Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak akkor szeretheti valaki...

Csak akkor szeretheti valaki a kutyáját ha az "anyukájává" válik?

Figyelt kérdés

Rengeteg csoportban bent vagyok, de egyszerűen a szőr feláll a hátamon ha valaki a gyerekének nevezi a kutyáját vagy magát az anyjának. Nem érdekelne alapból, de sokszor segítség kérésnél is a kutyán át beszélve, magukat anyának vagy apának hívva közlik a problémát, én meg hiába segítenék, nem tudom elolvasni az ilyen maszlagokat. A rosszabbik pedig amikor nem csak gyereknek nevezik a kutyát, hanem úgy is kezelik. Pl. "Jajj de kis cuki ahogy dacol a szabályok ellen(ők meg nem tiltják hanem kb meg is dícsérik érte)" vagy "jajj de kis cuki ahogy védi apát" meg hasonlók.

Én imádom a kutyám, bármit megtennék érte, de soha nem hívnám a gyerekemnek. Úgy gondolom tiszteletlen egy állattal szemben ha gyerekként bánnak vele, aztán jön az értetlenkedés amikor az ételét bevédi, lábat hág vagy nem fogad szót.

Csak én vagyok így ezzel?


2020. jan. 22. 08:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Mindkét kérdésedre nem.


Nem csak akkor szereti valaki a kutyáját, ha így viselkedik vele, vagy ha így gondolkodik a kapcsolatukról és nem vagy egyedül ezzel a meglátással, hogy ez már túlzás, és egészségtelen emberre és kutyára egyaránt.

2020. jan. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Éppen akkor nem szereti, legalábbis nem jól. A kutyának gazdi kell, az gazdinak kutya, nem pedig más.
2020. jan. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Fuh, én is utálom. Sosem hívtam magamat anyának... Pedig ölebeim vannak. Gazdája vagyok, nem az anyja.
2020. jan. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Én is kivagyok ettől.
2020. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolnám, hogy kevésbé szeretem azért a kutyámat, mert nem képzelem magamat az anyjának, a férjemet pedig az apjának.

Belga juhászunk van, szóval ha nem akarunk vele rácseszni, akkor nem nevetgélünk rajta, amikor épp megpróbál dacolni, hanem rávezetjük, hogy nem jó ötlet.


Ettől függetlenül jön velünk nyaralni, kirándulni, szóval teljes értékű családtag, de vannak szabályok, amiket be kell tartania és be is tart. :D

2020. jan. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Ez szerintem is túlzás. Oké, mondjuk ha egy menhelyi kutya ideiglenes befogadóhoz kerül, amíg örökbefogadják, azt már megszoktam, hogy "idianyunak" vagy "idiapunak" hívják az ideiglenes önkéntest, de ez más.

A kutyám mentett, saját oldalt csináltam neki közösségi oldalon, így könnyebben tartjuk a kapcsolatot a fajtamentéssel, ahonnan jött, ott tudják követni, hogy van, mi van vele, és azt az oldalt úgy szerkesztem, mint hogyha a kutyám írná, és ott ha magamról írok a nevében, akkor a gazdi kifejezést használom.

Nem tekintem a kutyámat a gyerekemnek, mert nem az, és nem is gyerekpótlék. Viszont sporttársam, mert együtt kocogok és túrázok vele.

Amúgy a gyerekre sem szabad ráhagyni a helytelen viselkedést, mert a szülő fejére nő.

2020. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szeretet a kutya felé. Ez az ember egójáról szól, hogy ő milyen különleges, van egy "gyereke" aki mindig rá fog szorulni, és "anyuci" ettől juj de fontosnak hiszi magát.Szomorú, sőt szánalmas mikor valaki így áll a kutyájához. Főleg ha a kutya gyereknek kezelése mellé még embergyűlölet is társul.
2020. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasuliban az oktató, ha egy kutyán megmutatott valamit, utána mindig mondta hogy “na visszaadlak apádnak”. :) Szerintem ezzel nincsen semmi baj. Elmajmolni viszont nem kell a kutyát, gyerekként bánni vele meg végképp nem. De ezt általában a kis kutyások csinálják: csivava, pomi, yorki, havanase. Belga juhásszal, dobermannal már nincs ilyen majomkodás. :)
2020. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

7: Imáááááádom azt a kombót!!! :-D :-D

8: Hidd el, nem csak az ölebekkel csinálják ezt .. ismerősömnek staffija van, ugyanígy viselkedik vele. Anyuci stb ... szerintem nagyon gáz. :-) Nekem macskám volt, néha én is "fiamnak" szólítottam, de csak egy becenév és nem viselkedtem úgy vele, mintha én lennék az anyja ... családtagok, szeretjük őket, de azért nah .. legyen már egy határ. Egy kutya/macska/tökm1, soha nem lesz olyan, mint egy embertársad/gyereked/nőd/pasid stb...


25L

2020. jan. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
#8-al értek egyet. Nálunk is szigor van, nincsennek elcukiskodva a problémák, rendesen van nevelve a kutya, de azért néha néha belefér egy "na gyere ide anyádhoz, kapsz egy kis hasvakarást" :) Szerintem ez egy bizonyos mértékig nem ördögtől való.
2020. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!