Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya behódolásképpen...

Ha egy kutya behódolásképpen lefekszik és a hasát mutatja, akkor azt hogyan kell megjutalmazni? Vagy nem kell megjutalmazni?

Figyelt kérdés

Nekem nincs kutyám, csak az ismerősömnek, de miután bementem az udvarára és beszélgettem vele, a testtartásom egyenes és határozott volt, a kutyája pedig engem nézett időnként és mellettem volt...egyszer csak a kutyája lefeküdt és a hasát mutatta nekem. Erre én gondoltam, hogy ezt díjaznom kéne és a szandálos lábammal megdörzsöltem a hasát végig, fel és le, többször. Kezemmel is ment volna csak el voltam foglalva.


Lehet, hogy a kutyák szeretnek szót fogadni, de úgy tudom, hogy ha csinálnak valami jót, azt meg kell jutalmazni.

Amikor egyszer az ismerősömnek mutatta így a hasát, az ismerősöm a kutyára rá se nézett, csinálta tovább a dolgát.


2019. nov. 30. 16:03
1 2
 1/17 anonim válasza:
14%

behódolásképpen? gondok vannak ott fent, ha szerinted ez azt jelenti hogy behódolt neked a kutya... nem vagy te király hogy behódoljanak neked... egyszerűen csak játékos, és jó érzés neki ha simizik a pociját.


behódolt.. behalok.. milyen emberek vannak

2019. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igenis elfogadott kifejezés ez, hogy behódol a kutya ha a hasát mutatja és azt a kutyát szinte soha nem simogatják, azért kérdeztem.
2019. nov. 30. 16:22
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
Szó sincs behódolásról, egy hízelgős, játékos kutyával találkoztál.
2019. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
#Így kezdted, hogy nincs kutyád! Fogalmad sincs.
2019. nov. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy azt mondtad, játékos, mivel az a kutya dühöng és mindenkit széttépne, aki csak a kapuhoz közel megy, úgyhogy neked nincs fogalmad.
2019. nov. 30. 16:38
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
:-DDD Legalább ne fokozd..
2019. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mit ne fokozzak? Ha neked adok igazat, akkor minek kellett volna történnie, hogy behódolásnak nevezhessük?
2019. nov. 30. 16:47
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Találkoztál egy kutyával, aki védi a területét, és kerítsen keresztül agresszív. A gazdájával voltál területen belül, ami két dolgot jelenthet, eleve szelíd, vagy a gazdája jelenlétében ilyen; ennek hozzád semmi köze. A has simogatás pedig egyáltalán nem a megadásról szólt, egyszerűen ellazult!
2019. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szóval egy ilyen kutya maximum a gazdájának hódolhat be? És milyen körülmények között, ugyancsak kérdem, mert pl itt is olvastam sok kutya gazdáról akinek ugyan van kutyája, de a kutyája a közelében szinte úgymond idegbeteg, körbeugrálja, harapdálja, mindenféle baromságot csinál...az olyanoknak azt ajánlják, hogy viselkedjen magabiztosabban és dominánsabban a kutyájával, mert akkor a kutya talán rájön, hogy a gazda a falkavezér és nem ő, a kutya. Ilyen viszonylatban kérdezem.
2019. nov. 30. 17:05
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Ebben a helyzetben senki nem dominálta! Szó nincs róla, hogy csak a gazdája. Azt érts meg, hogy ez ez nem egy hatalom harc, és a kutya a hasát nem csak akkor mutatja, ha megadja magát. A nem megfelelő viselkedést le lehet állítani, ki kell zökkenteni, új feladatot adni, helyes viselkedést jutalmazni.
2019. nov. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!