Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik egy KUTYAKOZMETI...

Hogyan zajlik egy KUTYAKOZMETIKAI kezelés?

Figyelt kérdés

meddig tart?

mi az a bűzmirigykezelés?

hogy nyírják a kutyát, ha izgő mozgó?

mi van ha a kutyának "KAKILNI" kell???

a spánielnél mik a fontosak? gondolom a fülszőr, és a lábszőr kezelése???


2010. júl. 19. 12:26
 1/6 Akiteki ***** válasza:

Hogy meddig tart, az attól függ, mit kell csinálni a kutyával.

Mint a fordásznál: ha csak nullásgéppel kopaszra nyírnak, az meg van 10 perc alatt. Ha festeni meg formára szárítani kell, az 2 óra.

A bűzmirigyét nem engedd "kezelni", az direkt pénzlehúzás, egyik kutyának sincs szüksége rá, hogy feleslegesen nyomkodják.

Ha izeg-mozog, akkor pórázra teszik, úgy nyírják.

Ne kelljen neki kakilni:)) Ilyen esetem még nem volt, általában előtte elvégzik a kutyáim a kis és nagydolgukat. Ha közben kell, annyit vissza tudják tartani, amíg elkészül a frizura.

2010. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. kutya szőrhosszúságától, és a "kezelés" módjától függően lehet 1 óra de akár 3 is.


2. bűzmirigye minden kutyának van, és sok olyan ismertebb fajta van, amelyeknél ennek a gyulladása gyakrabban előfordul, mint másoknál (a spániel is ilyen) [link]


3. a kutya általában ki (fel :D) van kötve az asztalra

[link] (kb így kell elképzelni)

ez akadályozza a mozgást, de ha annyira mozog a kutya hogy még így sem nyírható, általában ilyen helyen többen dolgoznak, tehát van segítség...de alapjában véve a kozmetikus dolga közé tartozik az is, hogy közben nyugtassa a kutyát, jutalmazza.


4. idős kutyáknál, és amelyik kicsit rosszabbul viseli a "kezelést", szoktak kisebb szüneteket tartani, de ha a kutyának dolga van, jó kozmetikus felismeri a helyzetet és kiviszi.


5. igen, fontos a füle is, de az is hogy ne filcesedjen a szőre...a kozmetikusnál (ha nem elhanyagolt a kutya), kicsit megnyírják (nem kell túl rövidre kérni, mert ebben a napsütésben le fog égni a bőre), levágják a körmét (ha kell), az ujjai közül kinyírják a szőrt, kitisztítják a fülét....stb.

2010. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van, a hátán rövidre van nyírva, a lábain, fején hosszabb a szőr. Kb. másfél óra alatt van meg fürdetéssel, szárítással, nyírással együtt.


A bűzmirigyek a végbélnyílás két oldalán található zsákszerű szervek, és az ebben lévő váladék alapesetben a kakilással együtt ürül.

Az én kutyusomnak nem ürül magától rendesen, kb. félévente szokta kinyomni az állatorvos. És nem igaz, hogy ez csak pénzlehúzás! Tény, hogy minél sűrűbben van kinyomva, annál hamarabb termelődik újra, szóval azért csak óvatosan vele.

De kozmetikusnak ne engedd, hogy kinyomja! Ha azt kell kezelni, akkor mindenképp állatorvos csinálja!

Egyrészt mert a kozmetikusnak szigorúan tilos a kutya popójába nyúlni, tehát ő csak "kívülről" tudja kinyomni, úgy viszont a legtöbb esetben nem lehet rendesen, és akkor begyulladhat.

De tényleg csak akkor nyomják ki, ha szükséges. Az én kutyám nagyon sokat rágcsálta a tappancsát (ez is egy jellemző bűzmirigyből származó tünet) illetve a popója körül érezni lehetett azt a jellegzetes szagot (rohadt büdös:)


Megoszlanak a vélemények arról, hogy a kutyát ott kell e hagyni a kozmetikázás ideje alatt. Én mondjuk soha nem hagynám ott, főleg nem egy idegennek. De a mostani kozmetikusunk azt mondta, hogy az én kutyámat nem is lehetne, mert iszonyatosan ragaszkodik hozzám, és sokkal nyugodtabb, ha ott vagyok mellette:)

Egyébként a kozmetikai asztalok fölött szokott lenni egy felerősített nyakörv, amit beállítanak a kutya magasságának megfelelőn, hogy nehogy leessen, vagy leugorjon.

De ha nyugodtan tűri, akkor nem is kell rátenni.


A kutyus nem fog bekakilni, még akkor is kibírja, ha 2 órán át tart a kozmetikázás, de inkább érdemes úgy menni, hogy előtte egy fél órát sétálsz vele. Picit fárad is, és előtte elintézi a kis ügyeit:)


A spánielek kozmetikázását nem ismerem, arra nem tudok válaszolni.

2010. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Édesanyám kutyakozmetikus. De csak törpe ill toy uszkárokat nyír. Kb 2.5 óra mire teljesen kész van. Először ollóval levágja a vészesebb helyeken majd nyíró géppel végigmegy rajta ott ahol kell. füléből kiszedi a szőrt a tappancsai közül is kivágja.Amikor a pofát nyirja általában hajgumival összefogja a fülét hogy ne zavarja ( ez persze nem fáj a kutyának) Kutyakörömvágó ollóval levágja a körmeit. Ha szépen bánsz a kutyával a legnyűgösebb kutya is képes megmaradni egy helyben nyugodtan. Persze vannak félénkebbek, nyavalygosabbak, de türelem kell hozzájuk. Utánna fürdetés sampon + balzsam. Fürdetés közben nyomja ki a bűzmirigyét. Utánna különböző kefék segítségével szárítja a szőrét fontos hogy a megfelelőt használja ne göndörödjön be a szőre. Miután megszárítottta átnézi hogy van e valahol egyenletlenség és kiigazitja. Ha esetleg a gazdi kéri a bobitáját befonja. Olyannal még nem találkozott anya amikor kakilnia kellett volna, mert általában ilyenkor visszatartja de ahogy készvan egyből kiengedi az udvarra őket. De ahogy készvan különböző szőr ápoló spraykel fújja be, ami kifejezetten kutyáknak való ( tartás ad a szőrének, védi a fénytől, erősebbé teszi, ápolja )
2010. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy angol cockert teljes generállal 2 óra alatt nyírok meg.


Ami a legfontosabb: az angol cocker spániel trimmelős fajta (az elhalt szőrt a hátán, a fején, a lábélein, a combján kizárólag KÉZZEL ki kell tépni, ez a kutyának nem fáj), ne hagyd, hogy legépezzék a szőrét, pláne, ha a kutya fiatal, mert utána a szőre göndör lesz, gyapjas, matt, és úgy fogja inni a vizet meg a szutykot, mint egy szivacs, ráadásként hosszú távon káros a kutya egészségére (idős korában hamarabb lesz beteg, stb...).


A lábain, a hason, a mellkason és a farkon hagyass meg egy 5-8 centis hússzú szőrzetet (hagyathatsz hosszabbat is, ha van kedved fésülni), hogy azért nézzen is ki valahogy. Ez sportos kiállítási kozmetika.


A füle belsejéből tar kopaszra gépeztesd ki a szőrt, illetve gépeztesd le a fenekénél, és hogy ne hordjon annyi szutykot a házba, illetve ne menjen a mancsába toklász, azt is szedesd le kopaszra.


A bűzmirigyét, ha nem muszáj, ne nyomasd ki.


Ha a kutya izgő-mozgó, sokan használnak felénk bódítógépet, altató injekciót. Én ezeket nem használom, inkább a kutya tempójában, nyugtatással haladok.


Ha a kutyának kakilni, pisilni kell, azt a kutya jelzi, és a kozmetikus kiviszi.


Jah, és mindenképpen csomómentesre fésülve vidd el a kutyát, mert a csomók bontogatása plusz pénz.

2010. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit még megjegyeznék (előző vagyok), NINCS GUSZTUSTALANABB LÁTVÁNY EGY TAR KOPASZRA LEGÉPEZETT ANGOL COCKERNÉL !!!


Soha ne gépeztesd le kopaszra!

2010. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!