Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne ideális...

Milyen fajta lenne ideális első kutyának?

Figyelt kérdés
Labradort szeretnék, vagy goldent, de nem tudom hogy megfelelő lenne-e. Sokat olvasgatok mostanában a tartásról, de eddig csak nyúl meg hörcsög tartásáról van tapasztalatom. Kinti kutya lenne, az udvarban lenne neki elkerítve egy nem túl kicsi rész. Heti 2 délután vagyok csak iskolában, szóval egész sokat tudnék vele foglalkozni, naponta 2-3x (vagy többször) el tudnám vinni sétálni. Plusz van egy kis szociális szorongásom is, és úgy tudom hogy őket terápiára is szokták alkalmazni. Szerintetek jó ötlet lenne nulla személyes tapasztalattal belevágni?

2019. dec. 27. 20:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkét fajta ideális kezdő kutyásnak. Csongrád megyében a Tappancsnál és a Dél-alföldi Állatvédelmi Őrszolgálatnál nagyon sok gazdátlan kutyus van. :)
2019. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban nem vagyok annyira biztos, hogy helyből egy kiskölyökkel kell kezdeni. Tapasztalat nélkül könnyű félrenevelni. Egy 6-8 hónapos menhelyen gazdira váró fiatal kutya természetéről már vannak fogalmak, és még fiatal, könnyen alakítható. Hozzánk most jött a második kutyánk, először csak ideiglenes befogadóként vigyáztunk rá, megismerkedtünk, aztán örökbe is fogadtuk. Jó volt, hogy volt egy kis idő megismerkedni.

Mi egyébként a Füzesabonyi állatvédő alapítványtól hoztuk, ők folyamatosan mentenek kutyákat, lehet jelentkezni ideiglenes befogadónak is, és ha passzoltok a kutyussal, örökbe is fogadhatod. A mi kutyánk pont olyan, mint amilyennek leírták, végtelenül békés, kedves kutya, és nagyon ragaszkodó. 8 hónap körüli volt, amikor elhoztuk, szóval még fiatal is, az egész kölyökkorát egy cigánysoron töltötte, azt se tudta, mi a labda, mi a szeretet, és mennyi ilyen kutya van...

2019. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!