idegen,rokon stb.)

Csak hozzám nem. De ha megkérem anyát hogy fogja meg mert elmegyek a kukához kidobni valamit akkor teljesen megőrül ugat húzza anyát és sír utánam. Mit tehetnék hogy engem is "szeressen"?



2019. okt. 30. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Szeret, különben nem sírna utánad, de lehet, hogy nem vagy elég határozott, a szüleid meg reflexből igen (neveltek már gyereket, talán azért). Adj neki feladatokat, tanítsd, már ennyi idősen lehet ilyenekkel próbálkozni.
2019. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem fog tetszeni, de ez az egész falkavezérséges gyakorlatok egy felfújt lufi, amin valaki marha jól keres. Egyetlen kutyám számára sem volt kérdés, hogy én vagyok a főnök. A kutya nem bizonyos gyakorlataidból fog téged elhelyezni a rangsorban, folyamatosan látja és érzékeli a testbeszédedet, amit te észre sem veszel. Szóval ha te úgy érzed, hogy márpedig itt te vagy a főnök akkor -e szerint fogsz kommunikálni is az a kutyával és ez számára sem lesz kérdés. Valószínűleg apukádban is ezt az "erőt" érzi. Szóval érezd magad vezérnek és viselkedj is úgy.
2019. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon okos kutyád van, aki nagyon szeret téged.


Elmesélek egy sztorit, és vond le a következtetést belőle:


Egyszer a legjobb barátom nagyon kicseszett velem, és nem értettem, miért tette.

Kibékültünk, és rákérdeztem, miért csinálta?


"Most tudom, hogy szemét dolog, de a legjobb barátom vagy, ismerlek, és tisztában voltam vele, hogy úgyis megbocsájtasz ."

2019. okt. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szeret ő téged, csak pajtásának, játszótársnak tekint.

Gondolom, gyerek vagy. A kutya feljebbvalónak ritkán fogad el gyereket, akit igen, azoknak a gyerekeknek tehetségük, érzékük van a kutyaneveléshez.

Apád a vezér, ezt jól érzi a kutya.

A tekintélyt, hogy szót fogadjon, ki kell vívni nála határozottsággal, következetességgel és kellő szigorral.

2019. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát ! Így megnyugodtam hogy azért szeret kutyum😊
2019. okt. 30. 12:44
 6/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne higy tudnám behívni mert elég kellemetlen hogy mások fütyülnek és ott a kutyájuk. Én hívom és nem jön úgy kell elkapnom hogy eltudjunk indulni ami mégis elég rosz érzés meg ha van valami ahol a kutyát muszály vissza hívnom akkor mit csináljak saját példa: előző héten elmentünk a nagyszüleimhez. Amikor a kocsiba bepakolásztunk a kistesom kirántotta a porázt a kezemből és előre szaladt a kutyával a kutyus pedig hirtelen megindult és a tesom elejtette a porázt és elesett . A kutyus rohant gőzerővel előre és ott volt egy kereszteződés. Én ledobtam mindent és futtotam(tudom ilyenkor ezt elvileg nem szabad mert akkor fut tovább de nem hallgatott rám szoval kénytelen voltam)

A kocsik megálltak de ő futott tovább egy bácsi kapta el mielott kirohant volna a következő útra. Nagyon megijedtem. Szóval például ilyen helyzetekre kéne a behívás meg amúgy is alap feladat. 7 hónapos korába visszük kutya suliba de addig még van pár hónal. Tudnatok ebben segíteni?

2019. okt. 30. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanítani neki, hogy a "Hozzám!" parancs azt jelenti, hogy akármilyen körülmények között a legrövidebb út és idő alatt előtted ülve teremjen a kutya.


Jártok suliba? Ott ezeket az alapengedelmes dolgokat általában jól megtanítják (persze a normális, jó sulikban). Én most nem akarnék elkezdeni itt "oktatni", mert én is csak tanuló vagyok, nem vagyok oktató.


De ez tényleg elengedhetetlen, hogy ezt a parancsot ismerje és minden esetben hajtsa végre a kutya.

2019. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Minden ajton te mesz be eloszor. A kutya csak a hivasodra mehet be: lakasajto kertajto stb.


Etetesnel te eszel eloszor. Utanad a kutya . Mindig csinalj ugy h beleeszel az etelebe.

Elbucsuzas megerkezeskor eloszor magaddal foglalkozz: sapka sal kabat cipo levesz,vizet iszol ,taska letesz. Utana magadhoz hivod a kutyad.


A falkavezer az egyetlen,akihez nem mehet magatol oda a kutya,csak,ha az magahoz hivja.



Csupan a sorrendisegi szabalyokAt tartsatok be es automatikusan jol behivhato lesz a kutya mindenfele trukk nelkul.



Etkezesednel min ket meterre legyen a kutya toled. Ez is a tisztelet kinyilvanitasa.


Ha megerted a fontossagi sorrendet,a kutya automatikusan elfogadja a parancsaidat.


(Egy dominans eros kan orzovedo kutya gazdija,50 kg-os no vagyok)

2019. okt. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!