Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Autista kisgyerek mellé, be a...

Autista kisgyerek mellé, be a házba (nem túl nagy ház) milyen kutyát javasolnátok? Napi kétszer tudnám kivinni, meg persze dolgát végezni

Figyelt kérdés
Nyugodt, kistestű , nem nagy mozgásigényű kutya kellene. Vizskánk van , de az kinnt, mert itt bent képtelenek lennénk megadni neki azt a teret. Viszont így nincs meg az ajótékony "hatása", ami terápiás is. Imádja az állatokat, úgy érzem hatalmas segítség lenne nekünk. Cicára is gondoltam, de annyira nehezen viselem őket, akkor inkáb kutya. Én úgy tudom a nagytestűek között töb a higgadt, nyugodt kutya, de hátha lenne kicsi is, ami képes felismerni, hogy nem átlagos kis gazdija van.
2018. febr. 8. 09:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%
Kistestű menhelyi keverėk!
2018. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 bollocks ***** válasza:
88%
Normálisan le kell fárasztani a vizslát, és be kell engedni, a rövid szőre miatt amúgy sem tartható kint.
2018. febr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Ne haragidj, de ezzel így nem értek egyet. Semmi gondom a menhelyik keverék kutyákkal, a vizsla mellett kettő nekem is az van, bár azok nagytestű nagy mozgásigányűek.Nekik kell a 2000 nm udvar.

szomszédnak keveréke van kistesű, hihetetlen hiperaktív kutya. Ilyen nálunk szóa sem jöhet. Márpedig menhelyen nem fogom tudni megállapítani, hogy milyen a vérmérséklete és az esze. Autista gyerek mellé okos kutya kell,valószínű hordani fogjuk kutyasuliba. Mivel tényleg terápiás célzattal kell. Sajnos a környezetünkben amelyik terápiás kutya, mind nagytestű, főként labrador.

2018. febr. 8. 09:45
 4/26 A kérdező kommentje:
A vizsla két évesen került hozzánk. Ő annyit szaladgál, hogy nincs rá kapacitásom, hogy napjába 5ször kiengedjem, megfuttassam, mosdassam mielőtt bejön ugye. elég erőszakosan bújós kutya, fellöki a szeretetével a gyereket. Egyébként szereti a fiam, de nincs szivem bezárni 80 nm háza ahol alapba több gyerek él. Tökéletes helye van kint, fűtött garűzsba betud menni aludni, de minden neszre rohan. Nem be való kutya, ő legalábbis nem
2018. febr. 8. 09:47
 5/26 bollocks ***** válasza:
85%
Ha a meglévő kutyádra nincs időd, akkor újra sincs szükség. Egy idő után az is túl fog pörögni, aztán mehet a garázsba.
2018. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
Kérdezd meg őket, biztosan segíteni fognak: [link]
2018. febr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
A terápiás kutyákat képzik, nem csak úgy veszel egy kölyköt és majd az lesz magától. Teljesen egyedfüggő, hogy melyik kutya lesz alkalmas erre a munkára, mert ez bizony munka a kutyának, és munka a vezetőjének is, kicsit többről szól, mint hogy a kutya hagyja magát simogatni. NÉzd meg a matesze.hu oldalt és keress a közeletekben egy szervezetet vagy habilitációs kiképzőt aki elmondja, miről is szól ez az egész, illetve hol tartanak terápiás foglalkozásokat. Sokkal jobban jársz, mint ha tartasz egy saját kutyát, amelyik aztán nem váltja be a hozzá fűzött (alaptalan) reményeket, és végül az udvaron végzi.
2018. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

Menhelyes kutyával mondom, hogy ebbe az esetben én nem vállalnék menhelyest.

Bármilyen furcsa szokást, agressziót, berögzülést hozhat magával, ami a legváratlanabb pillanatokban jöhet elő. Tapasztalatból mondom.

Valami gyerekbarát fajtára gondolnék, golden retrieverre például, vagy esetleg spánielre. Viszont egyetértek azzal aki azt írta, hogy ha a mostani kutyáidra nincs időd/tered, akkor az újra sem lesz.

2018. febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Van három kutyád már akikre nincs időd és kapacitásod, nem tudod kielégíteni az igényeiket, de te akarsz egy kutyát aki majd terápiás kutyává növi ki magát teljesen spontán. Már most régen rossz, nincs szükségetek ilyen hozzáállás mellett másik kutyára.
2018. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bocs, hogy két kutyát megmentettem a haláltól menhelyről és zárt fűtött helyen aludhatnak és 2000 nmen szaladgálhatnak. Milyen igényt nem elégítek ki? Megvan velük a játék, imádnak velünk lenni. Házba nem engedem, baj? Hol itt a gond

Van egy súlyos autista gyerekem, aki mellé igen, benntre jó lenne kutya, megint nem értem hol a gond. A kintiek is minden földi jót megkapnak, mi kellene még??

De egy benti kutya másabb, ezért nem akarnék nagy mozgésigényűt, menhelyit.

Jó, hogy van aki tudja legalább értelmezni a kérdést. A fröcsögőknek meg kívánok egy aztista gyereket.

Egyéként az egyik hozzászólónak: igazából nem terápiás kutyát szeretnék, csak terápiás jellegnek. Már az is terápia itthon, ha látom, hogy egymás mellé fekszenek, vagy megpróbálnak játszani. Hatalmas dolog lenne. Erre gondoltam a kutyát, azért is gondoltam macskára is, csak sajnos őket nem viselem könnyen. Kutyabarátok vagyok.

Golden retrieverre gondoltam én is, de azért nem bánnám, ha kisebb lenne. Nem tudom, nem ismerem a kutyafajtákat. Majd megnézem a küldött honlapot,köszönöm.

2018. febr. 8. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!