Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akit már támadott meg kutya!...

Akit már támadott meg kutya! Miért féltek attól a fajtától, aki megtámadt?

Figyelt kérdés
Csomóan félnek attól a fajtától, aki megtámadta gyerekkorába..stb. Nem bízik már abba a fajtába. Ti hogy gondoljátok ezt? Attól, hogy egy olyan kutya megharapott, megtámadt, miért kell elítélni az összes olyan kutyát? Ez olyan, mintha egy szőke barna szemű ember, bunkó volt veletek, akkor az összes olyan embert gyűlölni kell? Nem hülyeség ez egy kicsit? És, ha minden fajtából megkapna egy kutya, akkor csak a keverékeket szeretitek majd?
2010. júl. 22. 22:56
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Engem is harapott meg kutya. Gyerek koromban is, meg felnőttnek is. Soha nem féltem a kutyáktól, és ez után se fogok. Ló is harapott meg és a mai napig imádom őket.


Nekem is nagy testű kutyám van, és volt hogy engem is el akartak zavarni az utcából. Jól felment a pumpa. Na nehogy má megszabja akárki is, hogy merre sétáljak a közterületen!

Szerintem meg lehet inkább kötekedni akart veled az az idióta. Ha én félek valamitől akkor nagy ívben elkerülöm, nem hogy leálljak vitázni vele...

2010. okt. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Engem gyerekkoromban bokán ragadott egy kis fekete-szürke szálkás szőrű korcs. semmi bajom az ilyen kutyákkal máig se.
2010. okt. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Mennyivel különbek is a kutyák, mint az ember!

Egy kutyát vernek, éheztetnek, kínoznak, harcoltatnak, láncra vernek, csonkítanak kicsapják a semmibe, kergetik -- és mégis tud bízni az emberben.


Az ember meg egyetlen harapás miatt is (ami bizonyára megelőzhető lett volna, ha a kutya jelzéseit ismerik és megelőzik a bajt) fél a kutyától, vagy éppen utálja.


Irta itt valaki, hogy neki csak a "nagy kóbor dögökkel" van baja...

Hát, akár kis kutya, akár nagy kutya, ha oka van rá, támadni fog -- ha nincs, vagy megelőzik a szándékát, akkor nem.

De a puszta jelenlététől is félni egy kutyának azt jelenti, hogy nagyon keveset tud az ember a kutyáról és nem is akarja megismerni.

Ennyit az ember "felsőbbrendűségéről"...

2010. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
engem kb 10 éves lehettem amikor megharapott egy óriás schnauzer ( vagy hogy irják:) ). Kaptam csomo oltást mert nem tudtuk hogy bevan -e oltva a kutya, aztán kiderült hogy bevolt szal fölöslegesen kaptam, nah mind1. akkor is volt és most is van kutyám, nem félek tölük, nem lett töle semmi bajom. Szal szerintem ezt embere válogatja, aki alapbol nagyon szereti az állatokat azt nem fogja el riasztani egy ien szerencsétlen eset.
2010. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

A gyerekeket meg különösen meg kellene tanítani arra, hogy hogy viselkedjenek kutyával.

Csak sajnos nincs aki megtanítsa, mert a felnőttek zöme sem tudja... :-/

2010. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!