Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy nem éhes egy...

Lehetséges hogy nem éhes egy kutya?

Figyelt kérdés
Létezik olyan, hogy egy kutya nem elég éhes? Vagy annyira finnyás, hogy inkább nem eszik? Próbáltunk rengetek féle száraz tápot (olcsótól a prémiumig), megszagolja és ennyi. Hiába keverem össze akármivel, lenyalogatja róla a szószt, a granulátumot pedig kiköpdösi. Először azt hittem, valami baja van és nem bírja elrágni a kemény szemeket, de a csontot simán rágja, eszi. Menhelyi kutyus, ott szárazat kapott vízzel leöntve. Eleinte itthon is megette gond nélkül, aztán már nem. Amit megeszik az a házikoszt, maradék és a nyers hús-csont. A maradék nyilván nem kielégítő neki, csak nyersen pedig nem akarom etetni. A kutyatáp árus szerint ha pár napig nem kap enni, nem lesz baja és megfogja enni mert éhes lesz, viszont látszik rajta hogy fogyott, félek nem adni neki semmit. Van valakinek hasonló válogatós kutyája? Hogy juthatnék dűlőre vele?
2020. jan. 30. 18:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok választ! Próbálok mindegyikre válaszolni, illetve egyéb infókkal szolgálni.

Tehát, a menhelyen nem tudom mit evett, de itthon eleinte megette amit a másik kutyánk is kap.

A kaját kiteszem neki és otthagyom. Az ablakból szoktam figyelni. Beleszagol, nyalogatja, ha van benne hús vagy csontos hús, azt kiszedi megeszi, aztán ül mellette. Ha közelít a másik kutya, akkor rámorog, megint belehajol a tálba de nem eszik. Ezt párszor eljátszák, aztán mikor megunta, átengedi a másiknak a kaját. Szóval nincs előtte sokáig a kaja, mert a másik megeszi :)

De akkor megpróbálom azt, hogy leteszem, ha nem eszi rögtön, elveszem és odaadom neki este. Hátha...

2020. febr. 11. 15:08
 12/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
Próbáld meg külön helyiségben etetni őket egymástól elzárva. Illetve a jól evő kutyádnak ne engedd hogy a másikét megegye. De ha van időd rá akkor lehet azt is csinálni hogy a rosszul evő kutya a napi tanítás,gyakorlás alatt kapja meg a tápot jutalomfalat gyanánt. Egyéb kérdésem hogy milyen nemű/méretű kutyák ők? Mert lehet az is a probléma hogy a menhelyi kutya azért nem eszik mert tart a másiktól.
2020. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem kap túl sokat?


Ha ennyire nem kell neki, akkor ne erőltesd. Eszik amennyit jónak lát, vannak ilyen kutyák is.

Nekem is volt egy ilyen. Eleinte vacakoltunk mindennel, hogy egyén, de csak nem akart. Aztán ráhagytuk. Mindig jó volt a kondija, de egy falattal se evett többet, mint amit ő gondolt.

2020. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ha bárkit is érdekel, megoldódott a dolog :) Rájöttem végre, mi az amit szívesen megeszik, gond nélkül, úgyhogy most már újra jó formában van. Köszönöm a tippeket!
2020. ápr. 17. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!