Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elbeszélgetnétek ilyen...

Ti elbeszélgetnétek ilyen esetben a kutya gazdájával vagy inkább ráhagynátok?

Figyelt kérdés

Egy 6kg-os kan kutya gazdája vagyok, aki ivartalanítva van. Alapvetően egy teljesen békés kutya, egyáltalán nem agresszív, inkább omega jellem, minden kutyával kedves. A futtatóba ahova járunk van egy másik kan kutya, aki méretre is nagyobb a miénknél. Mindkettő ktuya ivartalanított. A probléma kiinduló oka, hogy az én kutyám valamiért szeret a másik gazdi kutyájára rámászni, és vagy hágja, vagy rodeozik rajta. A futiban rajta kívül még egy másik kutya van, akivel ezt csinálja, a többiekkel egyáltalán nem (pedig egyik sem mordult rá, vagy valami, mégsem teszi). Szóval a kutya gazdája, akiére rámászik a mienk, mindig megfogja a kutyánkat és vagy felé rúg, vagy az oldalánál megfogva ellöki - múltkor sikerült olyan erővel, hogy a kutyám teljes lendületből beverte a fejét a betonoszlopba. Hiába tiltom én is neki szóval, vagy húzom el onnan, mindig elfut és rámászik. A gazda már üvöltözik az én kutyámmal meg leszorítja a földre és tépi a grabancát. A SAJÁT kutyámat. Mégegyszer mondom senki másra nem ugrál, még egy kutya van, de neki a gazdája normálisan kezeli. Szóval ma megmondtam hogy hagyja abba, mert én se nyúlok senki kutyájához, max ha rámugrál, akkor letolom magamról. És neki állt feljebb, hogy az ő kutyájára ne másszon rá senki meg miért nem nevelem meg.

Hozzátenném, hogy a kutyám 8 hónaposan engedelmesebb mint bárkié a futtatóban, de erről a két kutyáról valóban nem tudom leakasztani. Sajnos az, hogy más időpontban mennénk nem megoldható, mert munka miatt kötve van az időnk, és reggel illetve este 1,5-1,5 órát lent töltünk, mikor ők is lejárnak.


Szóval ti ilyen esetben mit tennétek? Vagy én mit csinálok rosszul? Ha végig a kutyám sarkában járok az sem jó, mert utána meg nem futkos a többiekkel mert mindig azt hiszi, hogy valami rosszat csinál.


2020. jan. 16. 20:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ideges a másik kutya gazdája, ha folyamat megugorja a kutyád az övét. Az, hogy szót fogad, meg pacsit ad, nem azt jelenti, hogy meg is van nevelve. A párzó mozdulat dominancia jele, tehát alatta vagy a falkában, tiszteletlenül viselkedik, amit te nem tudsz kezelni. Hiába mész át másik futtatóba, ha a kutyád ott is így viselkedik. És ha egy óvatlan pillanatban az egyik kutya nem tűri, hogy lealázzák és leharapja a kutyád pofáját szó szerint? Ha már kutyasuliba jártok, kérdezz rá, hogy ezt hogyan kéne kezelned, mert a kutyád viselkedéséért te vagy felelőségre vonható.
2020. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%

Ne legyél olyan nagyra magaddal, hogy egy kölyköt meg tudsz nevelni, majd ha egy problémás felnőtt mentett kutyát is engedelmessé varázsolsz...

Amúgy meg erről le kell szoktatni, és lehet, hogy durván lép fel a másik gazdi, de igaza van. Az én kutyámmal is próbálkoztak már más kutyák így, de egy olyan idiótával sem találkoztam, aki ne parancsolta volna le a kutyáját a másikról, ha kell, akkor tettlegesen is. A kutyád kamaszodik, próbálkozik, kinél meddig mehet el. Van olyan kutya, amelyik hagyja magát, de lehet, hogy lesz olyan, aki nekimegy a tiédnek ezért, és a te kutyád fog rosszabbul járni.

2020. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk a kutyasuliban minden tiszteletenül viselkedő, domináns, más kutyát meghágó kutyához hozzávágtak egy kannát tele kövekkel. Neked is ezt kéne.
2020. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudom képzelni, hogy egy rendes kutyaiskolában ezt hagyják/nem oldják meg!
2020. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Másik oldalró írok. Múltkor az ivartalanított kanomat egyszerűen nem hagyta bekén egy másik kutya. Nem tudott játszani a többi a kutyával, nekem kellett eljönnöm mert a gazdájára nem hallgatott a kutya, annyi esze meg nem volt a nőnek, hogy akkor ők menjenek ki. Nagyon idegesített a dolog pedig egyszeri eset volt, ha rendszeresen ez lenne tuti elküldeném a f.ba (bár a kutyát nem bántanám, de énis leszedném a kutyámról).
2020. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is hamar lerepíteném a kutyádat a sajátomról, ha sokadszorra is basztatja...


Teszem hozzá, hogy 9 hónapos kutyám van, aki most próbálkozik néha a hágással. Sosem hagyom, pofátlanság. Adj neki egy pofont, egyből tudni fogja hol a helye. Enyémnek elég a tiltás, tiednek úgy tűnik kevés.

2020. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
90%
Ez dominancia és neked kéne letiltani, és nem úgy, hogy rászólsz, hanem ilyenkor megfogni a grabancát felemelni és megrángatni, hogy máskor eszébe se jusson ilyet csinálni. És én is elhajítottam volna jó messzire a kutyádat ilyen helyzetben. Mondjuk arra figyeltem volna, hogy ne a villanyoszlopon koppanjon. Amíg ez nincs lerendezve ne menj futattóba. Néha keménynek kell lenni a kutyákkal.
2020. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem helyes,h hagyod ramaszni.


Ne menj be akkor,ha bent van az a fazon,keruld a konfliktust .


Az a baja a masiknak,h ilyenekbol pattannak ki veres kutya verekedesek. Ezt akarja megelozni. De inkabb a kutya egeszseget nem veszelyeztwto nodon kene letonia a kutyajarol.


Nalunk is van ilyen: a csaladtagome ramadzik az enyemre ,en meg raszolok es lehuzom a nyakorvnel. Volt,amikor lenyomtam a foldre,de sose ugy,h megusse magat. Mostmar csak futyulok,es lemegy rola. Ez a dominancia.


Szoval ahhoz menj be,akivel feszultsegtol mentesen jol eljatazanak. Ha egy kis feszkot atsz,azonnal poraz es menjetek ki onnan. A falkavezwrnek kel biztositani a BEKET!!!!!

2020. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt csinálod rosszúl, hogy nem jársz a kutyád sarkában. Ha ilyen van akkor úgy helyezkedsz, hogy adott esetben egyből letudd kapni a kutyáról a tiédet ha már megelőzni nem tudtad és a tiltás se használ. Elég érdekes, hogy a másik gazda van ott mindig és intézkedik helyetted. De ha már ezt így hagyod legalább ne legyél kiakadva. Mert a te dolgodat végzi.


Amúgy az első kommentedre reagálva, de, zavarja a másik kutyát. Nem azért fekszik le, hogy a tiéd jobban rámászhasson, csak megadja magát "oké te vagy az erősebb nem akarok verekedni ne bánts" kb ezt jelenti.


És én is voltam/ vagyok ilyen helyzet mindkét oldalán.


Van egy kb 20 kg kutya amelyik folyton mászik az én 7 kg-osomra. Ezt csak azért írom mert még a kutyám gerincét is féltem ilyenkor. Plusz ha sokáig sarokba szorítja az enyém az kitámad, akkor természetesen nekem kell szétszedni őket mert én helyezkedem úgy ahogy kell és figyelek ahogy kell (persze már kitapasztaltam mikor kell közbelépni hogy ezt megelőzzem) Szóval a másik gazdi alig alig teremti le a kutyáját, de legalább nem is hisztizik ha én húzom el a grabancánál fogva/lököm el.


A másik oldal. Az enyém se tűr 2 kutyát. Az egyikkel még lehet egy futim tartani, arról lelehet parancsolni, meg ha látom hogy már gondolkozva néz rá leszidom. De a másiknál hiába fektetem a hátára hogy megadja magát nekem is meg a másik kutyának is amint elengedem már ráront.

Együttműködve még orvosolható lenne a probléma de nem valószínű, hogy a másik gazdi örülne ha a játszós idejét egy kb ismeretlen kutya nevelésének a segédkezésével kellene töltenie.

Úgyhogy mit csinálunk?

Ha látjuk hogy jönnek elmegyünk sétálni. Mert azt az 1-másfél órát sétával is kilehet tölteni. Hiába állítod be úgy, nem te vagy az áldozat.


Amúgy ez a munka miatt csak ekkor tudtok menni is mekkora kamu kifogás. Nem tudom elhinni, hogy pont az az adott másfél óra kell nektek. Én 12 óra munka után 7 kor fogom a kutyám és leviszem. De ha ilyen lenne nem problémáznék azon, hogy 8-kor vagy akár-9 kor vigyem ki.

2020. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Annyira arcon csapnám az ilyen kutyatartókat, mint te. Valószínűleg azért két kutyával csinálja ezt a te kutyád, mert annak a két kutyának van annyira domináns kisugárzása, hogy a kutyád úgy érzi, ezzel kell próbálkoznia (és ha ilyen eszébe jut, akkor megnyugtatlak, nem omega). Szidhatod a másik gazdát, engem is szidnak, ha leszedem Fifikét az én 35 kilós kutyámról, de ha a nagykutya egyszer megkóstolná a tiédet, akkor rögtön ti lennétek az ártatlan áldozatok, a másik gazda és a kutyája meg a vadállatok. Ennek elkerülése érdekében javaslom, hogy neveld meg végre a kutyádat.
2020. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!