Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya behódolásképpen...

Ha egy kutya behódolásképpen lefekszik és a hasát mutatja, akkor azt hogyan kell megjutalmazni? Vagy nem kell megjutalmazni?

Figyelt kérdés

Nekem nincs kutyám, csak az ismerősömnek, de miután bementem az udvarára és beszélgettem vele, a testtartásom egyenes és határozott volt, a kutyája pedig engem nézett időnként és mellettem volt...egyszer csak a kutyája lefeküdt és a hasát mutatta nekem. Erre én gondoltam, hogy ezt díjaznom kéne és a szandálos lábammal megdörzsöltem a hasát végig, fel és le, többször. Kezemmel is ment volna csak el voltam foglalva.


Lehet, hogy a kutyák szeretnek szót fogadni, de úgy tudom, hogy ha csinálnak valami jót, azt meg kell jutalmazni.

Amikor egyszer az ismerősömnek mutatta így a hasát, az ismerősöm a kutyára rá se nézett, csinálta tovább a dolgát.


2019. nov. 30. 16:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha ez nem arra történik válaszul, hogy te próbálod ledominálni, akkor nem minősül konkrétan "behódolásnak". Az viszont igaz, hogy a kutya nem viselkedett dominánsan és alapvetően alárendelt viselkedést mutatott, akkor is ha csak kedveskedni akart. Valószínűleg ez azért volt, mert látta, hogy a gazdája oké volt veled, így megbízott benned eléggé, hogy ezt tegye. Ilyenkor simogatást várt, ha ez nem is behódolás, de az alárendelt viselkedésnek számít, ha így kér tőled valamit és nem neked kell odamenni hozzá, hogy megsimogasd.
2019. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%
Az én kutyámnál ez azt jelenti, hogy szeretné, ha a hasát simogatnám. Semmiféle behódolásról nincs szó.
2019. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem hódolt be
2019. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%

Ez nem a behódolás jele.

Van két kutyám, az édesanyám kutyákkal foglakozik 30 éve, elég sok minden rám ragadt.

Ez szimplán egy has simogatás kérése volt, pajkoskodott.

Semmilyen behódolás nem történt, pláne egy számára idegen irányába...

2019. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hódolt be, csak hasvakarást kért.
2019. nov. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Amikor a kutya "megadja" magát, a hasa az égnek, akkor a farkát behúzza a hasa felé. A fején, a füle tartásán is látni, hogy hasvakarást kér, vagy behódol.
2019. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez a behódolás.

2019. nov. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!