Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kell altatni a kutyánkat....

El kell altatni a kutyánkat. Milyen altatási módszerek vannak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy ha van valami altató-tabletta akkor inkább azt adnánk neki. Az injekció sem rossz, csak nem tudjuk hogyan reagálna rá.
2010. júl. 22. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sehogy nem reagál rá. Doki testsúlytól függően beadja, 1-2 percig tart az egész.Az injekció rögtön vénásan hat, a gyógyszer csak még inkább hosszabbítaná a dolgot, mert fel is kell oldódnia....

2010. júl. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Hát nem tudom,nekem sajna el kellett altani az első kutyusomat-alig múlt 1éves,ráadásul a páromtól kaptam:(És szörnyű volt végig nézni,de ott hagyni se tudtam,az idegrendszerére hat és remegett,megpróbált felállni...küzdött:(De hiába,muszáj volt,beevett vmit és elzáródtak a belei,semmi étel nem jutott ela gyomráig,infúzióra hordtuk...1 nap kimaradt(7vége volt)és már akkor sajna a dög legyek érezték:(:(:(:(:(:(Hiába próbáltuk bárhogy,bármivel etetni:(
2010. júl. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

A doki injekciót fog adni, tehát ez nem választás alapon működik.

Aztán ha te magad akarod altatni, az más, akkor rengeteg lehetőség van, kezdve attól, hogy baltával rácsapsz a fejére, odáig, hogy pl CO2-vel túlaltatod.

2010. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
húú de bunkó válasz volt ez utcsó
2010. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Én csak az injekciós altatásról hallottam. 1-2 perc és vége..... :(

Mindenkinek ez a legjobb, a kutyának is meg nektek is.

A baltát meg hagyd meg favágásra inkább. Sztem az injekció max 2eFt lehet, nem hiszem hogy többet kér a doki.

2010. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Először kap egy nyugtató injekciót.Aztán olyan szert adnak be neki, amitől fokozatosan lelassul a szíve. Semmit nem venni észre rajta. Elalszik, örökre:((
2010. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Végeleges altatásról beszélgetünk tulajdonképpen?

Ha igen,arra a T61 nevű szert találták fel,ami izombénító hatással rendelkezik,vénásan kapja a kutya. Előtte kap egy bódítót,amitől elalszik,elkábul.

Tényleg csak pár perc az egész,de óráknak tűnik amíg a doki hallgatja a szívét,hogy dobog-e még.

Mocskos rohadt dolog ez:(

Az altatás ára meg igencsak változó.

Mi 10ezret fizettünk tavaly a kutyusunk altatásáért,aki kb 60 kilós volt. A T61et is súly szerint adagolják.

2010. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
35%

Olvassátok már el!!! Nem lealtatni akarja a kutyát, akkor miért érdekelné, hogy reagál! Arra csak úgy lehet reagálni, hogy belehal!


Kedves kérdező: ha az embert műtik, ott is kétféle altatási módszer létezik. Egy tablettától senki nem fog átaludni egy műtétet.

Van többféle altató injekció, nem mindegy milyen fajta kutya. Pl. az agaraimat nem altatja ugyanazzal a szerrel, mint a többi kutyát, mert az altatószerek általában zsírban oldódóak és az agaraknál az igen kevés. Ezért fordul elő náluk több túlaltatás, mert sok orvos nem figyel ilyenre.

Legkisebb kockázat a gázzal történő altatásnál van, de ilyen készülék csak kevés rendelőben van.

2010. júl. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
52%

Olyan szó nincsen,hogy lealtatni!

Talán értelmesebben kellen kérdeznie...

2010. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
egyébként végleges altatásra gondoltam. bocs h ezt nem írtam. és köszi a válaszokat. a szomszéd tacskó keverékét 6000-ért altatták el. A miénk ónémetjuhász. Kb a duplája lesz ennek.
2010. aug. 3. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!