Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első séta oltások után vagy...

Első séta oltások után vagy előbb?

Figyelt kérdés
Világ életemben azt hallottam, hogy amíg nincs meg az összes oltása a kutyusnak, nem szabad sétálni vinni olyan helyre ahol kutyák megfordulnak. Mi erről a véleményetek? 8 hetes a kutyusunk, két oltással rendelkezik.... Budapesten élünk, park mindenhol - rengeteg kutyával. Beszélgettem egy-kettővel, szerintük hülyeség, vigyem nyugodtan, nem kap el semmit. Hát nemtom... fosok, mivan ha mégis elkap valamit. Cipővel sem megyünk be a lakásba.

2020. febr. 5. 10:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
67%

Ahol sok kutya jár, oda biztos nem vinném addig, amíg az első 3-4 oltást meg nem kapta +2 hétig. Nekünk annak idején azt tanácsolta az orvos, hogy a 3. oltásra már vihetjük a saját lábán a kiskutyát és egészséges, oltott kutyákkal találkozhat is, viszont mi egy utcányira lakunk tőle és nem akkora a kutyasűrűség, mint egy panelek közti parkban.

Ebben az esetben két szempont áll egymással szemben: az egyik (jogosan) az egészségé, innen nézve várd meg az összes alap oltást + 2 hetet (a veszettség ellenit nem kell megvárni). A másik szempont viszont az, hogy pont ebben az időszakban a legfogékonyabb a kiskutya, ilyenkor már célszerű megismertetni új ingerekkel, más kutyákkal és a szobatisztaság szempontjából sem hátrány (amennyiben lakáskutya).

Kompromisszumos megoldás, ha kutyák által kevésbé látogatott helyre viszed ki (oda-vissza úton te cipeled) vagy ha áthívsz magatokhoz oltott és jól szocializált! kutyát, hogy szokja a társaságot. De olyat is láttam, hogy valaki hordozóban kötötte magára a kutyakölyköt, hogy legalább a szagokkal és hangokkal ismerkedhessen.

2020. febr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!