Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha anyáék 6...

Mit csináljak ha anyáék 6 hetes kölyköt akarnak venni?

Figyelt kérdés

Anyáék azok a tipikus falusi emberek akik szerint az állatvédelmi törvények inkább iránymutatások, és ha más se tartja be akkor nekik se kell 😅

Amúgy jó emberek, minden állatukat szeretik, és gondoskodnak róluk rendesen. Mind a két meglévő kutyánk oltott, folyamatban van az ivartalanításuk, szoktak sétálni, és nem szemetet esznek.


Ezt csak azért tartom fontosnak leírni hogy értse mindenki hogy nem arról van szó hogy állatkínzók lennének, alapvetően jó emberek, de van néhány hülyeségük amiből nem hajlandóak engedni és nem hallgatnak rám sem. Kitalálták hogy legyen egy kisebb testű, csak benti kutyánk is. Van egy ismerősük aki yorkiekat szaporít, és "baráti áron" 55 ezerért eladna nekik egy "mini yorki" kant. 3 hét múlva jön majd a kölyök, egy oltással, természetesen chip és törzskönyv nélkül. Akkor körülbelül 6 hetes lesz, de nem tudom pontosan mert a pasi nem tudta megmondani hogy mikor született a kölyök.


Én meg hiába lobogtattam anyáéknak az állatvédelmi törvényt hogy 8 hetes kora előtt nem lehetne elválasztani az anyjától, anyáék annyit mondtak rá hogy majd a pasi tudja mikor hozza el.. Mondtam azt is hogy nekem nagyon fura hogy nem tudja mennyi idős pontosan a kölyök, azt letudták annyival hogy nem nézte meg a naptárját. Azt is teljesen feleslegesen mondom hogy nincs semmi garancia rá hogy egészséges a kölyök, nincs genetikai betegsége, mert letudják annyival hogy ez az ismerősük már 3-4 éve foglalkozik azzal amit csinál, és ért hozzá. Hozzáteszem anyámnak ez az 55 ezer forintos ár is baromira magas, esze ágában se lenne ennél többet egy törzskönyves kutyáért kifizetni.


Meg ne kérdezzétek hogy akkor minek nekik harmadik kutya, én sem tudom. Nem hallgatnak semmilyen józan érvre, még azt se tudom nekik elmagyarázni hogy nem kell majd azt a szerencsétlen kutyát hetente fürdetni. Szóval teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit csináljak velük. Abba kezdek beletörődni hogy ez a kölyök itt lesz ha akarom ha nem, de azt nagyon szeretném ha legalább azért mindent meg tudnék tenni hogy egészséges legyen minden szempontból.


Azt a 2 hétnyi szocializációt tudom valahogy pótolni amit 8 hetes koráig megtapasztalna? Ha pici korától minőségi tápot kapna, meglenne minden oltása, tudnám valahogy ellensúlyozni a tényt hogy szaporított? Van rá esély hogy egészségesebb lesz, vagy az ilyen kölyköknek ez nem oszt nem szoroz és mindenképp hamar kiütköznek majd az öröklött betegségek?


2020. jan. 12. 11:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem hallgatnak rád, és nem győzik meg őket a hírek a szaporítótelepekről mentésekről, akkor a saját kárukon kell tanulniuk. A helyedben azért feldobnám az ismerőst egy állatvédő szervezetnek a szaporítós biznisz miatt.
2020. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Az okos embert nehéz meggyőzni valamiről. A butát lehetetlen....
2020. jan. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
23%
11-es.A tenyésztő nem biznisz? Az nem zavar,okoska?
2020. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%

A tenyésztés nem biznisz...

A tenyésztő általában nem profitál a tevékenységéből, vagy akár bukik is a kutyáin.

Mivel költ orvosi vizsgálatokra és minőségi tápra, valamint egy évben csak korlátozott számú almot hoz le...


A szaporító ezzel szemben profit szerzés céljából szaporít, ebből akar megélni, mert nem ért semmihez.

2020. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

A kölyökkori szocializációt sajnos sehogy sem tudod pótolni.

Az eü problémákon túl sok viselkedésproblémával is szembenézhetnek majd emiatt.

2020. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az is fura, hogy a szaporító hozzá házhoz a kutyát. Anyukádék tudják, hol lakik ez az ember? Bejelentkezés nélkül menjetek el megnézni, hogy tartja a szukát és a kölyköket. Sanszos, hogy totálisan szutykos környezetben vannak, és frissen mosott kölyköket visz házhoz. Természetesen férgesen, oltások nélkül.
2020. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
7%
14-es.Akkor a tenyésztő miből él? Gondolom gyárban robotol 3 műszakban.
2020. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
A nagybetűs, igazi TENYÉSZTŐ nem biznisz, a törzskönyves szaporító igen, meg a törzskönyv nélküli, az nyerészkedik, a tenyésztő, aki nem csak papíron az, annak ez egy drága hobbi. Nem csak kutyákkal, más állatokkal is.
2020. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nimfapapagájokkal foglalkozom úgy, hogy alkalmanként vannak fiókák is, egyesületi tag vagyok, nem kötelező, de most már zárt gyűrűt is kapnak a nálam születettek, hagyom a szülőket pihenni, nem teszek fel mindig odút, amikor tudnának költeni, tudok néhány állatorvost, aki ért a madarakhoz, figyelem a viselkedésüket, rengeteget olvastam, tanultam róluk, most épp a színgenetikába próbálok jobban elmerülni, nem szabadulok minél előbb a kicsiktől, megvárom az optimális időpontot, amikor már önállóak, ha teszek fel odút, akkor készülök kézzel nevelő táppal is, ha be kellene segíteni a szülőknek (nem vagyok a kézzel nevelés híve, de ez nem ide tartozik)... Mellette informatikában dolgozom teljes állásban. Nekem a tenyésztés hobbi, nem megélhetés, jól akarom csinálni, nem sok pénzt keresni vele. Kutyákkal is ez lenne a célom.
2020. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
18-as.Ha tenyésztő mutat a neked egy kutyát vagy macskát,ránézése meg tudod állapítani,hogy fajtiszta és egézsséges? Úgy hogy nem látod a papírjait.
2020. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!