Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akit már támadott meg kutya!...

Akit már támadott meg kutya! Miért féltek attól a fajtától, aki megtámadt?

Figyelt kérdés
Csomóan félnek attól a fajtától, aki megtámadta gyerekkorába..stb. Nem bízik már abba a fajtába. Ti hogy gondoljátok ezt? Attól, hogy egy olyan kutya megharapott, megtámadt, miért kell elítélni az összes olyan kutyát? Ez olyan, mintha egy szőke barna szemű ember, bunkó volt veletek, akkor az összes olyan embert gyűlölni kell? Nem hülyeség ez egy kicsit? És, ha minden fajtából megkapna egy kutya, akkor csak a keverékeket szeretitek majd?
2010. júl. 22. 22:56
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
90%
ezt a metallicás rockeres szemléltetést nagyon nem értem..mivan?
2010. júl. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Mindegy, felejtsd el! Úgysem tudnám elmagyarázni jobban! Ha érted a kérdést, érted, ha nem, nem sajnálom!
2010. júl. 22. 23:17
 13/45 anonim ***** válasza:
21%

engem egy keverék dög egyik utcában de rollerral voltam de majdnem elkapta a lábam..

meg egy csivava de akkor bicóval voltam...aztán jól átmentem rajta de tulélte.. sajnos.. máskor meg csak a seggébe mek be...

2010. júl. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Igen, én sem bírom a cigányokat, mert fojton belém kötöttek, indok nélkül is! De, amióta megimsertem 1-2 normálista, aki törvényes munkából él, és nem azért jött oda, hogy ide a pénzed, és le lehet velük normálisan beszélni, azóta rájöttem: Van szemét, lopós, rablós cigány, és van normális, törvénytisztelő EMBER! És azt nem értem, ismerösöm is utálja a rottweilereket, mert ha megy az utcán, neki ugrott a kerítésnek, és a sarat rácsapta a kutya. De, az csak 1 rottweiler volt. Ha ezt egy NJ teszi meg akkor azt utálja majd. Aki meg utálja az ilyen fajtákat, vagyis fél tőlük, annak elkéne mennie egy olyan helyre, ahol barátságos, hozzáértő emberek vannak, és nagyon kedves, szófogadó, lyan fajta, amitől tart!
2010. júl. 22. 23:21
 15/45 anonim ***** válasza:
68%
6-7 éves lehettem, amikor rám támadt egy kuvasz (nem csak utánam kapott, rendesen rám ugrott,alig tudták elrángatni). Nem félek tőle, nekünk is kuvaszunk volt, kimondottan tetszik ez a fajta. Én mindig is úgy emlékeztem vissza, h megtámadott egy kutya, és pont. Nem úgy, h 1 kuvasz, és akkor az összes olyan.
2010. júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
Minden kutyától félek. Mikor megtámadott, nekem szerencsére semmi bajom nem lett, mert csak a ruhámba kapott bele, viszont a gazdája keze tiszta vér volt, ahogy próbálta rólam levakarni. Egy járókelő jött rá, hogy a kutya szájzárat kapott és ha leveszem a ruhám, az megoldja a problémát. Tulajdonképp nem is annyira a kutyáktól félek, mint a gazdájuktól, akik adott esetben nem tudnak mit kezdeni a helyzettel és megelőzni sem tudják, mert jujjde-édes módon "nevelték".
2010. júl. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim válasza:
Én nem tartok egy harapós kutyafajtától sem, ugyanakkor mindtől tartok. Mivel ezt nem a szegény állat dönti el, hogy megtámad-e vagy nem, hanem a neveltetése határozza meg. Ezért ha meglátok az utcán egy veszélyesebb kutyát, akkor azért távolságot tartok tőle mert meg va rá az esély hogy nekem esik. Számtalan ilyet hallunk.
2010. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim válasza:
előző vok. épp ezért nem teszek különbséget a kutyafajták között. 3-4 éves voltam amikor konkrétan rámugrott egy kutya. Nem is emlékszem milyen volt, de most kb a combomig érne és fehér volt. Az biztos hogy öreg, mert ismerősömé volt és egy év múlva elpusztult szerencsétlen... Nos konkrétan rámugrott, bevertem a fejem, és meg is harapott mire leráncigálták rólam. Eddig még el sem gondolkodtam rajta hogy milyen kutyafajta volt, mert nem a fajtáját nézem. Megpróbált legyakni egy kutya. Ennyi.
2010. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
90%

Ember, csak az a bosszantó, hogy lehülyézed a másikat, miközben a napnál világosabb, hogy lila fingod nincs hogyan is működenk a dolog, meg úgy általánoságban hogyan gondolkodik az agy. Na mind1...


Választ: az agy alapvető feladata, hogy megjósolja mi fog történni pár percen belül. Nyilván létszükséglet, hogy tudjuk pl a kocsi megáll, és nem fog elcsapni. Mivel jósolnia kell, ezért:

- az agy általánosít, és kategórizálja a dolgokat

- a dolgok várható viselkedését múltbéli tapasztalatai alapján próbálja elemezni, lévén ez a legpontosabb forrása

Bár a lehető legpontosabb előrejelzést igyekszik készíteni, az információ lehet korlátozott, ilyenkor tág halmazok váltanaka ki esetünkben egy félelmi reakciót. Azaz pl egy kutyafajtától fogok félni, mert nem ismerem. Vagy úgy maguktól a kutyáktól. Megintcsak logikus a dolog, ha védekezek, nem érhet meglepetésszerű támadás, legrosszabb esetben fölöslegesen védekeztem.

2010. júl. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

engem 2 honapja harapot meg egy bullterierr

lásatok csodát milyen fajta kutyám van?

bullterierr

2010. júl. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!