Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogos ez a megbélyegzés?

Jogos ez a megbélyegzés?

Figyelt kérdés

Minap a kutyafuttatóban az egyik srácot megdicsértem, hogy milyen ügyes, hogy egy mentett kutyát így meg tudott nevelni (kb 8 hónapja van nála). Aztán elkezdtünk beszélni arról a többiekkel, hogy kinek honnan van a kutyája és mikor rám került a sor, én elmondtam, hogy tökre tisztelem azokat, akik mentenek, ám én jelenlegi helyzetem szerint nem lennék erre képes, mert alapvetően nem tartom magam egy túlzottan türelmes embernek, eléggé élénk vagyok, és emiatt is fizetek inkább egy törzskönyves, leinformálható kutyáért, amiről tudom, hogy stabil lesz az idegrendszere és könnyű lesz vele dolgozni, akár versenyeken is. (Ahogy tapasztaltam eddig, hiába nevel jól bárki egy kutyát, sajnos az idegrendszeri dolgokat nem lehet nagyon korrigálni, főleg a szaporítótelepről jövő kutyáknál, és sajnos így látszik a különbség, ez az, amivel én például gördülékenyen nem tudnék együtt élni - ezt magamban gondolom, ezt nem mondtam nekik). Na a lényeg, hogy azóta ki vagyok nézve, hogy fizessek akkor csak a kutyáért és azóta pedigrésnek hívnak. Pedig nem ítéltem el azokat, akik mentenek kutyát, sőt...


Igazából már bánom, hogy elmondtam nekik, vagy egyáltalán hozzászóltam a témához. Normális ez a megbélyegzés, illetve a vásárlás meg a mentés ekkora kontrasztja?



2020. jan. 17. 11:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
32%
Igazából te bélyegzed meg a mentett kutyákat. Nekem is mentettem van, és remekül lehet vele sportolni, semmi baj az idegrendszerével.
2020. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
15%

Buta vagy!


Tenyésztő = legális szaporító.


Az, hogy veszel egy "...törzskönyves, leinformálható kutyáért, amiről tudom, hogy stabil lesz az idegrendszere és könnyű lesz vele dolgozni, akár versenyeken is." állatot, az semmire nem garancia!

2020. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
48%
Az elmondottak alapján, én se értek veled egyet, de tisztelem az önismeretedet. Nem éreztetném Veled kicsit se a felvázolt helyzetet, a Te döntésed egy törzskönyves normális tenyésztőtől való vásárlás. Ezt a nyomiknak is el kéne fogadni, de ők is csak emberek. Koncentrálj a kutyádra, és a nyomik kutyáira, bennük nem csalódsz.(Nyugodtan szólj be nekik, kis odaszúrás itt-ott ahol tudod, hogy "fáj" nekik, visszavesznek hidd el.)
2020. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
28%
A második válaszolónak is van igazsága. Ha te a törzskönyvtől várod a kutya megbízhatóságát, akkor tévedésben vagy. Egyrészt vannak törzskönyves szaporítók, akik csak annyiban különböznek a nem törzskönyvestől, hogy van papírjuk, esetleg díjaik, de ugyanúgy nem figyelnek oda a kutyáikra, és a fajta erősítésére. Másrészt egy tényleg álomtenyésztőtől vásárolt kutyát is el lehet rontani szar neveléssel.
2020. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
44%

Igen, a legtöbb mentett kutya jó idegzetű (menhelyen megvizsgálják őket, rossz idegrendszerű kutyát nem adnak ki) de sajnos attól még eléggé zsákbamacska.


Nekem is mentett kutyám van, de majd lehet törzskönyves kutyus lesz a következő.


Nem értem, mi bajuk van a kutyáddal, mindenkinek szíve joga, hogy ment vagy vásárol.


"fizessek akkor csak a kutyáért" - egy keveréknek bőven lehet olyan rejtett betegsége, amit a tk-s kutyánál szűrnek. A gazdi meg viheti dokihoz, vagyonokért.


(plusz attól még, mert pedigrés kutyád van, még segíthetsz az "árváknak" - adományozás, önkénteskedés, vagy csak sima fb-megosztás)

2020. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
43%
Látom, nem tetszett az első válasz, pedig mindenki dicséri a kutyámat, hogy milyen okos meg ügyes, kölyökkutyások meglepődtek, milyen jól eljátszik a kicsikkel, pedig ő már 2 éves elmúlt, egyszerűen csak megfelelő törődést, odafigyelést és foglalkozást kap, ennyi a titok. :-) De nyugodtan gondolj, amit akarsz, én tudom, hogy az enyém egészséges, kocogunk, túrázunk, és nem fog csak úgy egyik pillanatról a másikra bekattanni... ;-)
2020. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
76%

Nem, egyszerűen csak parasztok.


Nem mindenki vállalhat be egy mentett kutyát, mert az ő igényeik sokszor kiszámíthatatlanok. Mentett kutyát olyan ember fogadjon be, aki fel van készülve mindenre és van annyi tapasztalata, hogy akármilyen kutyát kezelni tudjon. Ez így a legjobb az állatnak és a gazdának is.


Fajtán belül vannak jellegzetességek, ezért az ember ki tudja választani, hogy melyik illik hozzá. Megint, ez így a legjobb a kutyának és a gazdának is. Arról nem is beszélve, ha használni is akarja az ember a kutyát valami munkára, vagy sportra, mert akkor nagyon fontosak a fajtajellegek. Mondja meg egy vadásznak, hogy pedigrés, mert törzskönyves pointere van, úgy elküldi a p1csába, hogy három kilóméterig nem néz hátra.


Én biztos kiosztottam volna. Ezzel kétkedni nagyon álszent dolog, mert egy tapasztalatlan, vagy sűrűbb napirendű emberre is rábízna egy ismeretlen hátterű mentett kutyát. Továbbá ez is tökéletesen mutatja, hogy az illetőnek az egója miatt van mentett kutyája, mert a fent leírt egyszerű dolgokat nem képes felfogni.

2020. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
81%

Működik az agymosás elferdítve :)

Némelyek odáig eljutnak, hogy ne vegyél....ments meg.

Aki ilyen okok miatt cikiz, szemellenzős.

Ne foglalkozz azzal, hogyan csúfolnak. Éld úgy az életed, ahogy neked tetszik.

Tiszta kisiskolás szint az ilyesmi.

2020. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
91%
Menhelyeken is nagyon sokféle kutya van, nem lehet őket egy kalap alá venni. Aki tudja, milyen kutyát akar, és alaposan utánajár, annak nem lesz lutri. Azoknál szokott probléma lenni, akik egy cuki kép alapján átgondolatlanul döntenek, vagy "jaj, hozzuk ki a legesélytelenebbet", amire persze nincsenek felkészülve. Én több kutyát is megnéztem, kérdeztem, átgondoltam, terveztem, mire a kutyám mellett döntöttem, és jó döntés volt. Első kutyám.
2020. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Félreértések elkerülése végett nem én értékeltem egyikőtök válaszát se, szóval a lepontozás sem tőlem jött.


Illetve azt nem írtam, de csak magában a törzskönyvben én sem hiszek, a kutyámat úgy választottam, hogy a választott tenyésztő munkásságát végigkísértem, például elmentem kiállításra, mikor ő is ott volt, és volt egy kan kutyája akinek bámulatos a nyugodtsága illetve a munkakedve. Úgyhogy megbeszéltem vele, ha ezzel a kannal fedez, akkor abból az alomból egy kölyökre igényt tartanék. A szülőknek pedig megvan az összes genetikai vizsgálatuk, diszplázia szűrést is belevéve, allergiára illetve daganatra is minimális az esély. Ezt csak azért írom, mert az illető akitől vásároltam egy igazán becsületes és elhivatott tenyésztő, akinek nem az emberek lehúzása a cél, hanem a fajta megőrzése, ezért bántónak vélem a szaporító címzést. De persze megértem, hogy nem mindenki ilyen módon tenyészt, mint a mi tenyésztőnk.

2020. jan. 17. 12:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!