Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg? Az én hibám...

Hogy oldjam meg? Az én hibám lenne?

Figyelt kérdés

Bátyámék kutyájáról van szó.

Örökbe fogadtam egy kölyköt és bátyámmal mentünk el érte nekik is kellett egy kutyus így ők elhozták az én kutyám testvérét.


Én erősödtem, hogy fogadjanak örökbe. Mivel ők egy staffit akartak venni természetesen minél olcsóbban. Én pedig mondtam, hogy egy olyan kutya nem nekik való főleg nem szaporítótól. Mivel a lánynak akivel együtt él már volt ilyen kutyája még régebben amikor még nem laktak együtt és meg ölte a szomszéd kutyáját.

Így a történetekért magamat hibáztatom és nem tudom mit tegyek.


Szóval én már 1 hónap után mondtam nekik, hogy vigyék vissza a kutyát. Nem bírtak vele. A szerződésben pedig benne van, hogy ha bármi van vissza vihetik. A kutya már 5 hónapos kora óta szökik. Majdnem megolte a szomszédjuk tyúkjait.

Nem fogad szót nekik. A kutya hiperaktív és nem csinálnak vele semmit így szegény le vezeti magának az energiát a rombolással és szőkéssel.

Már 7 hónapos lesz és még se chipje se oltása nincs. Egyre jobban szökik egyre messzebb megy. Egy fő út felé laknak így el is üthetik. A másik meg az, hogy támadja az embereket és mivel állandóan kint van az utcán bárkit meg haraphat.

Ők meg akarják kötni vagy bezarni egy szűk disznó olba.

Hétvégente fel szoktam menni hozzá de az én kutyáimtól nincs sok időm rá. Mivel még nem kapott oltást nem merem össze engedni a testvérével.

És a kutya szuka is így vemhes is lehet nem sokára.


Gondolkoztam azon, hogy írok a szervezetnek ahonnan elhoztuk. De nagyon szégyellném magam amiért ilyen sorsa lett szegénynek. Én nem tudom be fogadni meg tenném de nem megy mivel itthon már van 5 kutyám és apukám nem engedné.

A szerződésben benne van a kötelező ivartalanítás, oltás, chip és az is, hogy nem lehet még kötni se kennelbe zárni tartósan.


Már sokszor beszéltem velük erről de valahogy nem értik meg vagy csak nem érdekeli őket. Nem tudom mi tevő legyek.

Én nem tudnám egyedül vissza vinni. És sajnálnám is mert engem nagyon szeret nekem szót fogad. Mivel ahonnan van az tőlem 60 km-re van és mivel nincs oltás busz nem megoldható.


Szólnák névtelenul valamilyen szervezetnek is de nem tudom kinek. Sajnos rossz tapasztalatom van a környék beli szervezetekkel. Egyszer egy sovány, beteg kölyköt tálatam hívtam mindenféle szervezetet nem segítettek azt mondták vigyem be a gyepire. Vagy, hogy vigyem haza.


Viszont nem akarom, hogy még büntettsék bátyámat. Ezzel úgymond amit tett törvényt szedett meg.

És a legrosszabb az egészben az, hogy akarnak még egy kutyát egy szoba kutyát. Mikor őt sem tudják gondozni.


Én át venném az orvosi költségeit legalább de jelenleg nem megy. Mivel én diák vagyok nincs havi fix fizetésem. És jelenleg az én kölyköm viszem ivartalanításra.


Tényleg nagyon rosszul érzem magam emiatt. Attól is félek, hogy ha szólok a szervezetnek elviszik az én kutyám is.


Mit tegyek?


2019. nov. 5. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a menhelyet nyugodtan, ahonnan hoztátok. Nem fogják ettől még a te kutyádat elvenni, ha vele nincsenek problémák.

De akár névtelenül is írhatsz nekik, hogy úgy tudod, X címen a kutya tőlük származik, ez és ez a probléma vele, szokták-e ellenőrizni a gazdikat, mert aggódsz a kutyáért.

2019. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vigyék vissza a kutyust.


A te kutyádat miért vennék el? Ha ő jól van tartva és foglalkozna is van vele és természetesen oltva chippelve van akkor nem fogják el venni. Ha egy kutyának jó helye van nem veszik el mert a testvérednél nincsen jó helyen.


Szerintem oltasd be és chippeltesd be nem olyan vészesen drága ha kell akkor hitelre, de ezek kötelező jellegűek. Max 10 ezer forint a veszettség meg a chip.

2019. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet elviszem be oltatni aztán szólok nekik. De ők nem fogják vissza vinni túl nagy az egojuk hozzá. Valamelyik nap majdnem megkapta állítólag a bátyám. Nem tudom mit csinalhatot vele mikor velem egy áldott jó lélek. Általában hétvégén elviszem futtatni. Nekik sem esne nehezükre mert tőlük 5 perce van egy rét. Nálam póráz nélkül szokott lenni mert nekem vissza jön nekik nem.


Az én kutyám teljesen jól van tartva minden oltása meg van, chip is. Prémium tápot veszek neki. Ő sokkal nagyobb mint a testvére.


Lehet aztán le jönnek érte vagy esetleg fél útig el tudom vinni ha lesz oltása.


Köszönöm a válaszokat.

2019. nov. 5. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a te hibád. Is. A tesódék meg ritka sz.a.r. emberek. Vidd vissza a kutyát, ne várd meg, míg kilapítja egy kocsi, vagy agyonverik a kedves gazdái, vagy csak kiteszik valami út mellett.
2019. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kiadta a menhely oltás és chip nélkül? Melyik város ez? Ez nem szabályos...
2019. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy kölyök oltásuk volt. A többit nekünk kellett intézni. Az kölyök oltás árat kellett ki fizetni mikor elhoztuk őket.

Ez nógrád megye. Ez egy új szervezet nem rég alakultak meg hivatalosan.

2019. nov. 5. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:
box,és kutyaól,séta és folyamatos nevelés! nem találkoztam még agresszív staffival. szökőssel,tyúkgyilkossal már igen,de emberre támadóval még nem. ezek baromi jámbor kutyák,max kerítésen keresztül ugatnak
2019. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!