Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha anyáék 6...

Mit csináljak ha anyáék 6 hetes kölyköt akarnak venni?

Figyelt kérdés

Anyáék azok a tipikus falusi emberek akik szerint az állatvédelmi törvények inkább iránymutatások, és ha más se tartja be akkor nekik se kell 😅

Amúgy jó emberek, minden állatukat szeretik, és gondoskodnak róluk rendesen. Mind a két meglévő kutyánk oltott, folyamatban van az ivartalanításuk, szoktak sétálni, és nem szemetet esznek.


Ezt csak azért tartom fontosnak leírni hogy értse mindenki hogy nem arról van szó hogy állatkínzók lennének, alapvetően jó emberek, de van néhány hülyeségük amiből nem hajlandóak engedni és nem hallgatnak rám sem. Kitalálták hogy legyen egy kisebb testű, csak benti kutyánk is. Van egy ismerősük aki yorkiekat szaporít, és "baráti áron" 55 ezerért eladna nekik egy "mini yorki" kant. 3 hét múlva jön majd a kölyök, egy oltással, természetesen chip és törzskönyv nélkül. Akkor körülbelül 6 hetes lesz, de nem tudom pontosan mert a pasi nem tudta megmondani hogy mikor született a kölyök.


Én meg hiába lobogtattam anyáéknak az állatvédelmi törvényt hogy 8 hetes kora előtt nem lehetne elválasztani az anyjától, anyáék annyit mondtak rá hogy majd a pasi tudja mikor hozza el.. Mondtam azt is hogy nekem nagyon fura hogy nem tudja mennyi idős pontosan a kölyök, azt letudták annyival hogy nem nézte meg a naptárját. Azt is teljesen feleslegesen mondom hogy nincs semmi garancia rá hogy egészséges a kölyök, nincs genetikai betegsége, mert letudják annyival hogy ez az ismerősük már 3-4 éve foglalkozik azzal amit csinál, és ért hozzá. Hozzáteszem anyámnak ez az 55 ezer forintos ár is baromira magas, esze ágában se lenne ennél többet egy törzskönyves kutyáért kifizetni.


Meg ne kérdezzétek hogy akkor minek nekik harmadik kutya, én sem tudom. Nem hallgatnak semmilyen józan érvre, még azt se tudom nekik elmagyarázni hogy nem kell majd azt a szerencsétlen kutyát hetente fürdetni. Szóval teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit csináljak velük. Abba kezdek beletörődni hogy ez a kölyök itt lesz ha akarom ha nem, de azt nagyon szeretném ha legalább azért mindent meg tudnék tenni hogy egészséges legyen minden szempontból.


Azt a 2 hétnyi szocializációt tudom valahogy pótolni amit 8 hetes koráig megtapasztalna? Ha pici korától minőségi tápot kapna, meglenne minden oltása, tudnám valahogy ellensúlyozni a tényt hogy szaporított? Van rá esély hogy egészségesebb lesz, vagy az ilyen kölyköknek ez nem oszt nem szoroz és mindenképp hamar kiütköznek majd az öröklött betegségek?


2020. jan. 12. 11:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő tud mutatni szűrési eredményeket, szülőket, nem titkolózik, nem von tenyésztésbe olyan egyedet, amelyiknek már volt beteg kölyke, mert a tenyésztés egyik célja az is, hogy az állomány egészséges, jobb legyen, egy betegséget örökítő egyeddel ezt a célt üti.
2020. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
"meg tudod állapítani,hogy fajtiszta" - Minden kutya fajtiszta, mivel nem szaporodik mondjuk delfinnel...
2020. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
52%
Én ilyenkor valahol mindig reménykedek, hogy kifognak majd ezek a nagyon felelől emberek valami élhetetlenül rossz idegrendszerű vagy olyan öröklötten beteg kutyát. Na nem a kutya szenvedései miatt, hanem mert az ilyen emberek ezt érdemlik. Aztán legtöbbször bejön ez. Persze az ilyen egyszerű emberek úgysem fizetnék az orvost, vagy nem dolgoznának a kutya wesen gondjain. Inkább megy a föld alá szerencsétlen és jön a következő olcsó kutya...
2020. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
47%

ma 13:56

Te kis naiv.

Nagyon kevés tenyésztő van, aki a GyK-n írottaknak valóban megfelel. Ici-pici szegmense a tenyésztői körnek.

A többiek futnak a pénzük után. Kiemelik a az ígéretest, hátha vele nyerik meg a világkiállítást.

Ha egy kölyök valamilyen hibával születik, attól még nem fogják kivenni a tenyésztésből sem az anyát, sem az apát.

És még annyi mindent lehetne sorolni, ami köszönő viszonyban sincs az itt emlegetett IDEÁLIS TENYÉSZTŐVEL.

2020. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
74%
Megértem a helyzeted. Nálunk is hasonló, fajta tiszta kis kutyát szeretnének, de ha lehet ingyen vagy olcsón. Hiába mondom, hogy majd beteg lehet, allatorvos drágább lesz... én annyit tudok tenni, hogy elmagyarazom miért rossz szaporítótól vásárolni és ha még meg is terhel, valódi tenyésztőtől viszek nekik kutyát.
2020. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
74%

Esetleg ha van lehetőséged pótold meg nekik, ha nincs próbáld meg meggyőzni őket. Én sem adtam fel.


A tenyésztő dologgal kapcsolatban..szerintem sem ingyen vagy bukással csinálják. Ezzel nincs is baj. Ehhez nem elég egy minimum 8 órás állás melletti napi pár óra , és minden szabd idő is kevés és kb. lehetetlen szerintem. Meg kell élni nekik is, de ez szerintem szép "szakma".

2020. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
50%
És hol írtam én, hogy sok igazi TENYÉSZTŐ van? Aki a pénz miatt csinálja, azt nem tekintem tenyésztőnek, akkor sem, ha papírja van róla.
2020. jan. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a történetben a legkisebb gond az, hogy hat hetes lenne a kölyök, amikor elhoznák...

Kérdező, keress olyan videókat, képeket, ahol bemutatják, milyen embertelen körülmények között hozzák létre ezeket a kiskutyákat... hátha a szívükre tudsz hatni, ha az eszükre nem is.

Például: [link]


[link]


[link]


Ezt támogatják sajnos a szüleid, ha szapis kölyköt vesznek...

2020. jan. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Azóta is sokat beszéltem erről anyukámmal, próbálok a szívére és az eszére is hatni, remélem eredményesen. Mutattam neki azokat a linkeket is amiket küldtetek, kerestem magamtól is elrettentő példákat, de sajnos teljesen megbíznak ebben a pasiban :/ Nem adom fel azért, remélem sikerrel járok 😅
2020. jan. 16. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!