Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akit már támadott meg kutya!...

Akit már támadott meg kutya! Miért féltek attól a fajtától, aki megtámadt?

Figyelt kérdés
Csomóan félnek attól a fajtától, aki megtámadta gyerekkorába..stb. Nem bízik már abba a fajtába. Ti hogy gondoljátok ezt? Attól, hogy egy olyan kutya megharapott, megtámadt, miért kell elítélni az összes olyan kutyát? Ez olyan, mintha egy szőke barna szemű ember, bunkó volt veletek, akkor az összes olyan embert gyűlölni kell? Nem hülyeség ez egy kicsit? És, ha minden fajtából megkapna egy kutya, akkor csak a keverékeket szeretitek majd?
2010. júl. 22. 22:56
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Engem pár évesen egyszer az arcomon harapott meg a kutyánk etetés közben, de most egyáltalán nem félek tőlük.
2010. júl. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
Engem is támadott meg kutya kicsinek. Fogalmam sincs már, milyen, mivel én utána gyakorlatilag az összes kutyától féltem hosszú évekig. Szerintem ez egy teljesen normális reakció. Felnőtt koromra most már nagyjából levetkőztem, és az intelligensnek, kedvesnek kinéző kutyákkal nincs bajom, de ha nagyméretű kóbor dögöt látok, akkor még mindig ideges leszek...
2010. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

engem gyerekkoromban egy keverék harapott meg. gyakorlatilag kiharapott egy darabot a szemöldökömből (:D) azóta is furán nő azon az oldalon..

és mégis, én a keverékeket szeretem a legjobban.

22/L

2010. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
0%
Ha van nálam shotgun, machinegun, vagy chaingun, nem félek egyetlen kutyától se :))) szitává lőve nem is olyan harciasak...
2010. júl. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl értelmes a kérdés... nagyon általánosítasz. Pedig elvileg csak egy ismerősöd van aki tart egy fajtától, mert megtámadta egy olyan kutya. Ha valakit megtámad egy kutya szerintem szimplán a kutyáktól fél vagy legalábbis a nagy méretű fajtáktól. (Engem még nem támadott meg.) Ez így korrekt, nem?
2010. júl. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim válasza:

utolsó

én a kicsiktől félek és nem a nagyoktól. amúgy meg csak fellépés kérdése az egész. ha a kutya látja rajtad? h magabiztos vagy akkor nem csinál semmit, de ha azt látja, h be vagy tojva akkor előtör belőle a dominancia és le akar gyűrni. ha meg megharapott a kutya akkor jobban belekell nyomni a pofájába azt a részed amidet megharapott és el fog engedni. üsd az orrát és a nyaka mögött fogd meg ügy nem tud majd megharapni és nyúlj bele a szájába minél közelebb a torkához , de arra figyelj h a fogai és az ujjad között ott legyen a pofa bőre.

2010. júl. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valakit megtámadott egy kutya, akkor nem csak az adott fajtátóé fél, hanem az összestől. Én majd minden kutyától félek, főleg ha vidéken élő szüleimet látogatom meg és esetleg este megyek hozzájuk, akkor tele az utca kóbor kutyákkal.Akkorákat szoktam kerülni....:)
2010. júl. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

Kicsit fura a kérdés. Ugyanis mindenki másképpen dolgozza fel a történteket. Téged sosem támadott meg kutya, és fogalmam sincs, miért firkálod az olyan embereket, akik esetleg egy támadás után tartanak a kutyáktól, esetleg egy adott kutyafajtától.

Barátnőmnek az arcát teljesen átszabta gyerekkorában egy dobbermann. Ha akarná se tudná elfelejteni, mert minden nap mikor tükörbe néz szembesül a ténnyel. Kitalálod? Dobbermannokat tart.

Ez teljesen emberfüggő, ki hogyan értékeli magában a történteket. A félelem ösztönös, senki nem tud úgy dönteni, hogy na akkor én holnap félek a csivaváktól, mert 3 évesen lecincálta rólam a nadrágot.

2010. júl. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Engem kétszer harapott meg kutya, az arcomon és a vállamon. Utána se és azóta se félek egyik fajtától sem.
2010. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Ó. Ez nem előítélet (szerintem). Hanem ösztön. Ha megég a kezed, többet nem nyúlkálsz a tűzbe. Ez is valami ilyesmi. Semmi előlítélet nincs ebben a dologban (legalábbis részemről). Én inkább úgymondanám, hogy megmarad az emberekben valamiféle ösztönös tartózkodás azzal a fajta állattal szemben, amelyikben agressziót véltél egyszer felfedezni, pl.: harapás formályában. Vagy nem? Én így vagyok vele.
2010. júl. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!