Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem akarja kinn...

A kutyám nem akarja kinn végezni a dolgát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos szuka kutyusom, 1 hete került hozzám, lakásba, és séta közben egy pisit sem ejt meg. Fenn pelusozik, de a kaki néha arról is félremegy. Kicsit kétségbeestem, mindenki mást mond, azt sem tudom, hogy kéne reagálnom, nyilván ha véletlen lenn pisilne magyon megdicsérném stb. De előtte el kéne odáig jutni.

2020. febr. 2. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Addig maradj lent vele míg nem pisilt kakilt, ha egy óráig csak kóricál akkor akkor addig. Ébredés után, ugrándozás/játék után és etetés után kis idővel mindig vidd le mert nagy eséllyel fog wczni.
2020. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mentett a kutya? Mi az elosztorija?

Nalunk volt egyszer egy ugyanilyen kolyok, hasonszoruen 4-5 honapos volt, O sem pisilt kint, amint viszont beertunk a lakasba egybol kiengedte a “faradtolajat”.. Hat en verszptam azzal a kutyaval, kb 1 honapig folyamatosan pisilni jartunk minden utan. Nagyon nehezen ment, raadasul reggelente ugyanugy bepisilt, mondjuk a vegere mar az is jo volt, de O idegrendszeri problemakkal kuzdott.

Kitartas, Nektek is menni fog, csak nem szabad feladni. Nekunk volt olyan, hogy 3 orat voltunk kint, mire vegre pisilt!!!

2020. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor tud vele aktívan foglalkozni valaki, akkor a pelus ne legyen számára hozzáférhető. Ehelyett szemmel kell tartani, amint az egyik hozzászóló írta, étkezés, ébredés, játék, hancúrozás után oda kell vinni a pelushoz, meg olyankor, amikor látszik rajta, hogy készül könnyíteni magán (körben szaglászik, keresi a helyet). Séta után is ti vigyétek a pelushoz, ne ő szaladjon oda. Ahogy pisil-kakil, azonnal jöjjön a dicséret és jutifalat! Sőt, be lehet vezetni azt is, hogy amint éppen leguggolna, mondasz neki egy vezényszót, idővel megtanulja a vezényszót a pisiléssel, kakilással társítani.


Ha ez megvan, a pelust ilyenkor a kijárati ajtóhoz egyre közelebb helyezd el. Utána a küszöbön. Utána a lépcsőházban. Utána pedig odakint. Ha pedig kint már rendesen használja a pelust, vidd le úgy ébredés után, hogy ne tedd le neki a pelust, jó eséllyel megteszi, amit vársz.


Hogy ne legyenek "balesetek", érdemes a pelusig ölben vinni, legalábbis eleinte. És a dicséreten kívül fontos a jutalomfalat, amíg a tanulás tart!


Ha kint könnyít magán, ne vidd fel azonnal, még sétáljatok keveset.


Ha pedig van szomszédotok olyan kutyával, amely megbízhatóan végzi kint a dolgát, ahogy levitték, akkor próbáld meg vele egy időben kivinni a tiedet, ha látja a másikat pisilni, akkor lehet, leesik neki is a tantusz.


Érdemes még végiggondolni, hogy kint mekkora a forgalom és zűrzavar, ha nagy, akkor ez leköti a figyelmét, illetve akár ijesztően is hathat rá, ilyenkor pedig az utolsó dolog, amire gondol, az, hogy pisiljen.

2020. febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pelenkát kidobni, ezzel lehet a kutyákat a legjobban össze zavarni.


Kutya nem tud különbséget tenni pelenka meg szőnyeg között pl. Illetve azt sem érti,hogy most lehet bent vagy nem lehet. Miért végezné el a dolgát lent,ha fent is lehet????


Ha megoldott 2-3 óránként le kell vinni és addig ne gyere fel,míg nem pisil nem kakil. Volt hogy 2 órát voltam lent,mert nem akart pisilni,de kitartottam. Pisilt,megdicsértem mentünk fel.


Pelust felejtsd el,sose fogja így lent végezni a dolgát ha tudja fent szabad.


Mi is így csesztük el a kutyánk szobatisztaságát.. aztán 3 éves koráig nem lehetett lent szőnyeg sehol,mert amint leraktuk a szőnyeget már rápisilt.


Idejében tisztázd benne,hogy csak lent végezze a dolgát,mert később szívás lesz.

2020. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!