Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassam a kutyámat?

Autokárpitos kérdése:

Elaltassam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nem tudom mit tegyek...van egy amstaff kutyám 12 éves, kölyökként vettem. Az elmúlt pár hónap alatt megvakult és megsüketült.Kertes házban élünk,ha nagyon meleg vagy hideg van bent tartjuk amúgy kint él a kertben. Soha nem volt kennelben.Tanítva házőrzésre nem volt ő ezt alapból tudta. Egyszerűen nem bírom tovább nézni hogy egy makk egészséges kutya aki barátom 12 éven keresztül tulajdonképpen szenved.Borzasztó nézni hogy mindennek neki megy,kertben az autót se látja már egyszerűen futtában lefejeli. És ami borzasztó hogy nem hallja hogyha jövünk haza hanem végzi a dolgát és őrzi a házat csak nem tudja hogy a gazdi jön haza.....múltkor megijedtem tőle amikor haza értem, úgy reagált mint ha idegen mászott volna át a kerítésen. Parázva és fütyülve,tapsolva közelítek hozzá, amíg nem szagol meg ijesztően viselkedik.Nem tudom hogy mit kezdjek...nem az elaltatásához kérek tőletek lökést vagy lelki támaszt hanem véleményeket kérnék hogy ki mit tenne a helyemben.Két éves a fiam...Köszönöm, sziasztok.



2019. dec. 6. 20:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
72%
A fiad életkora hogy kapcsolódik a kérdéshez? Ha semmi baja nem lenne a kutyának akkor sem lenne jó ötlet kettesben hagyni őket. Vannak süket vak kutyák akik tudnak a gazdáik kiegyensúlyozott életet teremteni. Ahogy az állatorvosunk mondaná " a nagypapát sem altatjuk el azért mert megöregedett". Hogy a ti kutyátok hogy éli ezt meg és mit tudsz a számára biztosítani azt csak te tudhatod és az az orvos akihez járni szokták vele. Ő ismeri az állapotát, viselkedését és téged is valamennyire. Azért ezt nem a gyakorin kéne eldönteni. :(
2019. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
22%

Vigyázz 12, 7-es mindjárt jön és téged is lepontoz, csak mert nem azt írtad, hogy altassa el :)

Ment a zöld kezecske, nagyon szépen írtál ^^

2019. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
12/13-as nak!!!!!!!!!!!!!! szerinted agymenkém én a te döntésedre vagyok kíváncsi, vagy hogy itt ti döntsetek a kutyám életéről??? Ha végig olvasnád a kérdésem értenéd hogy miért fontos a fiam. Nem akarom hogy bárki pálcát törjön a kutyám élete felett, engem csak a vélemények érdekeltek volna.
2019. dec. 6. 22:19
 14/24 anonim ***** válasza:
4%
El lett mondva a vélemény és csak megkérdezte szimplán, pont hogy nem mi osztottunk ki téged, hogy igenis altasdd el. Amúgy meg én voltam az 5-ös, aki normálisan írt, de mindegy.
2019. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%

A mi puli kutyán is 14 éves . Csak az orrával tájékozodik,alig tud menni.1 hónapja már el akartuk altatni,de nem ért rá az orvos .

Család tag volt,hűségesen őrizte a házat.

Éljen ameddig tud .

2019. dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
95%

A kutya boldogsága nem ettől függ.

"Nem láttam még vadat, mely szánná magát. A madár fagyottan zuhant le az ágról, de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát"- Byron

Viszont ha te ettől levert és boldogtalan vagy, akkor ő is.

2019. dec. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
20%
Továbbra sem értem hogy jön ide a fiad. Nagytestű kutyával nem hagyunk kettesben olyan gyereket aki még nem tud az állatokkal bánni. Egyébként sem értem problémás kutya mellé miért kell gyerek? Meg olyan kutya mellé amelyik soha nem volt tanítva. Ha nem magától tanult volna házat őrizni most vakon sem menne neki mindennek ész nélkül. De ez már mindegy változtatni rajta nem lehet. Kár, hogy az állat fizeti meg a hiba árát. Ja hogy a kutya az csak kutya. Őt el lehet altatni ha már teher? Oké, hogy idős az állat de pár hónap alatt nem az öregség miatt vakult és süketült meg. Az egy lasdúbb folyamat. Nem tudom látta e orvos. De azt javaslom mutasd meg neki. Hátha valami kezelhető oka van a hírtelen jött leépülésnek. Szerintem ennyi a 12 éves gyerekednek is jár! Mindezt állatorvos asszisztensként írom.
2019. dec. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%

OFF


17-es

Szerinted, ha a gazdáját is alig ismeri föl a kutya, aki évekig nevelte és szerette, de agresszívan reagál rá, akkor a kisgyerekkel mit csinálna, ha csak véletlenül nem figyel rá? Magánvélemény, de az ember ilyenkor mindig a saját családját kell, hogy szem előtt tartsa. És igen a kutya is a része, de inkább a saját gyerekemet védeném, minthogy egy újabb kutyatámadás történjen. Nem tudom, hogy hogyan döntött a kérdező végül, de abszolút normális, hogy ez a dilemma fölmerül. Ha figyelmesen elolvastad volna a kérdést tudnád, hogy a gyerek két éves a kutya pedig az elmúlt pár hónapban vesztette el az érzékszerveit. Ne haragudj, de ki a fene az, aki ahhoz tervezi a családját, amihez nem tudja. A kutyáknál is előfordul sajnos, hogy elbutul, mint az emberek. Ez néha gyorsan megy végbe és előreláthatatlan.

2019. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
51%

Ui.: A lábhoz kell cipőt választani és nem a cipőhöz lábat.

18-as voltam

2019. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
20%
A kutya volt előbb. Szóval neveletlen amstaffhoz válsztasz gyereket. Okos választás. Nyilván innentől pusztulnia kell ha gond lesz. Pedig valójában a gazdájával van nagyon nagy gond.
2019. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!