Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha köhög krakog a kutya?

Ha köhög krakog a kutya?

Figyelt kérdés
Amerikai stafirol van szó 10 éves. Leszdoki kihívva csak addig is segít bérescsepp vagy valami? Olvastam, hogy lehet kenelköhögésről van szó. Vagy tudtok adni tanácsot addig is hogy ne legyen baj? Tesónk tudja lefogni ugy hogy ne harapja meg a dokit ő meg messzebb lakik így nem tudni mikor tudjuk a dokit is kihivni. Köszi a segítséget
2019. dec. 27. 07:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Onnan gondoltam a béres cseppet hogy a menhelyek is szoktak kerni adomanykent.
2019. dec. 27. 07:25
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Lehetséges hogy kennelköhögés, mostanában elég gyakori, az én kutyám is elkapta pár hete. Antibiotikumot szoktak adni, plusz köhögésre gyógyszert, de az nem mindegy, hogy száraz, vagy hurutos köhögés, szóval addig nem tudsz mit adni neki míg nem látta orvos. Ha hurutos, köp váladékot, akkor Mucopront kapszula jó lehet. Kalciumot azt adhatsz neki, meg egy fél algopirint ha van otthon. Ha nincs, akkor lehet kapni recept nélkül ahhoz hasonló gyógyszert de nem tudom mi a neve, a gyógyszertárban megmondják mit tudnak adni ami azt helyettesíti. Nekem is ezt javasolta az orvos amíg nem jött ki.
2019. dec. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a köhögés nagyon sok dolgot jelenthet: lehet ugye kennel köhögés, lehet szívbetegség, szívférgesség, meg még sok egyébb dolog tünete is. Mindenképpen orvos!
2019. dec. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb lássa a doki, mert ahogy a hármas is írta, a köhögés több mindent jelenthet, és ennek függvényében változik az is, hogy mivel kell kezelni.


Algopirint vagy bármilyen "emberi" gyógyszert ne adj be anélkül, hogy legalább beszélnél előtte a dokival - az algopirin hatóanyagaira a kutyák fokozottan érzékenyek, ha elrontod az adagolást, komolyan károsíthatod a májat, gyomrot, vesét.

2019. dec. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Uh. Köszi a segitseget. Állitolag 2 honapja kezdte el de eleinte nemvolt gyakori. Aza baj, hogy ilyen kutyához erő kell lefogni de megoldjuk. Köszi
2019. dec. 27. 09:04
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell erő ilyen kutyához, ugyanis a normális kutyát nem kell lefogni. Mondom ezt úgy, hogy a pitemet hetente kell hordanom szúratni, ízületbe, borzasztóan kellemetlen csórinak, de nem, nem kell lefogni! Egy neveletlen staffordshire terrieretek van, kib@@@szv@@@@ a kertbe, és két hónapja nézitek, ahogy köhög. Köpjétek le magatokat, mert sajna én nem vagyok ott, hogy megtegyem!
2019. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy megkapom ezt. Most beszéltem anyuval. Nem ket honspja. 2 hete. És hidd el amugy amit kell megkap a kutyaa haza is téglából van. Az igaz, hogy több tnitas nem artott volna neki de nem bolond a kutya. Adokival agresszív. Örülj, hogy a tied nem ilyen. Akutya es köztünk 65 km van szóval munka mellett nem tudunk szaladgálni hazafele. Szóval ismerni kell a körülmenyeket is mielőtt leakarsz bárkit köpni. Segitségeteket köszönöm, a köpetedet meg tartsd meg
2019. dec. 27. 09:59
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Még egy igazán szelid magyar vizslánk is mindig ideges a kutyadokinál. Legutóbb szurit kapott, s ha nem ölelem át a fejét, biztos megkapta volna az orvost.
2019. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezert is mondom kedves vizslás gazdi.
2019. dec. 27. 10:12
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Emberi Béres cseppet ne, létezik kutyáknak való Béres csepp. A kezelés attól függ, miért köhög. Kennelköhögésre van oltás, megfázás/fertőzés esetén megint mást kell adni, az én kutyám kapott pl Caniresp szirupot, vény nélkül kapható.
2019. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!