Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elbeszélgetnétek ilyen...

Ti elbeszélgetnétek ilyen esetben a kutya gazdájával vagy inkább ráhagynátok?

Figyelt kérdés

Egy 6kg-os kan kutya gazdája vagyok, aki ivartalanítva van. Alapvetően egy teljesen békés kutya, egyáltalán nem agresszív, inkább omega jellem, minden kutyával kedves. A futtatóba ahova járunk van egy másik kan kutya, aki méretre is nagyobb a miénknél. Mindkettő ktuya ivartalanított. A probléma kiinduló oka, hogy az én kutyám valamiért szeret a másik gazdi kutyájára rámászni, és vagy hágja, vagy rodeozik rajta. A futiban rajta kívül még egy másik kutya van, akivel ezt csinálja, a többiekkel egyáltalán nem (pedig egyik sem mordult rá, vagy valami, mégsem teszi). Szóval a kutya gazdája, akiére rámászik a mienk, mindig megfogja a kutyánkat és vagy felé rúg, vagy az oldalánál megfogva ellöki - múltkor sikerült olyan erővel, hogy a kutyám teljes lendületből beverte a fejét a betonoszlopba. Hiába tiltom én is neki szóval, vagy húzom el onnan, mindig elfut és rámászik. A gazda már üvöltözik az én kutyámmal meg leszorítja a földre és tépi a grabancát. A SAJÁT kutyámat. Mégegyszer mondom senki másra nem ugrál, még egy kutya van, de neki a gazdája normálisan kezeli. Szóval ma megmondtam hogy hagyja abba, mert én se nyúlok senki kutyájához, max ha rámugrál, akkor letolom magamról. És neki állt feljebb, hogy az ő kutyájára ne másszon rá senki meg miért nem nevelem meg.

Hozzátenném, hogy a kutyám 8 hónaposan engedelmesebb mint bárkié a futtatóban, de erről a két kutyáról valóban nem tudom leakasztani. Sajnos az, hogy más időpontban mennénk nem megoldható, mert munka miatt kötve van az időnk, és reggel illetve este 1,5-1,5 órát lent töltünk, mikor ők is lejárnak.


Szóval ti ilyen esetben mit tennétek? Vagy én mit csinálok rosszul? Ha végig a kutyám sarkában járok az sem jó, mert utána meg nem futkos a többiekkel mert mindig azt hiszi, hogy valami rosszat csinál.


2020. jan. 16. 20:04
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Utolsó járunk kutyaiskolába, és nincs mással semmi ilyen probléma.


De nem hiszem el, hogy az, hogy ráakaszkodik az ekkora baj, de hogy az én kutyámat orvoshoz kell vinni mert a másik gazda agyonveri kb az nem gond... :D

2020. jan. 16. 20:36
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
* normális rúgdosni nem viselkedni. Pedig nem is ittam.
2020. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

" De vele igen, ergo a kutyád neveletlen, mivel nem hallgat rád. "


Egy szóval nem mondtam, hogy nem tudom kihívni. Ottmarad amíg ráparancsolok, de amint látom, hogy lehiggadt és visszaengedem futni, fut két kört a többiekkel, aztán amint pucsít neki az említett kutya, egyből rámászik és kezdődik megint előlröl.

2020. jan. 16. 20:40
 14/30 A kérdező kommentje:
És igen volt már olyan, hogy már rég kihívtam a kutyámat és miközben szaladt felém a hívásra, gyomorba rúgta a gazda...
2020. jan. 16. 20:40
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélitek a másik gazdával, hogy ők mikor járnak le, és egymáshoz igazítjàtok a futtatózást. Nyilván nem fedi le egymást percre pontosan a másfél órátok reggel is meg este is. Ha ő jön, ti mentek, ha ti jöttök, ő megy, nem mentek be egyszerre a futtatóba. Ennyire egyszerű. Mindenki más is így csinálja, akinek kezelhetetlenül domináns kutyája van.
2020. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik futtatót! Ha a kutyám viselkedése problémát okoz másoknak, akkor én megyek el, nem erőltetem a szituációt másokra. Ennyi.
2020. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Majd amelyik kutyát hágja az vissza támad akkor is kezeld ilyen nyugodtan.


Mellesleg a futiban lévő gazdinak igaza van, ő legalább tesz valamit.



Ismeri a saját kutyáját és lehet tudja ha sokáig ba.ctatja a tied akkor neki fog támadni,mert a hágást egy kutya sem tűri.Akkor hogy fogsz reagálni ha már nem a másik kutya gazdája teszi helyre a kutyádat,hanem a másik kutya??? Abból se lesz köszönet.


Az ilyenekből vannak a verekedések mindig!


Tiltod de hiába?

Jó akkor oda mész ha első szóra nem reagál és megrángatod,mert kell fizikailag tenned valamit,hogy értsen a szép szóból.



Én szukám( ivartalan) utálja ha a nuniját,seggét szagolják nyalják,meg követik erőszakosan,esetleg megakarják hágni, Egy kan gazdája csak nevetett. Tudtam a kutyám majd intézkedik. Így is volt,lenyomta a földre a kant aki visított mint egy kismalac. Gazdája meg sipákolt. Mondtam,jeleztem,hogy a kutyám ezt nem fogja tűrni sokáig. Szóljon rá a kutyájára.. Ez a fifike jajj nem szabad tudod... persze tudja... Ne félj azóta elkerüli a szukámat :D

2020. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Jaj persze, most már a másik kutya provokálja meg a gazda is csak úgy belerúg stb stb. Mit fogsz még utólag kitalálni?

Azt meg senki nem írta egy szóval sem, hogy a gazda normálisan kezeli a helyzetet, de ezt a mártírkodást hagyd már abba. Szmájlizgatás helyett talán fogd fel, hogy te igenis hibás vagy itt, a kutyád nem csinálhat ilyet, ha nem tudod fegyelmezni (mert ha újra és újra megteszi, akkor nem tudod, akármivel szépítesz), akkor ne vidd futtatóba. A saját érdekében sem, mert ha egyszer egy olyan kutyára megy rá, aki ezért megtámadja, akkor majd sírhat a szád. Bár lefogadom, hogy akkor is a másik ember lesz csak a hibás, te el se fogsz gondolkodni, hogy esetleg rosszul csinálsz valamit.

2020. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
Én pontosan az ilyen emberek miatt nem járok már futtatóba a kutyámmal, hanem inkább a kutyasuli klub foglalkozásaira viszem a kutyám, és inkább fizetek érte. Nem akarlak elszomorítani, de az ilyen embereken nem segít semmi. Elmagyarázhatsz neki bármit, bármilyen szépen. Akkor is fent lesz a plafonon.
2020. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha kutyád jól nevelt, akkor nincs olyan, hogy de.


Hogy is nézne az ki, hogy én törvénytisztelő ember vagyok egyik boltból sem lopok, kivéve a sarki kis abcből?! 😂


Nincs olyan, hogy 1-2 kutyára engeded neki, hogy meghágja.


Nem elég erős a tiltásod, ha az lenne, akkor hatásos lenne.


Ha fut két kört és újra csinálja, akkor megint tiltás, és lehet másképp is fárasztani, nem csak úgy, hogy elengeded, hogy a futtatóban minden kutyához odarohangáljon és azt csináljon, amit akar.


Lehet labdázni, vagy közösen futni. Tudnia kell, hogy mit szabad es mit nem. Más kutyákat meghágni pl. pont nem szabad, akkor sem ha lefekszik neki.



8 hónapos, pont kamasz, 14 hónapos koráig még igen sokat fejlődik az idegrendszere, kit érdekel, hogy mennyivel többet tud x éves kutyáknál, ha letiltani nem tudod.


Kutyasuli szuper, kérdezd meg, hogy kéne ezt a helyzetet kezelni. Biztos szakértő az oktató és nem ilyen önjelölt okoskodók, mint mi.


És nem, nincs rendben, hogy hasba rúgják a kutyádat, meg a fejét a betonoszlopba veri, de ilyenkor nincs szád, amit ki tudnál nyitni? Hogy hé mit csinálsz a kutyámmal? Ez sem okés, hogy ezt hagyod. És az sem, amit a kutyádnak megengedsz. Nem rugdosná senki, ha nem mászna rá más kutyákra.

2020. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!