Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furcsán viselkedik törpe...

Furcsán viselkedik törpe uszkárunk. Mitől félhet? A mikrónk elromlott, így újat vettünk.

Figyelt kérdés
Azóta viszont, akárhányszor bekapcsoljuk, sír, nyüszít.De csak a mikróra csinálja. Kipróbáltuk, hogy egy hátsó szobába raktuk a kutyust, közben én kimentem a konyhába mikrózni, és amint elindítottam, rögtön nyüszítve rohant ki hozzám. Valaki ért ezekhez? A kutyusok félelméhez? Mi lehet a baja?
2010. júl. 22. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
valószínűleg olyan rezgéseket, hangokat ad ki, ami bántja a kutyát. jutalomfalattal hozzá lehet szoktatni, hogy csendben maradjon, ha elindul a mikró.
2010. júl. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Rá van írva az új mikróra, hogy "inverteres"? És a régire meg nem? Mert ha igen, akkor a kapcsolóüzemű tápban a ferritmag rezeghet a működési frekvencián (20-50KHz), ami abba a tartományba esik amit az ember már nem hall, csak az állat, tehát az bánthatja a fülét.
2010. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Esetleg úgy is megállapíthatod, hogy a régi mikró mély hangon búgott az újnak meg szinte hangja sincs (ventillátor kivételével). Na zseni vagyok vagy zseni?

2010. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
concave reflex system. ez van ráírva.passz. Az tény hogy a régi csak 750mhz volt, ez 1200. talán ezért? Nem tudom, de nem is eszik, szomorú. 3 éves. Azért félek, nehogy komolyabb baja legyen.:(
2010. júl. 22. 20:28
 5/12 Akiteki ***** válasza:
48%

Le a kalappal, zseni vagy!! :)

Érdekes a kutyus reakciója. Nekem már vagy az ötödik mikrom van, de egyik sem zavarja őket.

2010. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

A zseni vagyok.

Van egy működési frekvenciája a magnetronnak és egy a kapcsolóüzemű tápnak is ha az van benne. A magnetron elektromágneses sugárzása melegítí a kaját ez gigahertzes tartományba esik és jó esetben nem tud kijönni a mikró belsejéből, nem hiszem, hogy erre reagálna a kutya, mert ez elektromágneses sugárzás és nem hallhatja.

A kapcsolóüzemű táp állítja elő a magnetronnak a fűtőáramát és a magasfeszültséget is és ez kilohertzes tartományban szokott működni és ebben mechanikai rezgés is létrejön a transzformátorként szolgáló ferritmag jóvoltából, tehát ez képezhet akár az emberi fül számára hallhatatlan hangokat, amit még a kutya hall.

amúgy eygszerűbbet mondok: ha nem több a mikró 5kilónál akkor az van amit én mondtam.

2010. júl. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok megint.

Mégegy hátrány, hogy nincs "főkapcsoló" a digitális mikrókon(amit én láttam azon nem volt), de amint írtad, hogy csak akkor változik meg a kutya, ha be van kapcsolva, de akkor most ettől függetlenül is máshogy viselkedik?

2010. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem annyira bonyolult, minthogy korábban leírták.

Arról van szó, hogy a kutya jelen volt mikor a mikro nagyot "durrant". Mikro cserét követően a kutya automatikusan asszociált arra, hogy ez is durranni fog egy nagyot és félt tőle benneteket (aggódik). Én egy szakembert hívnék ki, nehogy elhatalmasodjon rajta ez az érzés. NE csitítgassátok simogatással, mert azzal csak a rosszabbítotok a helyzeten.

2010. júl. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hello, igaz, hogy amikor tönkrement az előző, akkor nagyot durrant, én speciel kirohantam a konyhából, ami amerikai, tehát nyitott. A durranáson kívül volt még hatalmas fény. Azonnal áramtalanítottuk. Én is arra tippelek, hogy félt bennünket, de annyira sír, mintha fájna valamije.Azóta nem is eszik, mellesleg a kajáját is mikróban szoktam melegíteni. Bebújik újabban az ágy alá, ott alszik. Előtte soha nem csinált ilyet.
2010. júl. 23. 09:50
 10/12 anonim ***** válasza:

5:00 vagyok. Ha annyira aggódsz, hogy a kutyának valami baja történt, akkor érdemes állatorvosnak megmutatni.

Utána meg meg jöhet egy kutyapszichológus , mert szegénykém valószínűleg lelki beteg, depressziós lett.

2010. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!