Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg őket, hogy...

Hogy győzzem meg őket, hogy de igenis én szeretnék kutyát, csupán kulturált helyről?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nem régiben jártunk egy tenyésztőnél, de eléggé csúnya körülmények közt tartották a kutyákat és én így nem akartam. A szüleim ki vannak akadva, hogy most miért nem kell nekem nem is gondolom komolyan. Egyébként border colliet, szeretnék. Van 100 ezer foritnom saját pénzből gyűjtve és mindent egybe számítva kijön maga a kutya, ház, felszerelések és kaja is.

17/L


2010. júl. 22. 11:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ajánlhatok neked egy kennelt?:)Most augusztus elején lesznek elvihetőek a kiskutyák,100 000 forintért.Vagy két hete beszéltünk a tenyésztővel(évekkel ezelőtt voltunk is náluk),mert nem tudtuk eldönteni,hogy border collie vagy ausztrál juhászkutya legyen-végül inkább gyűjtünk még egy kicsit az aussie-ra:)Most két alom is született náluk,van minden színben kicsi.Nagyon felelősségteljes és jó tenyésztők,talán már hallottál már róluk: [link]
2010. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én sem vennék olyan helyről kutyát, ahol nem megfelelően tartják a kutyákat!
2010. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Én konkrétan a Perfect Sense, Blessed Borders és Poseidon kennelt nézegetem :). De azért köszi a két ajánlatot :)

De mint már mondtam, hiába nézegetem :(, a szüleim megmakacsolták magukat, hát lehet időbe fog telni mire újra meggyőzöm őket, addig pedig még spórolok egy keveset :)

2010. júl. 22. 12:20
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az nem tenyésztő volt, hanem szaporító.

Attól pedig soha a büdös életbe ne vásárolj kutyát, mert csak valami génhibás, korcs kutyát kapsz, mindenféle örökletes betegséggel.

2010. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%

A real pearl kennel luxus szaporító. Közel 70 kutyájuk van, 5 fajtát tenyésztenek. Ne vegyél onnan.

A blessed borders jó, vagy a magic sheperd is.

Szedegess össze honlapokat, pl. az olcsokutya.uw.hu és hasonlók. Mutasd meg a szüleidnek. Valamint ezeket is, amiket itt és a másik kérdésednél is írtunk Neked. Magyarázd el nekik, mik a veszélyei az olcsó kutyának. Az olcsokutya.uw.hu oldalt is mutasd meg nekik feltétlenül! Beszélgess el velük, vajon mi a jobb? Egészségügyi garanciával, szűrésekkel rendelkező szülőktől venni jó körülmények közül egy kutyát valódi árában vagy egy putriból olcsón, aztán egy rendes helyről vett kutya árának a többszöröséért gyógykezeltetni? Nehéz volt nekem is megértetnem a szüleimmel, de végül sikerült. Drukkolok, hogy Neked is sikerüljön. Ha mást nem, inkább várj még, amíg gyűlik még pénzed, hogy aztán mindent önállóan megvehess. De szaporítótól tényleg ne vegyél kutyust. És valóban a jó kenneleket nem apróhirdetésekben fogod megtalálni...

Az pedig egy téves szemlélet, ha a szaporítótól elhozunk egy kölyköt, azzal legalább egyet megmentünk. Ha a pillanatot nézzük, talán keményen hangzik, de ha a többi kölyökre és hosszú távra is gondolunk, mindjárt világossá válik, miért hibás ez a nézet. Ugyanis a szaporító addig mindig fog kölyköket gyártani, amíg lesz kereslet, amíg meg tud tőlük szabadulni. Viszont ha rajta maradnak a kölykök, akkor felhagy a tevékenységével, hisze nem éri meg neki, ha senki nem veszi meg. Ergo lehet megmentenél egy kiskutyát, csak éppen jönni fog helyére az utánpótlás... :(

2010. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Kétlem, hogy a MEOE elnökének a felesége szaporító lenne. Lehet, hogy több fajtát is tenyésztenek, de attól még nem biztos, hogy egyből le kell őket szaporítózni addig amíg nem láttad a kutyákat, tartási körülményeket, nem beszéltél a tenyésztővel.
2010. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Túlságosan ismerem a szituációt. Igen, szűrései vannak a kutyáknak, tenyészszemlések is, vannak eredmények is. Csak éppen kérdezem én, ahol 70 kutya van, az szerinted nem kutyagyár? Hogy az 5 hónaposan megvásárolt - rajta maradt - kölyköt a nulláról kellett szocializálni? Hogy "bérbe adják" a kutyákat szocializálni - már amelyiket? Nem állítanék valótlant, ha nem lenne igaz. Iszonyatosan sok alom születik a Real Perl-ben (és "társ" kenneleikben, amik az övék), Papp Judit jelmondata az, hogy "észt nem tudunk adni a gazdáknak a kiskutyákkal", ami meglátszik abban, hogy a szaporított borderek nagy része visszavezethető a Real Pearl-be. Az én szememben, a magam részéről én nem tudom az ilyen embert tenyésztőnek nevezni, csak kutyagyárosnak.

Az meg már részlet kérdés, hogy a honlapon sem találsz semmi lényegi infot, nincsenek a kutyák bemutatva, sem az almok, sem a fajta részletes leírása (a standardon kívül). Mintha csak egy darab tárgy lenne a kutya, semmi egyéb, semmi info nincs a nála született almokról (talán mert túl sok????), sem semmi olyan dolog, ami más, igényes kennelek honlapján megvan.

Attól mert ő a MEOE elnökének a felesége, még nem jelenti azt, hogy lelkiismeretes tenyésztő, sőt, felőlem lehet ő az Atya Úristen felesége is, akkor is szaporítónak tartom.

2010. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
53%
Munka eredmények hiányáról nem is beszélve, de hát show kutyákat tenyészt, chö!
2010. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!