Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok falkavezér lenni a...

Nem tudok falkavezér lenni a kutyámnál, és ezért állandóan megharap, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még tanulok, nem tudom elvinni kutyakiképzőhöz, mert anyám sajnálja rá a pénzt... Én meg tanulok, amit megkeresek nem elég rá...

Elég sokszor rálett csapva a popójára mikor rossz volt, gondolom ezért lett agresszív...(nagyon ritkán én is, de inkább anya..) Mostmár ott tartok, hogy ha felemelem megkap... Ha valamit a szájába vesz, amit nem kéne, akkor szintén.. Mert nem köpi ki.

Amúgy egy yorkiról van szó. Amúgy egy kis bújós szeretetbomba... De ilyen téren agresszív... És már kezdek tőle félni.. Nekem a betegségemből adódóan nem igazán szabad tetanuszt kapnom, csak ha nagyon muszáj, de akkor nagyon rosszul leszek. Szeretnék tenni valamit a kutya érdekében. Anya felszoktatta az ágyba, onnan se tudom leszoktatni... Pedig tudtam, hogy nem lesz jó ötlet.. Idegen emberektől fél, idegen kutyáktól fél, próbáltuk kiskorában szocializálni, de nem ment neki.

Kérlek titeket, ne beszóljatok, mert nem tudok kutyakiképzőt felkeresni, mert anya sajnálja rá a pénzt... Egyedül mit tudnék tenni?


2019. jan. 24. 10:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Mennyi idős most a kutya? Mióta van veletek?
2019. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

A kutyás topik nagyságrendekkel agresszívebb mint a politika vagy a vallás de azért leírom:


A falkavezér a vadonban nem úgy tartja fenn a hatalmát, hogy rácsap a másik popójára, hanem úgy, hogy erőt mutat. Ennek nem sok köze van a kutyaiskolához. Meg kell mutasd, hogy ki a főnök minden egyes alkalommal amikor megkap. Ne a popójára csapj és ha már csapsz akkor olyan erővel, hogy ne legyen tőle baja a kutyának, de megtanulja, hogy ez nagyon nincs eltűrve.


Ha jól csinálod akkor néhány alkalom alatt megtanulja a rendet.

2019. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Azért nem ártana a család többi tagjának is következetesnek lenni ebben, hogy helyrehozzák a félrenevelést, csak ha a kérdező most elkezdi tényleg jó irányba nevelni a kutyát, anyukája meg mondjuk nem partner, lassabban fog menni. Meg nem mindegy, mennyi ideig volt eddig félrenevelve, mióta rögzültek a rossz szokások.

Vannak jó videók egyébként a témában, kell valami jutalomfalat (ez lehet bolti is, de akár virsli is jó, a lényeg, hogy a kutya szeresse, és lehessen vele motiválni).

2019. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Novemberben volt egy éves, és februárban került előtte hozzánk, ki is van ivartalanítva.

Igen általában ez a baj... Hogy drága anyám ellentétesen neveli a kutyát, a tesóim (nem laknak velünk) is mondták, hogy én nevelném jól a kutyát... Amúgy elég sok trükköt tud, ül, fekszik, forog, szlalom stb... De ilyen téren, ha épp nem úgy nyúlok hozzá már megkap.. Meg ez az étel örzés...

Úgy kap csak ételt ha előtte kérek tőle valamit..

Csak igen kezdek tőle félni... általában akkor lett ráütve, ha bepiszkitott.. vagy rossz helyre. Másért sosem volt.

Hogy tudnám megmutatni , hogy én vagyok a főnök? Ha nem ütök rá? próbáltam lenyomni a földre is.. Engem tekint gazdájának, mert mindig velem van, meg én foglalkozok vele, anya kevésbé.. ő csak lehordja sétálni.

2019. jan. 24. 11:30
 5/22 A kérdező kommentje:
Az ütéstől nem fog jobban megvadulni? Az előző kutyánkat én légycsapóval fenyítettem :D de annak elég volt hogy ha felemeltem már nem rosszalkodott.. Nála kipróbáltam már a vizes palackot, falka kirekesztést, mindent és semmi... A vizes dolog egy ideig bejtt már nem
2019. jan. 24. 11:31
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Én értem ezt a falkavezérséget, de azért ez már a mai kutyáknál nem biztos hogy így működik.

Lehet hogy vannak dominánsabb kutyák,vagy agresszívabbak, akiknek kell falkavezér.

Nekem 5 kutyám van,legkisebb egy puli, legnagyobb egy keverék kb.35 kg-os.De a többi 3 is elég nagytestű.

Én etetem őket, játszok velük, simogatom, nyírom, beadom féregirtót torkukba,elvehetem a húst is tőlük, teljesen megbíznak bennem, imádnak,ha kint vagyok folyton jönnek velem, utánam.Soha rájuk nem csapok,ha fegyelmezni kell őket, erélyesebben rájuk szólok és azonnal szót fogadnak.Érzik a határozottságot,tiltást.

De nem nevezném magam a klasszikus falkavezérnek, amiről olvasok.Röviden:Azért fogadnak nekem szót, mert szeretnek.És azért szeretnek, mert én is szeretem őket és jó vagyok hozzájuk, jó életük van mindenben.

Ja és amúgy nő vagyok.Most majd sokan felhorkannak, de azt látom, az állatokkal,gyerekekkel is a nők jobban boldogulnak,türelmesebbek, érzelmi oldalról közelítik meg a témát, a férfiak sokszor hatalmi oldalról, az erő oldaláról, nehogy már a kutya vezesse őket orruknál fogva,így megelőzik azzal, hogy hatalmat gyakorolnak felette.

Holott mind a gyerek, mind a kutya neveléshez szeretet kell és azon át minden olyan logikus.

Nálunk is a férjem a maga módján szereti őket, de nem babusgatja mint én, türelmetlen velük, nem megértő.Nem is mennek utána,nem ragaszkodnak hozzá, én meg szinte eggyé válok velük.Van 2 lovunk, azokkal is ez a helyzet, én másképp érem el náluk amit szeretnék, sok-sok babusgatással ugyanolyan jól kezelhetőek.

Na és a cicáim...Meg a madaraim....Róluk is írhatnék, akár regényt.

2019. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Amig a "popojára" csapsz addig semmi esélyed!!
2019. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Azt elértem már anyánál, hogy ne csapjon rá. Én csak a grabancát kapom el, vagy kiabálok.. :D jó ez sem megoldás tudom.. De bántani nem szeretném.


Amúgy tudom szeretettel én is sokat elértem.. Pl mikor a helyére küldöm nem akar, de pl megsimitom a pofiját, és utána küldöm a helyére akkor oda is megy..

2019. jan. 24. 11:53
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
Valahogy azt kéne kiiktatni, hogy anyukád ellentétes neveléssel megzavarja a kutyát. Nekem mentett kutyám van, másfél év körülinek tippelték, valószínűleg kidobták, nevelni nem hiszem, hogy valaha is nevelték, az előélete rejtély. Van egy rakás rossz berögződése, amin változtatni kell, de nálam nincs ellentétes parancs, így lassacskán alakul, de még így sem minden egyszerű. Most ez viccesen fog hangzani, de anyukádat sem ártana nevelni, hogy megértse, hogy nem csinál jót. :-)
2019. jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

"Én értem ezt a falkavezérséget, de azért ez már a mai kutyáknál nem biztos hogy így működik."

De, "a mai kutyáknál" is pontosan így működik.


Kérdező: ha tudod, hogy nem jó mit csinálsz (eredménye sincs, meg megad is tudod, hogy nem jó) akkor két választásod van. Vagy minden alkalommal lekensz neki egy pofont amikor megkap, vagy tűröd, hogy azt csináljon amit akar.


Egyébként olvastam erről pár könyvet, elég egybehangzóan állíják, hogy a kutyának szüksége van rá, hogy egyértelműen el tudja magát helyezni a hierarchiában. Ehhez az kell, hogy te mint a gazdája mindig érzékeltesd vele, hogy ő hol áll a rangsorban. Amikor nem tudja magát pontosan besorolni, akkor a kutya is feszült hiszen akkor rivalizál ami mindig kockázatos. Mihelyt megérteted vele a pozícióját boldog lesz, mert megszűnik a bizonytalansága.

2019. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!