Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyobb/félelmetesebb...

A nagyobb/félelmetesebb kutyákra tesznek megjegyzést az emberek az utcán?

Figyelt kérdés

Sokan nem tartanak normálisnak, mert minden vágyam egy dobermann kutya. És mint tudjuk ez a kutya kinézetre, nem egy "ma született bárány". Többen mondták, hogy majd megszólnak az emberek az utcán, hogy fenevad, meg gyilkos stb. Ismerösöm meg a bullterrierjének megjegyzik félhangosan, hogy milyen kutya ez, meg de rondaaa! És megbámulják, de nagyon. Féltik tőle a gyerekeket, meg ők is megtorpannak. De, engem nem zavarna, ha az emberek fejvesztve menekülnének, mert mennék a dobermann kutyámmal.

Akinek nagyobb/félelmetesebb a kutyája külseje, vagy aki nem "bírja" az ilyen kutyákat az mit tapasztal, az emberek tesznek/teszel megjegyzést, kimondod/kimondják, amit gondolnak, külsőre ítélkeznek/ítélkezel?


2010. júl. 22. 21:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

nyugi, nekem a labradorra (tudod ami kifejezetten vérengző fajta) közölte a hülye turista (siófok) hogy egy vadállat és mit képzelek én hogy szájkosár nélkül sétáltatom éjjel 11kor

persze a kisebbik kutyámra (aki gyülöli a gyerekeket, mert kiskorában ellopták a cigánykölkök) kérdezés nélkül hagyja rárontani a gyerekét, amig az neki nem áll hörögni mint akit ölnek

2010. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én már csak azért is beszereznék egy Dobermannt,főleg ha arra vágysz!Én qrvára leszarom a sok idióta véleményét.Én is szeretnék a közepes testű kutyám mellé,egy (bullmasztiff-ot,vagy egy argentin dog-ot),de úgy tervezem,hogy eljárok vele kutyasuliba,így tuti szófogadó,problémamentes kutya lesz.
2010. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Bárcsak az emberek nem abból ítélkeznének, hogy mekkora méretű, hanem, hogy hogy van nevelve!

Az én kutyám (dobermann-rottweiler keverék)is sokszor megszólják, hogy vérengző.Hát tényleg nagyon az! Olyan aranyos.

2010. nov. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tartsál dobermannt és ne foglalkozz vele ki mit mond rá.

Nekünk boxerünk van,őt is többen megszólták már és féltek tőle,pedig nincs rá okuk.Ilyen emberek mindig is voltak és lesznek is.

Amikor gyerek voltam én is dobermannt szerettem volna,most is nagyon tetszenek,de aztán egy ismerősömnek boxere lett és nagyon megtetszett ez a fajta.

2010. nov. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Múltkor mentem az utcán, és szembe jött velem 2 ember, az egyikük egy óriási, de tényleg nagyon nagyon nagy, szürke azt hiszem orosz juhászkutya, de nem biztos h ez a fajtája, de az a lényeg, h félelmetesen nagy volt, elmehetne borjúnak is :D meg a műsik kutya egy pitbull volt. Nos hát én nem igazán rajongok a pitbullokért, meg az ilyen félelmetes kutyákért, persze ha közelebből megismerném őket, akkor biztos tudnám őket is szeretni, ahogy az én pici keverékemet, de inkább tisztes távolságból csodálom őket :D De semmi bajom velük.
2010. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom az olyan emberekkel, akik kikerülnek, lehet bármilyen lelki trauma, vagy csupán félnek megismerni a kutyát, vagy mások beszélték tele a fejét mindenfélével. Nekik inkább egy terápiát javasolnék, ahol csupa kedves nagytestű kutya, amstaffok, rotik, dobik, és az ilyen vadállatnak kikiáltott fajták vannak, akiket lehet simogatni, kérdezni a gazdijukat, elkérni őket egy kicsit megsétáltatni, és ezek után pozitív élményeket kötni az ilyen fajtákhoz. Akik beszólnak, gúnyolódnak, azokat utálom, van egy pár jó beszólásom hozzájuk, amikre nem tud mit visszaszólni, de aki csak maga elé dünnyög valamit azzal nem foglalkozom, egyik fülemen be, a másikon ki. Nekem egy amerikai bulldogom van, nagyon imádom, játékos, szereti a gyerekeket, unokahúgom 3 éves, sokszor jönnek át, a kutyának szereti húzgálni a fülét és az meg se nyikkan. Mégis kapok elég beszólást, főleg egy vénasszony szokott mindig megszólni, egyszer megfenyegettem, hogy ráküldöm a párom kutyáját, aki egy bolognese. :)
2010. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem erről a nagykutyás gazdik is tehetnek. Mert ők azok általában, akik nem engedik megsimogatni a kutyájukat, nem lehet hozzájuk odamenni... pl. egy vizslás vagy spánieles gazdi általában sokkal barátkozósabb, mint mondjuk egy roti vagy kaukázusi gazdája. Ezért hiszik azt az emberek, hogy ezek a kutyák veszélyesek, ha már a saját gazdájuk sem meri odaengedni hozzájuk, aki barátkozni akar. Sokat lehetne tenni az előítéletek ellen, ha ezeket a kutyákat is úgy neveljék, hogy ha mondjuk megtetszenek valakinek, az megsimogathassa őket, szerintem.
2010. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!